تشویقی مرگبار سگ در بازار ایران !
کد مطلب : 580
تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1391 - 03:32

بلا ، پاگ سالم دوساله که به گفته صاحب خود بعد از مصرف تشویقی مرغ خشک Waggin’ Train،براثر اختلال کلیه مرده است

طبق گزارش ها حدود ۱۰۰۰ سگ توسط تشویقی مرغ خشک ساخت چین مسموم شده اند، این گزارشات براساس شکایت بسیار از دامپزشکان و صاحبان حیوانات خانگی که به مقامات بهداشتی فدرال ارائه شده بود تنظیم شده اند.اداره مواد غذایی و دارویی ایالت متحده (اف دی ای) وقتی در ماه نوامبر ۹۰۰ مورد از مرگ و مریضی را دریافت کردند،به دارندگان حیوانات نسبت به مشکل و خطر ایجاده شده توسط محصولات تشویقی تیکه های مرغ خشک ، تشویقی و ناگت هشدار دادند.


9y7fox1ugktwfptww2vw.jpg (251×380)

 


قبل از این ،سازمان از ۷۰ صاحبان حیوانات خانگی شکایتی مبنا بر ایجاد تهوع و اسهال تا اختلال کلیوی و سایر بیماری ها بعد از اینکه حیوانات این تشویقی را مصرف کرده بودند،شنیده بود.
با افزایش شکایت ها ، ایجاد فشار مضاعفی بر روی اداره مواد غذایی و دارویی برای حل این مشکل وارد شد.


سازمان در اوایل امسال دو بازرس به کارخانه چینی که این محصولات را تهیه می کند فرستاده است،هیچ گزارشی هنوز در دسترس نمی باشد. 
براساس گفت های مسئولین:باوجود آزمایش های متعدد از سال ۲۰۰۷ اف دی ای در پیدا کردن عامل سمی که باعث مرگ حیوانات شده باشد ناموفق بوده است.
سازمان از دارندگان معینی خواسته است نمونه هایی از تشویقی های مشکوک و گزارش پزشکی حیوان خود را ارسال کنند.
سه عدد از مشهورترین محصولات تشویقی مرغ خشک درمیان بیشترین شکایتی است که توسط دارندگان حیوانات و دامپزشکان ذکر شده اند.این محصولات شامل: Waggin’ Train و Canyon Creek Ranch که توسط شرکت Nestle Purina PetCare و Milo’s Kitchen Home-style Dog Treats که توسط Del Monte Corp تهیه می شوند،بوده اند.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 0120312-jerky-waggin-train.380;380;7;70;0.jpg
مشاهده: 64
حجم: 26.2 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 00pPETS-12023668t300x300.jpg
مشاهده: 65
حجم: 34.7 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 00807020820034C.jpg
مشاهده: 64
حجم: 34.9 کیلو بایت


داده های ارائه شده توسط importgenius نشان می دهد تشویقی های Waggin' Train و Canyon Creek Ranch توسط کارخانه JOC Great Wall Corp در نانجینگ چین تهیه و تولید می شوند.
هر دو سازنده اصرار دارند که تشویقی مرغ خشک آنها سالم وهیچ مریضی ناشی از محصولات آنها نیست.


ولی نمایندگان Milo’s Kitchen قبول کرده اند که شرکت حداقل به یکی از شاکیان در ازای لغو شکایت خود مبلغ ۱۰۰ دلار! را پرداخت کرده اند.
براساس گفته سخنگو شرکت ،این کارخانه نمونه تشویقی و سابقه پزشکی حیوان را مورد بررسی قرار داده است و برطبق ارزیابی علایم بیماری که در پت وجود داشته به تشویقی مرغ خشک شرکت مربوط نبوده است.نام صاحب سگ فاش نشده است ولی نمایندگان شرکت می گویند پرداخت ۱۰۰ دلار یک حرکت خیرخواهانه و خواسته اند که صاحب سگ یک فرم رسید استاندارد را امضا بکند.
مسئولین شرکت می گویند اینگونه توافقات مورد به مورد بررسی می شوند و آنها از اعلام اینکه چه مقدار از این توافقات تا به حال انجام شده است خودداری کرده اند.
سخنگوی Waggin' Train می گوید ماه پیش شرکت مذاکراتی را برای بدست آوردت توافق با یک دارنده پت شاکی به انجام رسانیده است.


یک وکیل ایمنی مواد غذایی می گوید امضای این توافق ها قانونا شرکت ها را از شکایت های آتی فردی که توافقنامه را امضا رسانیده معاف می دارد، کاری که کارخانه می کند این است که مصرف کننده شاکی را آرام می کند بدون پذیرش هر گونه مسئولیتی .او می افزاید هرقدر هم که یک پت با ارزش و عزیز باشد در اکثر ایالت ها پت ها به عنوان دارایی شناخته می شود که خسارتی بیشتر از ارزش حیوان به آن تعلق نمی گیرید و اکثر وکیل ها چنین موردهای قضایی را نمی پذیرند.


رابین پیر از نیویورک ادعا می کند تشویقی مرغ خشک Waggin’ Train عامل اصلی اختلال کلیوی و مرگ ناگهانی پاگ سالم و ۲ ساله او ،بلا در پاییز گذشته بوده است.
او معتقد است قانون به جای حمایت از مصرف کنندگان و قربانیان از کارخانه ها حمایت می کند،او درحال حاضر پتیشین را برای ممنوعیت تشویقی مرغ خشک را که تا به حال ۱۰.۴۴۵ امضا صورت گرفته است،به راه انداخته است.
مسئولین اف دی ای می گویند کارخانه ها می توانند تولید تشویقی را متوقف کنند ولی برپایه تنها شکایت نمی توان کارخانه ای را از تولید منع کرد. 
 

 
ترجمه: خودم
منبع: nbcnewsPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread112942.html#ixzz2FPyZyaGU 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp580