نژاد هاوانیز- (ترجمه
کد مطلب : 60
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389 - 12:53

 

خصوصیات و ویژگی ها :
سگ های این نژاد سگ هایی بازیگوش ، سرگرم کننده ، خوشحال ، مهربان و خونگرم می باشند .
آن ها بسیار بادقت هستند . معمولا یک جای بلند در خانه را انتخاب کرده و از آنجا مراقب اعمال شما می شوند . آن ها عاشق انجام کارهای عجیب و انجام حقه های مختلف به منظور نشان دادن خودشان می باشند .
دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند . و به صاحبان خوب بسیار علاقه مند و وابسته می باشند . به همین علت به مصاحبت و هم نشینی انسان ها نیازمند هستند . و نمی توانند به مدت طولانی تنها بمانند . برخوردهای آن ها بسیار مهربان و دوستانه بوده و با مهمانان با احترام بر خورد می کنند .

نژاد
Havanese

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مشخصهرتبه

تربیت پذیری

ریزش مو
انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت 

سگ های این نژاد نگهبانان خوبی هستند به این علت که به محض مشاهده ی غریبه شروع به پارس کردن می کنند . و بعد از پارس کردن به سرعت به شما نگاه می کنند تا با اشاره ی شما پارس خود را قطع کرده و برای دوست شدن به نزدیک شخص غریبه بروند . با سگ ها ، گربه ها و دیگر حیوانات خانگی رفتار خوبی دارند . آن ها از قدرت تربیت پذیری بالایی برخوردار هستند . دوست دارند آموزش های جدیدی ببنند و بسیار فرمانبردار می باشند . به کلمات و صداهای خشن حساس بوده به همین جهت آموزش ها باید با پافشاری ملایم صورت پذیرد . آن ها دوست دارند در داخل خانه بازی کنند و در داخل خانه بسیار اکتیو و بازیگوش هستند . بازی با جغجغه ها بروی فرش از بازی های مورد علاقه ی آن هاست . اگرچه آن ها در محیط بیرون خانه کمتر اکتیو بوده , مانند سگ های دیگر به پیاده روی کردن و بازی های پر شور و نشاط در محیط آزاد بیرون احتیاج دارند . آن ها کودکان را بسیار دوست دارند و با کودکان نیز بسیار بازیگوش و خوش برخورد هستند . اگر شما به تمیزی اهمیت زیادی می دهید و وسواسی هستید این نژآد سگ مناسبی برای شماست به دلیل اینکه آن ها عملا کثیفی ایجاد نمی کنند .

ظاهر :
ارتفاع هاوانیز ها تا شانه ها به 8 الی 11اینچ می رسد . و وزن آنها معمولا بین 7 الی 13 پوند می باشد .
آن ها دارای پوشش دو لایه ای بلندی می باشد که قسمت درونی موج دار و نرم است و قسمت بیرونی مقداری زخیم تر و اما همچنان نرم برای لمس کردن می باشد که پوشش آن ها می تواند هر رنگی از قبیل سفید ، خاکستری ، مشکی ، قهوه ای ، طلایی و یا مخلوطی از چند رنگ باشد .
آرایش و نظافت :
موها و پوشش داخلی حیوان : آن ها گهگاه نیاز به شانه زدن و یا برس کشیدن پیدا می کنند .
قسمت بیرونی : باید هروز به مدت 10 الی 15 دقیقه شانه و یا برس زده شود تا از گره خوردن جلوگیری گردد و آراسته و مرتب باقی بماند .
تاریخچه :
سگ هاوانیز از نژادهای بومی کشور کوبا بوده و جز سگ های ملی این کشور می باشد . به احتمال قوی این سگ توسط مستعمره نشینان اسپانیایی در قرن 16 وارد این کشور شد . و توسط نخبگان و ثروتمندان کشور کوبا به تصویب رسید . به دنبال انقلاب کوبا در سال 1959 ، تبعید شدگان فراری سگ هاوانیز را به کشور آمریکا برده و از 11 سگ هاوانیز برای افزایش سگ های این نژاد در آمریکا استفاده شد .
چند عکس از نژاد هاوانیز
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp60