معرفی نژاد Dachshund Longhaired
کد مطلب : 67
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389 - 01:43

خصوصیات و ویژگی ها :


آن ها سگ هایی جسور , سرسخت ، استوار , دوست داشتنی و محافظ هستند . انرژی بسیار زیادی دارند . بسیار بازیگوش بوده و از تفریح , خوشحالی کردن و بیرون رفتن لذت می برند . دوست دارند در هر چیزی با شما شریک باشند و به نوازش و توجه زیادی از طرف صاحبان خود احتیاج دارند . صاحبان خود را همیشه دنبال می کنند و با وابستگی زیادی که به آن ها دارند اگر توجه کمی ببینند حسودی می کنند . آن ها معمولا اجتماعی هستند ولی به غریبه ها مشکوک می شوند . به دلیل سریع بودن در واکنش و پارس کردن نگهبانان خوبی هستند . و همیشه صدای پارسشان مانند سگ های بزرگتر می باشد . به دلیل پر انرژی بودن به بازی وفعالیت زیادی در داخل و یا خارج از منزل احتیاج دارند . آن ها مانند سگ هایی که خارج از منزل نگهداری می شوند نیستند و نمی توانند در حیاط زندگی کنند . اگر خسته و یا کسل بشوند خود را با کندن زمین و یا جویدن مشغول می کنند . در خارج از منزل و هنگام پیاده روی باید به آن ها قلاده وصل کنید به دلیل اینکه علاقه ی زیادی به تعقیب کردن حیوانات کوچک دارند . آن ها با سگ های دیگر به ویژه دیگر داشهوند ها رابطه ی خوبی دارند اما برای داشتن رابطه ی خوب و اجتماعی با گربه ها باید از تولگی تعلیم داده شوند . با بچه های کوچک رابطه ی خیلی خوبی ندارند و رابطه ی آن ها با بچه های بزرگتر که رفتارشان را درک می کنند بهتر است . گاهی اوقات نسبت به انسان ها و یا اسباب بازی هایشان احساس مالکیت دارند . گاهی اوقات موذی هستند و دوست دارند توپ را بدون آنکه برای صاحب برگردانند تعقیب کنند . دوست دارند اجازه پریدن واز روی وسایل خانه و شیطنت در هنگام بازی به آن ها داده شود . در هنگام تعلیم آن ها باید صبور باشید به دلیل اینکه آن ها مستعد به لجبازی با صاحبشان هستند و گاهی اوقات چیزهایی را به خودشان نزدیک می دانند و دوست دارند برای یادگیری انتخاب می کنند . به باید از دادن غذای اضافی به آن ها جدا خود داری کنید به این دلیل که آن ها استعداد زیادی در چاق شدن دارند . موهای آن ها ریزش متوسطی دارند پس آن ها سگ های خوبی برای افردای که نسبت به ریزش موی سگ حساس هستند نمی باشند .


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تربیت پذیری

ریزش مو

انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت


ویژگی های ظاهری :


ارتفاع داشهوند استاندار بین12 الی 14 اینچ می باشد . و وزن آن ها بین 16 الی 32 پوند می باشد . ارتفاع داشهوند مینیاتور تا شانه ها بین 8 تا 9 اینچ و وزن آن ها بین 9 تا 11 پوند می باشد . موهای بیرونی آن ها سفت و کوتاه و زخیم بوده در حالیکه موهای درونی نرم تر و می باشد . رنگ موهای آن ها بین مشکی , کرم , قهوه ای و یا رنگ های ترکیبی این گروه ها متغیر است . هم چنین در این نژاد سه نوع مو کوتاه , مو صاف و موی موجی موجود می باشد .


آرایش و نظافت :


موهای آن ها به ندرت احتیاج به شانه و یا برس زدن پیدا می کند . ولی اگر مایلید ریزش موی کم تری داشته باشند بهتر است موهای آن ها را مرتب شانه بزنید .


تاریخچه :


داشهوند برای اولین بار در قرن نوزدهم در کشور آلمان از یک سگ نترس که برای شکار استفاده می شد گرفته شد . این سگ در دهه ی اول قرن 19 در آمریکا محبوبت زیادی داشت ولی بعد از شروع جنگ جهانی اول محبوبیت این نژاد کاهش پیدا کرد . بعد از جنگ جهانی اول اصلاح کنندگان نژاد شروع به احیا کردن این نژاد کردن و همین امر سبب افزایش مجدد محبوبیت این نژاد گردید .


محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 هفتمین از 157 نژاد گزارش شده است .


چند عکس از این نژاد :


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p67