اجداد سگهای اهلی امروزی(قسمت اول)
کد مطلب : 25
تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1389 - 10:54

دانشمندان بر این عقیده اند که تمامی سگها از پستانداران اولیه ای به نام " Miacids " به وجود آمده و مشتق شده اند. این پستانداران اولیه در حدود بیش از 50 میلیون سال پیش می زیسته اند. این انواع اولیه سگها در اندازه و شکلهای مختلف، یعنی از یک موجود بسیار کوچک به شکل موش خرما تا موجوداتی شبیه به گرگهای امروزی وجود داشته اند. همگی این سگها دارای ساختار دندانی مشابهی با سگهای اهلی شده و وحشی امروزی داشتند.

میاسیدها موجوداتی شبیه به راسوهای کوچک همراه با بدنی کشیده و کوچک با دمی دراز بودند. برخی گونه ها برروی درخت و برخی دیگر برروی زمین زندگی می کرده اند، احتمالا از بی مهره گان، مارمولک ها، پرندگان و پستانداران کوچک نظیر انواع موشها تغذیه میکردند.

 همزمان با میمونهای اولیه حیوانی با نام علمی

 سینودسموس (Cynodesmus) بروی زمین می زیسته است که دارای بعضی ویژگیهای سگ سانان بوده است. در طی تحولی طولانی که در حدود 1،000،000 میلیون سال به طول انجامید حیوانی به نام تومارکتوس (Tomarctus) برروی زمین ظاهر گردید که بسیار شبیه به گرگ بوده است و در حقیقت جد گرگ امروزی، روباه، شغال، کویوت، و تمام سگ سانان محسوب می شود. اولین سگ اهلی بدون شک یک گرگ بوده است که به نام کنیس فامیلیاریس (Canis Familiaris) و در حقیقت جد تمام سگهای امروزی گرگ بوده است.


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp25