آنها بسیار باهوشند و اغلب از صاحبان خود نیز باهوش ترند . اگر شما قصد خرید آنها را دارید باید پس خودتان را برای آموزش دادن موارد متنوعی آماده کنید . آموزش اطلاعت پذیری برای آنها بسیار مهم هست , آنها را به پیاده روی ببرید چرا که یکی از زمان هایی که می توانید این آموزش را به آنها بیاموزید , در پیاده روی است . مطمئن باشید که هر دوی شما از با هم بودن , لذت خواهید برد .
پودل برای هوش فوق العاده و توانایی یادگیری استثنایی , شهرت دارند . آنها نژاد فوق العاده باهوش , آلرت و فعال و پر انرژی هستند . به طور معمول انرژی بالای آنها سبب این مسئله می شود که به راحتی بی حوصله شوند و آنگاه هست که با هوش خود به دنبال خلاقیتی که از این وضع خارج شوند , خواهند گشت .
پودل ها بسیار به انسانها وابسته اند و بسیار مشتاق و علاقه مند دیدن محبت صاحبش نسبت به خودش هست . آنها دیده بانهای عالی ای هستند , اما بر خلاف نژادهای کاری , آنها زمانی که خود را عضوی از خانواده ببیند , معمولا جز نژادهایی نیستند که تک صاحب باشند و از تمامی اعضای خانواده به خوبی حرف شنوی دارند .
پودل همیشه یک نژاد شگفت انگیز هست . اگرچه پودل عروسکی , برای کودکان توصیه نمی شود , اما با این حال پودل نژاد ایده آلی برای آنها هست , مخصوصا پودل استاندارد . پودل استاندارد , دیده بان حیرت آوری است که از بدنی قدرتمند و روحیه ای نترس و شجاع برخوردار است که همیشه آماده ی بازی است و عاشق بازی با جیغ و داد است .
همچنین رفتار آنها با بچه ها اینگونه است که پودل استاندارد , بسیار رفتار خوبی با کودکان دارد و بیش از تحریک و هیجان زده نمی شود . پودل مینیاتوری , مهربان ترین هست و پودل عروسکی هم مانند بقیه ی پودل ها حیوان ایده آلی برای خانواده ها هستند .Resigzed Image Click this bar to view the full image.
* آنها بسیار باهوشند *


پودل ها به طرز حیرت آوری باهوش و خلاق هستند , آنها قادرند به مکالمه ی انسانها گوش دهند و واژه ها را درک و به آن عمل کنند , داستانها و موارد بسیاری برای این مورد هست که هیچگاه دارندگان پودل , از شنیدن آن داستانها , تعجب نمی کنند . چرا که توانایی های بسیاری را به خاطر هوش بالای پودل خود , از آنها شاهد بوده اند .
آنها نیاز دارند که حتما کاری را به آنها بسپارید تا دهن اشان درگیر آن فعالیت و وظیفه باشد . آنها اگرچه از کارهای روزمره و عادی در طول روز در کنار خانواده ی خود نیاز دارند اما اگر پودلی می خواهید که بسیار خوشحال و شاداب باشد , باید کارهایی را به آنها بسپارید . برای داشتن یک پودل خوشحال , نباید سعی کنید که هوش آنها را هدر دهید , ذهن بدون چالش برای یک پودل , اتفاق خوشایندی نیست .* آیا پودل نژاد مناسبی برای آپارتمان هست ؟


آنها ریزش مو ندارند و به همین نژاد بسیار مناسبی برای داخل خانه هست , دیگر موی سگ بروی مبل اتان , روی تخت و لباس تان نخواهید دید . چقدر خوب است ؟ اما یک نکته است , آن هم اینکه مخزن جاروی شما جای موهای زده شده ی پودل شما خواهد شد , چرا که آنها نیازمند به کوتاه کردن موهایشان هستند . خوب , پس بخشی از آن به هر حال , بستگی به انتخاب شما دارد . آنها نیازمند نظافت مرتبی هستند چرا که اگرچه ریزش مو ندارند اما موهایشان رشد سریعی دارند و موهای بلند آنها نیاز به رسیدگی بیشتری نسبت به نژادهای دیگر دارد . مورد دیگری که شما باید از آن آگاه باشید آنست که پودل ها بسیار عاشق با انسان بودن هستند , آنها عاشق آن هستند که همراه شما باشند . پس همیشه آنها را به دنبال و همراه خود خواهید یافت , به این نکته دقت کنید که اگر شما نژادی را می خواهید که مثلا آن را در حیاط پشتی نگهداری کنید , پودل نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود , آنها به شدت نیازمند آن هستند که عضوی از خانواده باشند .


* پودل ها نیازمند آموزش هستند ‪؟


همه ی سگها نیازمند آموزش هستند تا بتوانند به خوش و خرمی با انسانها زندگی کنند , به خاطر سایز آنها , هوش آنها , طبیعت مشتاق و پر شوری دارند و محتاج آموزش اند . شاید این مطلب که توله ی پودل اتان , این طرف و آن طرف بپرد و همه چیز را به هم بریزد و گاهی هم دندان هایش خراشی بر دست اتان بیندازد , بامزه و شیرین باشد , اما این زمانی که آنها بالغ شوند , اصلا دیگر مطلب شیرین و قابل قبولی برایتان نخواهد بود فقط با آن تفاوت که آن زمان , شما به دشواری می توانید آنها را اصلاح کنید , اما اگر در دوران تولگی به آموزش آنها بپردازید , شیرینی را تجربه خواهید کرد که تا سالها , خواهید چشید , پس فریب بامزه گی چند ماهه ی آنها را نخورید و کمی دور اندیش باشید و در همان تولگی آموزش های لازم را به آنها بدهید و رفتارهای اشتباه اشان را در همان سن با استمرار و صبوری در آموزش , تصحیح کنید . آموزشهای چون اطلاعت پذیری , برقراری نقش آلفا و آموزشهای پایه ای همچنین آموزش اجتماعی برای پودل ها بسیار امر ضروری ای هست . برای آموزش اجتماعی کردن آنها از هر شانسی استافده کنید و بگذارید که سگ اتان هر چقدر بیشتر که می تواند سگ و انسانهای مختلف را ببیند , این آموزش را حتما در سنین کودکی شروع کنید و بگذارید تا اعتمادش نسبت به محیط اطرافش افزایش یابد , پس از گذشت مدت زمان کمی , شما شگفت آور خواهید شد زمانی که تاثیرات آن و نتیجه ی موفقیت آمیز آن را در پودل باهوش خود خواهید دید .

پودل ها به راحتی آموزش های مورد نظرتان را فرا خواهند گرفت و اشتیاق بسیار زیادی برای آموزش را در آنها خواهید دید . زمانی که شما قصد آموزش پودلی را دارید , به یاد داشته باشید که مزیت بیشتری در موفقیت نسبت به کسی که نژاد دیگری را آموزش می دهد , دارید .* آیا در خودتان این توانایی آموزش دادن را می بینید ؟


اگر جواب اتان با قاطعیت مثبت است , پس باید نظم و انضباطی به برنامه های آموزشی اتان بدهید , همچنین صبور باشید و پس از چندین بار آموزش و نگرفتن نتیجه , مایوس و دلسرد نشوید , لطفا به این نکته ی بسیار مهم دقت کنید که مربیان موفق سگ , ترفند هایی دارند که نمی توان آنها را در صحبت با صاحبان سگها بدست آورد , لطفا اگر خود قصد تربیت سگ خود را دارید , کتاب های تربیت سگ خریداری کنید و به اندازه ی کافی در مورد روش آن تربیت تحقیق کنید و سپس پس از کسب دانش کافی به سراغ آموزش توله ی خود بروید نه آنکه با آزمایش خطا و صحیح , این دانش را کسب کنید که با آن کار هم احتمال کسب روش صحیح , کم است . پس سعی کنید بیاموزید و روش صحیح را از زبان معتبر و افراد متخصص بشنوید و بخوانید نه دارندگانی که اشتباهات خود را در تربیت سگ , با شما در میان می گذارند , یکی از مهمترین عوامل آموزش استمرار آنها است , این بدان معناست که زمانی که آموزش داده می شود در تمام مدت , باز آن آموزش را با سگ خود انجام ندهید نه آنکه فقط ۱۰ دقیقه انجام دهید و دیگر به دنبال نتیجه نباشید , باید آموزش ها آنقدر تکرار شود تا کاملا ملکه شود اما پس از آن هم باز نیازمند تکرار هست , هر زمان که رفتار مخالفی با آموزشی که به سگ دیده اید را از آنها شاهد بودید , در همان زمان سعی کنید آن را تصحیح کنید و از آن به راحتی نگذرید , چرا که نژادهای باهوشی چون پودل از این بی خیالی شما به خوبی سو استفاده می کنند و در طولانی مدت حرف شنوی اشان , کم و کم تر خواهد شد .Resigzed Image Click this bar to view the full image.
* تفریحات یک پودل *


یک پودل باید حس کند که به حقیقت عضوی از خانواده است . صاحبان آینده نگر پودل در صورت امکان , برای تفریح بیشتر سگ خود , حیاط فنس کشیده شده ای را برای آنها فراهم می کنند تا سگ اشان بتواند ورزش مورد نیاز خود را در طول روز در آن محیط انجام دهد و همچنین با خیال آسوده تری با غلاده به پیاده روی با سگ خود بپردازند . متاسفانه گزارش های زیادی مبنی بر دزدیده شدن پودل ها وجود دارد که نگرانی را برای دارندگان آنها به همراه می آورد که برای کسانی که در منزل خود , حیاط دارند , این امکان کاهش خطر برای پودل اشان , ممکن هست . پودل ها بطور منظم نیازمند کوتاه شدن موها و نظافت آنها می باشند , صاحبان حرفه ای و با تجربه می توانند با خرید وسایل مخصوص و حرفه ای , خود موهای پودل خود را با رعایت مواردی , انجام دهند .
پودل ها ریزش مو ندارند . این مطلب ویژگی است ایده آل برای کسانی که آلرژی دارند . کلیپ های ویدیو پودل ها نشان می دهد که زمان بسیار زیادی را برای مسواک زدن و مراقب در هر هفته از آنها , حدود ۱۰ در ساعت در هفته برای نوعی مدل موی آنها زمان خواهد برد .* پودل ها چه رفتاری با کودکان دارند ؟


پودل و همچنین کودکان , پتانسیل این را دارند که رابطه عالی و فوق العاده ای بین خودشان برقرار کنند . آنها بسیار مهربان هستند و مهربانی خود را بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت اعضای خانواده اشان , تقدیم می کنند . اگرچه در مقابل , باید گفت که این مسئله ممکن است که کودک شما , به دلیل ضربه و یا . . . می توانند به پودل شما صدمه ای وارد کنند . این مطلب به آن دلیل است که پودل ها در کنار مهربانی بسیار زیاد اشون , حالت تهاجمی ای ندارد و همچنین در مواقعی ممکن است به خاطر رفتار ناشایست و اشتباه , ترسو هم بشوند , اما حتی در این شرایط باز اکثر پودل ها به رفتارهای توهین آمیز , واکنش مناسبی نمی دهند .
بنابراین , برای اطمینان از اینکه بتوانید به خوبی فرزند خود را در کنار توله اتان تنها بگذارید , لازم و ضروری هست که زمان کافی ای را بگذارید تا به کودک خود بیاموزید که چگونه باید با پودل ها رفتار کند و چه مراقبت هایی را باید انجام دهند , باید فرزندتان بداند که چگونه و چه بازی هایی را با آنها داشته باشد , سپس پس از دادن این آموزشها , می توانید کودک خود را تنها بگذارید . زمانی که فرزند شما به خوبی مطالب را متوجه شد , آن زمان هست که کودک اتان رفتار صحیح با حیوانات خانگی را متوجه می شوند و همین امر باعث خواهد که رابطه ی عاشقانه ی زیباتری را داشته باشند .
برای کمک به کودک اتان برای درک بهتر از این مسئله , ایده ی بسیار خوبی که در تمام مراقبت ها و کارهایی که شما برای پودل اتان انجام می دهید در کنار حضور داشته باشند و در آن کارها , شما را کمک کنند , همین امر باعث درک بهتری خواهد شد چرا که آنها خود را در نگهداری از پودل اتان شریک می دانند . منظور از این فعالیت ها غذا دادن آنها , پیاده روی , نظافت و همچنین آب دادن به پودل ها است .
کودکان از داشتن سطح معقولی از مسئولیت بسیار لذت می برند . فرزندان بزرگ تر , می توانند مسئولیت دادن به آنها باعث رشد ذهنی اشان می شود . البته نباید به کودکان و فرزندان خیلی کوچک اعتماد کرد . فراموش نکنید که کودکان نو پا را هرگز نباید با پودل ها تنها گذاشت , حتی با هیچ حیوان خانگی دیگر نیز , تنها نگذاریدشان . کودکان نوپا بسیار کنجکاو هستند و نمی توانند متوجه شوند که چه باید بکنند و یا نکنند و همین امر باعث می شود که به راحتی کودک اتان صدمه ی نا خواسته ای را به پودل اتان وارد کند .
در نهایت , به یاد داشته باشید که پودل میناتور و مخصوصا پودل کوچک , شکننده تر از پودل استاندارد هستند . از این رو , مطمئن شوید که کودکان اتان می دونند چه رفتارهایی باعث آسیب به پودل اتان خواهد شد .
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
* ورزش و پودل ها *


آنها همچون اکثر نژادهای دیگر , نیازمند فعالیت و ورزش روزانه هستند , فعالیت هایی چون پیاده روی و بازی کردن که در مورد پودل بسیاری از آنها سریع و ورزشی خواهند بود . سطح انرژی بالای آنها را دست کم نگیرید , آنها پر انرژی و پر جنب و جوش هستند که آنها را نیازمند آموزش و همچنین اجتماعی شدن خواهد کرد . آنها واقعا نژاد ورزشی ای به حساب می آیند و نیازمند فعالیت و ورزش روزانه هستند , اگر ورزش مورد نیازشان توسط صاحب اشان برنامه ریزی نشوند , آنها خود این وظیفه را به انجام خواهند رساند و خودشان را سرگرم خواهند کرد , فقط با آن تفاوت که شروع به جویدن اشیا و به راحتی می توانید رفتارهای مخربی را از آنها شاهد باشید , پس در صورتی که در ورزش کافی و پیاده روی مورد احتیاج آنها کوتاهی کنید , اولین کسی که ضرر این غفلت را خواهد دید , خود شما هستید و می بایست برای خرید اجناس شکسته شده , مبالغی را پرداخت کنید که در مواقعی بسیار قابل توجه است , پس به خاطر آنکه به آن عاقبتی که اصلا دور از ذهن نیز نیست دچار نشوید , پیشگیری کنید .
* نظافت و سلامتی پودل ها *


پودل ها ریزش مو ندارند و به همین علت ایده آل ترین حیوان خانگی برای کسانی که آلرژی دارند , هستند . اگرچه موهای آنها , موهای فرفری اشان نیازمند مراقبت و رسیدگی هستند چرا که از بروز آلودگی در بین موهایشان , جلوگیری کنیم . پس پودل شما نیازمند شانه کردن موهایش بطور روزانه هست و آراستن حرفه ای آن هر ۶ تا ۸ هفته یکبار هست .
پودل ها مستعد ابتلا به مشکلات دندان هستند که می تواند به پیامدهای بهداشتی جدی از جمله مشکلات قلبی و کلیوی را بهمراه داشته باشد . این را می توان با مواد غذایی با کیفیت بالا خشک , تنظیم کرد و همچنین مسواک زدن روزانه دندان ها از کارهایی که از ابتلا شدن آنها جلوگیری می کنند .
پودل ها مستعد به عفونت گوش نیز هستند , برای داشتن گوشهای سالم , تمیز کردن مرتب و نگه داشتن عاری از مو که می تواند کانال گوش را مسدود و عفونت ایجاد می کند , جلوگیری کرد . اطمینان حاصل کنید که کانال گوششان , عاری از مو هست .گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی