* *


آنها همچون پاگ ها به گرما بسیار حساسند , این حساسیت آنها باعث می شود که اگر صاحب اشان , به خوبی از آنها در مقابل هوای گرم مراقبت نکنند , به راحتی دچار گرما زدگی خواهند شد . در هوای گرم , آنها نمی توانند گرمای بدن خود را با نفس نفس زدن , پایین بیاورند , پس نیازمند مراقبت و راهکاری از طرف صاحب خود خواهند بود .
از نشانه های گرما زدگی می توان به بیش از حد نفس نفس زدن اشاره کرد .
همیشه قبل از پیاده روی , هرچند کوتاه , از اینکه آب شیرین کافی به همراه دارید , اطمینان حاصل کنید .
لطفا فراموش نکنید که حرارت بدترین دشمن سلامتی بولداگ ها است . اگر شما در منطقه ی گرمی زندگی می کنید , سیستم هوای مطبوع داخل خانه , امکان ضروری برای داشتن بولداگ سالمی برای شما است . منظور از منطقه ی گرم , منطقه ای که در فصل تابستان اش , دمایی چون ۲۷ درجه را تجربه کنید , هست . تحمل دمای خنک برای بولداگ ها بسیار قابل قبول تر است تا دمای گرم .
اگر در منزل خود , استخر دارید , برای بولداگ های بالغ , می توانید استخر خود را تا نیمه آب کنید , چرا که آنها می توانند در روزهای گرم , با شنا کردن دمای بدن خود را , پایین بیاورند . البته می بایست هر روز آب استخر خود را عوض کنید . به یاد داشته باشید که استخر خود را کامل آب نکنید , چرا که معمولا بولداگ ها شناگرهای خوبی نیستند و به راحتی می توانند , غرق می شوند ! توجه به نکاتی که مربوط به استخر و شنا کردن آنهاست بسیار حائز اهمیت هست و توجه زیادی را برای جلوگیری از حادثه ای جبران ناپذیر را می طلبد .