معرفی نژاد Pomeranian
کد مطلب : 64
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389 - 01:29

خصوصیات و ویژگی ها :

پامرانیان ها و یا پام سگ هایی بسیار سرزنده و بانشاط , مستقل , اجتماعی , بازیگوش و همدمی مهربان برای صاحبان خود هستند . آن ها حیوان خانگی وفادار و فداکاری بوده که تمایل دارند همه جا با صاحب خود بروند و همیشه در کنار او باشند اما از نظر کارهای خود وابسته به صاحب نبوده و تنبل و بی تحرک نیستند . انرژی زیادی دارند که دوست دارند مدام مشغول انجام کاری باشند . آن ها عاشق بازی کردن , تعلیم و آموزش دیدن هستن و اشتیاق زیادی به راضی و خشنود کردن صاحب خود دارند به همین دلیل آموزش ها رو زود فرا می گیرند . او مشتاقانه برای صاحب خود بروی پاهایش می ایستد به دور خود می چرخد و با محبت به چشمان صاحبش ذل می زند . البته پامرانیان ها گاهی وقت ها لجوج و یک دنده نیز می شوند . هنگام پیاده روی در خارج از منزل آن ها باید با قلاده باشند چون علاقه ی زیادی به رو به رو شدن و در افتادن با سگ های بزرگ تر از خود دارند . به دلیل مشکوک بودن به غریبه ها پامرانیان ها نگهبانان هشیاری هستند . و به محض مشاهده ی بازدید کننده غیر قابل انتظارشان شروع به پارس کردن می کنند و با بی قراری سر و صدا ایجاد می نمایند . ممکن است که بدون دلیل برای مدت طولانی به پارس کردن بپردازند که برای ترک اینکار باید تعلیم داده شوند . اگرچه آن ها مانند اکثر سگ های دیگر بازی وشیطنت و پیاده روی روزانه در محیط آزاد خارج از منزل را دوست دارند ؛ هرگز نباید در محیط بیرون نگهداری شوند زیرا آن ها سگ های اکتیو خانگی هستند . اگر در هنگام تولگی با حیوان دیگری آشنا شوند طبعا رابطه ی خوبی با آن خواهند داشت . با افراد و کودکان با مسئولیت رابطه ی خوبی دارند ولی ممکن است با کودکان کوچکتر کمی عصبی باشند و گاز بگیرند . به دلیل کوچک بودن باید از آن ها در هنگام بازی وپرش از روی وسایل و مبلمان منزل مراقب کنید . به دلیل نوع غذا خوردن آن ها بهتر است به دلیل ایجاد رسوب بروی دندان ها آن ها را مرتب به دندانپزشک (دامپزشک ) نشان دهید . تن آن ها به آسانی گرم می شود به همین دلیل باید علاقه ی زیادی به جای خنک دارند و ممکن است با آب بازی و چلب چلوب کردن آب ظرفشان خودشان را خنک کنند . اگر شما علاقه ای به جارو کشیدن ندارید و یا از وجود موی سگ بروی وسایل خانه بیزارید پامرانیان ها سگ مناسبی برای شما نیستد چون ریزش موی آن ها زیاد است .

معرفی نژاد Pomeranian

Resigzed Image Click this bar to view the full image.تربیت پذیری


ریزش مو


انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت


ویژگی های ظاهری :
ارتفاع آن ها تا شانه ها بین 8 تا 11 اینچ و وزن آن ها بین 3 تا 7 پوند می باشد . دارای پوشش موی دولایه ای می باشند که قسمت بیرونی موهای صاف و نازک و تقریبا کوتاهی دارد و قسمت درونی نیز دارای موهای صاف و نازکی می باشد . رنگ موهای آن ها می تواند تک رنگ و یا دو رنگه باشد و رنگ بندی آن بین نارنجی , قهوه ای , کرم , مشکی , سموری و یا سفید لکه دار متغیر است .
آرایش و نظافت :
موهای آن ها به ندرت احتیاج به شانه و یا برس زدن پیدا می کند . ولی اگر مایلید ریزش موی کم تری داشته باشند بهتر است موهای آن ها را مرتب شانه بزنید .
تاریخچه :

پامرانیان برای منطقه ای از هلند و آلمان نامگذاری شده اما آن ها برگرفته شده از اشپیتز های منطقه ی لاپلند و ایسلند هستند . این نژاد از محبوبیت زیادی برخوردار نبود تا اینکه کلوپ کنل انگلیس آن را به عنوان سگ اشپیتز یه رسمیت شناخت . در سال 1888ملکه ویکتوریا عاشق پامرانیان شد و به همین دلیل مجددا یک پام از فلورانس ایتالیا آورد و شروع کننده مد مدل های کوچکتر این نژاد شناخته شد . شناخته شدن پامرامیان ها در آمریکا به سال 1892 بر می گردد گرچه آن ها تا سال 1990 به طور کامل طبقه بندی نشده بودند . کلوپ پامرانیان آمریکایی اولین نمایش و شو خود را در سال 1911 برگزار کرد و از آن زمان پامرانیان ها همیشه یکی از محبوب ترین نژادها شناخته شده اند .
محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 سیزدهمین از 157 نژاد گزارش شده است .
چند عکس از این نژاد :

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp64