5تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)
کد مطلب : 611
تاریخ : پنجشنبه 10 اسفند 1391 - 12:23

 


اگر شما از گیاهخوارانی هستید که علاقه به ورزش کردن دارید، این شانس را دارید که بتوانید مانند دیگر افراد جامعه به بدنسازی و پرورش اندام بپردازید. مهم نیست که چگونه بسیاری از مقالات، روزنامه ها، مجلات و کتابها اینگونه مطرح میکنند که شما فقط با یک رژیم گیاهی خیلی قوی میتوانید مانند بدنسازان گیاهخوار باشید.

5

5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)


یکی از تخیلاتی که درمورد گیاهخواری وجود دارد این است که آنها پروتئین کافی برای رشد و پرورش عضلانی اندام را بدست نمی آورند. اما این درست نیست! هستند بسیاری از ورزشکاران معروف که با یک رژیم گیاهی موفق به کسب عناوین بسیار خوب در مسابقات شده اند. در اینجا میتوانید 5 تا از بدنسازان بزرگ گیاهخوار را بشناسید:


5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)

1- بیلی سایموند

بیلی در سال 2009 عنوان آقای بدنساز طبیعی جهان را تنها پس از چند سال بدنسازی و 10 سال گیاهخواری بدست آورد. او در استرالیا متولد شده است. همچنین او از طریق فدراسیون بین المللی وزنه برداری جزو 5 وزنه بردار برتر استرالیا در وزن 230 پوند انتخاب شده است. رژیم غذایی او اغلب شامل آب سبزیجات، میوه جات و برنج، سالاد و ادویه توفوی کاخون است.


5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)

2- بیل پرل

او به یکی از بدنسازان در سطح بین المللی تبدیل شده است که از سن 39 سالگی گیاهخواری را آغاز کرده است. او موفق به کسب عناوین و جوایز متعدد از جمله جایزه مادام العمر آرنولد شوارتزنگر شده است. این ورزشکار بین المللی معروف اظهار داشته است:" من سالم ترم، من میتوانم با انرژی بیشتری تمرین کنم و اکنون حدود 20 سال است که گیاهخوارم. در رژیم غذایی ما هیچ ماهی، مرغ یا گوشت قرمزی وجود ندارد. با این حال من میتوانم به همان میزان عضلات قدرتمند داشته باشم که یک غیر گیاهخوار دارد. این را از من بشنوید؛ گوشت هیچ سحر و جادویی ندارد که بتواند شما رو قدرتمند بسازد. هر چیزی که در گوشت هست را شما میتوانید در غذاهای گیاهی پیدا کنید.


5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)

3- رابرت چیک

رابرت مرد فعال وگان، سخنران انگیزشی، و علاوه بر اینها فعال در بدنسازی است. او برنده مسابقات قهرمانی INBA نورث وسترن USA در بدنسازی طبیعی می باشد. به طور کلی در مسابقات جهانی بدنسازی طبیعی شمال غربی ایالات متحده آمریکا و مسابقات قهرمانی بدنسازی طبیعی او یکی از پیشتازان است. چیک فعالیت حرفه ی ورزشی خود را به عنوان نفر دوم کشور در دانشگاه ایالتی اورگان شروع کرد. او مرتب مقالاتی درباره مکمل های گیاهی و وگان و تغذیه ی گیاهی مینویسد.


5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)

4- آندریاس کالینگ

آندریاس یک بدنساز گیاهخوار و متولد سوئد است که عناوین متعدد بین المللی ای را در سال های 1960 تا 1990 بدست آورده است، از جمله عنوان مرد حرفه ای IFBB. رژیم او اغلب شامل سالاد تازه، آب سبزیجات و آجیل است، اما او غذاهای انرژی زایی مثل سانویچ پنیری نیز استفاده میکند. او درباره ی این خوراکی میگوید " یکی از غذاهای اساسی در رژیم غذایی من است که روزی 4-5 بار در روز از آن استفاده میکنم. من این سانویچ را از نان غلات کامل و پنیر خام بز و قرار دادن آنها برای مدتی در فر برای ذوب شدن پنیر، تهیه میکنم.


5 تا از بهترین و معروف ترین بدنسازان گیاهخوار! (ترجمه)

5- آماندا ریستر

آماندا یک بدنساز وگان از ایالت ایلینوی آمریکا است. او به عنوان یک قهرمان بوکس از سن جوانی آموزش دیده است و همچنین در جودو و جیو جیتسو (jiu jitsu) نیز فعال است. او به طور معمول 6 روز در هفته و هر روز 2 بار تمرین میکند. او در مورد رژیم غذایی خود می گوید" من هر 3 ساعت یک بار غذا میخورم و در هر وعده تقریبا 25 گرم پروتئین دریافت میکنم. در مجموع 6 وعده غذا در روز میخورم. در هر وعده سبزیجات خام و دو بار در روز سیب و توت مصرف میکنم. همچنین یک گالن در روز آب مینوشم. اولویت من برای دریافت پروتئین گلوتن گندم خانگی است که حدود 27 گرم پروتئین، چربی و سدیم و 130 کالری انرژی دارد. من همچنین از مکمل های پروتئینی وگا (Vega) برای ورزش و تمرین استفاده میکنم.منبع: life.dailyburn.com

مترجم: علی کاظمیه (ToOoTi)
 PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread116884.html#ixzz2MCLwR7TQ 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp611