مراقبت های تابستانی پت !! (ترجمه)
کد مطلب : 247
تاریخ : دوشنبه 23 خرداد 1390 - 05:51

مراقبت های تابستانی پت !! (ترجمه)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

یخش اول:

تابستان زمان لذت بردن شما و پتتان از فضای بیرون از خانه و نور آفتاب است. اما همراه با لذت ، این فصل همچنین موقعیتی را به وجود می آورد که میتواند برای پت شما بسیار خطرناک باشد. با در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی شما میتوانید شانس رخ دادن این فجایع را کاهش دهید. اقدامات زیر شما را راهنمایی میکند که در تابستان از بهترین دوست خود مراقبت کنید.

* هیچگاه پت خود را حتی برای مدت بسیــار کوتاه در اتومبیل پارک شده تنها نگذارید. حیوانات بسیاری در هر تابستان بر اثر گرما زدگی و آسیب های مغزی در اتومبیل های پارک شده جان خود را از دست میدهند. دمای هر اتومبیل در یک روز گرم حتی با شیشه های باز میتواند در عرض چند دقیقه به 120 درجه برسد.سگ و گربه قادر به تعرق نمیباشند و گرما را فقط از طریق نفس و کف دست و پاهای خود دفع میکنند. درصورتی که متوجه حیوانی در اتومبیل پارک شده کنار خیابان شدید از مسئولان و مدیریت آن مکان بخواهید که صاحب اتومبیل را پیج کنند. در صورتی که صاحب حیوان بازنگشت با سازمان حمایت از حیوانات و یا پلیس تماس بگیرید.

* در طول تابستان پت شما باید در هر لحظه دسترسی به آب خوراکی را در هر شرایطی چه داخل و چه خارج از منزل داشته باشد. بنابراین ظرف آب پت خود را چــند بار در طول روز چک کرده و از پر بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر میخواهید با دوست پشمالوی خود برای عصر به گردش بروید حتما مقدار کافی آب به همراه داشته باشید.


* اغلب تابستان زمانیست که که مردم شروع به کاشت گیاه در باغچه های خود میکنند. اما مراقب باشید : مواد غذایی گیاهی ، کود و حشره کش ها برای پت شما میتواند کشنده باشد. پس از عدم دسترسی پت خود به این قبیل مکان ها اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این بیش از 700 گیاه میتوانند فیزیولوژیکی فعال و مواد سمی مضر تولید کنند که آنها میتواند باعث آسیب های جدی در پت شما باشد.

* کسانی که از گردش و تفریح با سگ خود در فضای خارج از خانه لذت میبرند باید بدانند که احتمال گزیدگی سگ ها در این فصل افزایش میابد. جالب است بدانید که عقیم کردن سگها دارای منافع بســیاری میباشد که کمترین آنها، میل گزدین حشرات را، در مقابل سگ شما کاهش میدهد.

* همیشه پت خود را همراه با قلاده و برچسب شناسایی(تگ) بیرون ببرید. در صورتی که از پت خود جدا شدید ممکن است "تگ" بلیطی برای بازگشت به خانه باشد !!

* با دامپزشک خود در مورد کرم قلب(heartworm) -کرمی از گونه دیروفیلاریا ایمیتیس- و روش های درمانش صحبت کنید. این بیماری که از طریق پشه ها منتقل میشود میتواند موجب مرگ سگ و گربه ها شود.


ترجمه و گردآوری : تانیا.ق
منبع ها: preciouspets.org
healthypet.com

Resigzed Image Click this bar to view the full image.* آفتاب سوختگی : پت شما هم به مراقبت در مقابل آفتاب احتیاج دارد ! هرچند که موهای بدنش از او محافظت میکنند اما باز هم احتمال دارد دچار آفتاب سوختگی شود مخصوصا اگر دارای پوست و موهای روشن باشد. آفتاب سوختگی در حیوانات میتواند موجب پوست انداختن، درد و سرطان پوست در حیوانات شود. پس پت خود را بین ساعات 10 صبح الی 4 عصر دور از تابش مستقیم آفتاب نگه دارید و زمانی هم که خواستید او را به بیرون از منزل ببرید مقداری کرم ضد آفتاب را در نواحی بدون مو مانند اطراف گوش ، پوست دور لب و نوک بینی اش بمالید.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

* موهای پت خود را مرتب نگه دارید تا بتوانند به محافظت در مقابل آفتاب و عایق بندی پتتان در مقابل حرارت کمک کند.اگر پت شما دارای موهای بسیار ضخیم و گره خورده و ژولیده باشد حرارت بسیار زیادی را در خود نگه میدارد این موضوع میتواند باعث آسیبهای جدی شود.

* هوای گرم ممکن است پت شما را برای نوشیدن از آبهای جمع شده در خیابان وسوسه کند که این آبها میتوانند شامل ضدی یخ ، روغن ماشین و سایر مواد شیمیایی باشند. بدلیل طعم شیرین ماده ضد یخ، حیوانات علاقه بسیاری به آن دارند اما این مایع بســــیار سمی است. هنگامی که با پتتان قدم میزنید مطمئن شوید که او به طور پنهانی از آبهای جمع شده در خیابان ننوشد.


* در مناطق مرطوب احتیاط بیشتری لازم است. رطوبت در کاهش حرارت بدن پتتان اختلال ایجاد میکند. تعرق در انسان باعث کم شدن مقدار زیادی از حرارت بدنمان میشود. اما دوست پشمالوی ما فقط از طریق تنفس و پنجه پاهایش گرما را دفع میکند که برای خنک کردن بدنش کافی نیست. آنها برای رهایی از گرمای زیاد، نفس نفس میزنند. حرکت هوا در راههای بینی به پایین آمدن دمای بدن کمک میکند و گرمای اضافی از طریق هوا از دهان خارج میشود. اگرچه این راه بسیار موثری برای کاهش دمای بدن حیوان است ، اما در مناطق مرطوب و محیط اطراف آن مناطق، این روش به شدت محدود میشود.

* در این فصل مانع جنب و جوش بیش از حد پتتان شوید. اگرچه ورزش نقش مهمی در حفظ وزن مناسب سگ یا گربه شماست و وزن مناسب در تعادل دمای بدن حیوان کمک میکند ، اما جنب و جوش زیاد باعث برافروخته شدن پتتان خواهد شد. هنگام پیاده روی قدم هایتان را آهسته کنید و مطمئن شوید که مقدار کافی آب به همراه دارید. اگر نفس نفس زدن های او افزایش پیدا کرد و یا خسته به نظر میرسید به این معناست که زمان پایان دادن به گردش رسیده است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.ترجمه و گردآوری : تانیا.ق
منبع ها: preciouspets.org
healthypet.com

ادامه دارد...

بخش سومResigzed Image Click this bar to view the full image.


* بدانید که حیوانات قادر به کنار آمدن با گرما نسیتند. سگهای پیر ، مریض و یا بسیار جوان به سختی میتوانند دمای بدن خود را تنظیم کنند. پس در روزهای گرم تابستانی آنها را به دور از آفتاب نگه دارید و از خنک بودن محیط آنها مطمئن شوید. سگهاییکه دارای بینی کوتاه و پهن هستند، مانند پکینیز ، پاگ ، بولداگ و ... به سختی میتوانند بدن خود را خنک نگاه دارند زیرا نفس نفس زدن در آنها اثز کمتری دارد ، در نتیجه باید از گرما دور بمانند. همچنین سگهایی که دارای اضافه وزن هستند بیشتر در معرض گرما زدگی خواهند بود زیرا چربی های اضافی مانند عایق عمل کرده و حرارت را در بدن به تله می اندازد و قابلیت دفع گرما را از طریق نفس کاهش میدهد.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

* در زمان گرمازدگی چه کاری باید انجام داد؟؟؟ گرما زدگی یک مسئله اورژانسی است. شما باید با آرامش و به سرعت عمل کنید. در این زمان باید برای پایین آوردن دمای بدن سگ حوله های خیس شده در آب سرد را روی قسمت های بدون موی بدنش قرار دهید. اغلب بدن سگ ها پس از چند دقیقه شروع به خنک شدن میکنند.افزایش دوباره و یا کاهش دمای بدن شگ امری عادیست.در حالی که این کار را انجام میدهید، بخاطر داشته باشید که لازم است فورا سگ را نزد دامپزشک ببرید. دامپزشک قطعا از روشهای بهتری برای کاهش دمای بدن سگتان استفاده میکند. مانند تزریق دارو برای مقابله با شوک و یا استفاده از دارو برای جلوگیری از آسیب های مغزی.
حتی با درمان اورژانسی هم گرما زدگی میتواند کشنده باشد. بهترین درمان پیشگیری است. با رعایت نکات ذکر شده شما میتوانیدپتتان را از هرگونه آسیبی دور نگاه دارید. در صورت رعایت و احتیاط شما تابستان خطرناک نیست و شما میتوانید همراه با دوست پشمالوی خود از روزهای بلند تابستانی لذت ببرید.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

* یکی دیگر از خطرات تابستان کک و کنه هستند. فقط از داروی توصیه شده توسط داپزشک خود برای رفع کک و کنه استفاده کنید. برخی از داروهایی که برای این منظور ساخته شده اند را حتی اگر کاملا طبق دستور مصرف کنید میتوانند سمی باشند.

* سگ خود را در فصل تابستان به مکان های شلوغ نبرید. گرما صدا های بلند و جمعیت زیاد برای سگ شما میتواند استرس زا و خطرناک باشد. اگر قصد رفتن به همچین مکانهایی داشتید به نفع پتتان است که او را در خانه بگذارید.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


ترجمه و گردآوری : تانیا.ق
منبع ها: preciouspets.org
healthypet.com

 

منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp247