معرفی نژاد Lakeland Terrier
کد مطلب : 72
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389 - 02:02

خصوصیات و ویژگی ها :

آن ها جز سگ های پرانرژی , فعال , دارای اعتماد به نفس , دوست داشتنی , شیطون و بازیگوش هستند . به دویدن , شنا کردن و بازی با توپشان علاقه ی زیادی دارند و به توجه زیاد ی احتیاج دارند . آن ها دوست دارند مشغول باشن و وقتشان را با خانواده ی خود (صاحبشان) سپری کنند . به همین دلیل نباید برای مدت زیادی تنها بمانند . سگی نترس بوده و توانایی یک نگهبان خوب را دارد . در هنگام نزدیکی فرد غریبه با پارس کردن صاحب خود را آگاه می سازند . شما باید به آن ها آموزش دهید که در این هنگام چقدر پارس کنند و بعد از چه مدتی دوباره ساکت شوند . با خانواده ودوستان رابطه خوبی دارند ولی در اطراف غریبه ها محتاط هستند . آن ها پرانرژی هستند و به همین دلیل به پیاده روی روزانه و بازی در محیط باز حیاط و بیرون از منزل احتیاج دارند . در هنگام بازی در محیط حیاط باید به داشتن فنس محکم دقت کنید چون آنها علاقه زیادی به از بین بردن موانع و کندن زمین دارند . از آنجایی که آن ها به تعقیب حیوانات کوچک علاقه دارند . با حیوانات دیگر و سگ ها رابطه ی خوبی دارند . و برای داشتن رابطه ی خوب با گربه ها باید از تولگی در کنار آن ها باشند . با حیواناتی نظیر همستر ، موش رابطه ی خوبی ندارند چون به دلیل داشتن غریزه ی شکار به تعقیب و گرفتن آن ها علاقه دارند . گاهی اوقات به دلیل لجبازی و خودمختار بودن , تربیت آن ها مشکل می گردد و به دلیل هیجانی که دارند به صدا و یا فرامین شما در هنگام آموزش توجه نمی کنند . شما باید با متانت و صبوری به او آموزش دهید و در هنگام آموزش برای او فضای تفریحی ایجاد کنید . مادامی که کوکان با آن ها با احترام برخورد کنند با کودکان نیز رابطه ی خوبی دارند . در کل ریزش موی کمی دارند پس اگر به ریزش موی سگ حساس هستید این نژاد برای شما مناسب است .
ویژگی های ظاهری :
ارتفاع آن ها تا شانه ها بین13 تا 15 اینچ و وزن آن ها بین 15 تا 17 پوند می باشد . دارای پوشش موی متوسط (ارتفاع ) متشکل از یک پوشش بیرونی موجی و پوشش دورنی نرم می باشند . که رنگ موهای آن ها بین مشکی , برنزه ای , خاکستری , و یا گندمی متغیر است .

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
تربیت پذیری


ریزش مو


انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت


 

آرایش و نظافت :
شما باید موهای آن ها را هر چند هفته یکبار شانه بزنید . موهای بیرونی : موهای مرده ی این قسمت باید هر 6 ماه یکبار چیده شوند . موهای داخلی : هرچند ماه یکبار کوتاه گردند .

تاریخچه :
لیک لند تریر جز یکی از قدیمی ترین تریر ها به شمار می رود . و گرفته شده از تریر های کنار دریاچه ی انگلیس می باشد . از این نژاد برای گرفتن وشکار موش ها , گورکن , سمور دریایی استفاده می شد . در اگرچه در دوران جنگ جهانی اول محبوبیت این نژاد کاهش یافت ؛ در سال 1912 اولین کلوپ این نژاد در انگلیس شکل گرفت . در سال 1921 محبوبیت این نژاد مجددا رشد یافت و نام لیک لند تریر برای او انتخاب شد . در سال 1934 از طرف akc به رسمیت شناخته شد و محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 صد و سی امین از 157 نژاد گزارش شده است .


چند عکس از این نژاد :
Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p72