معرفی نژاد Bolognese
کد مطلب : 65
تاریخ : جمعه 22 بهمن 1389 - 01:34

خصوصیات و ویژگی ها :

آن ها یاران بازیگوش ، وفادار و با محبتی برای صاحبان خود هستند و وابستگی زیادی به صاحبان خود دارند و مانند سایه همیشه همراه آن ها هستند . به دلیل جدی بودن مانند سگ های اکتیو دیگر همبازی خوبی برای کودکان نیستند . آن ها به محبت و عاطفه و توجه زیادی احتیاج دارند که سبب می شود در تنهایی و زمانی که کسل می شوند سر و صدا و یا پارس کنند . مردم را دوست دارند ولی با غریبه ها خجالتی هستند . آن ها سگ های پر سر صدا و یا زوزه کشی نیستند ولی با مشاهده ی افراد غریبه و نا آشنا با هوشیاری کامل برای آگاه ساختن صاحب خود شروع به پارس کردن می کنند . با سگ ها و حیوانات خانگی دیگری زود اخت می گیرند . فرمانبردار هستند و مشتاقانه تمایل به خشنود کردن صاحب خود دارند . زود آموزش ها را فرا می گیرند و به تعلیم های صاحب خود پاسخ می دهند . تا زمانی که به طور مرتب به بیرون از خانه برای پیاده روی برده شوند در هنگامی که داخل خانه هستند با خوشحالی و در آرامش در خانه چرخ زده و خود را سرگرم می کنند . از بازی کردن با صاحب خود و با شور و نشاط دویدن در خارج از منزل لذت می برند . اگر آن ها را به طور مرتب و روزانه برای پیاده روی به خارج از منزل ببرید می توانید از آن ها در آپارتمان نگهداری کنید . و اگر به تمیزی حساس هستید بولوگنیزها سگ های خوبی برای شما هستند چون ریزش موی کمی دارند .

ویژگی های ظاهری :
ارتفاع آن ها تا شانه ها بین10 تا 12 اینچ و وزن آن ها بین 9 تا 11 پوند می باشد . دارای پوشش موی پشمالو هستند و فر هستند که رنگ آن سفید خالص می باشد .


e.
 

تربیت پذیری


ریزش مو


انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت


N/A

آرایش و نظافت :
موها و پوشش داخلی حیوان : آن ها گهگاه نیاز به شانه زدن و یا برس کشیدن پیدا می کنند . و بهتر است هرچند ماه یک بار کوتاه شود .
قسمت بیرونی : باید هروز به مدت 10 الی 15 دقیقه شانه و یا برس زده شود تا از گره خوردن جلوگیری گردد و آراسته و مرتب باقی بماند . و هر 6 هفته یکبار نیاز به اصلاح دارد .

تاریخچه :


در قرن 11هم و 12هم و در زمان رنسانس بولوگنیز در جنوب ایتالیا در شهر بولوگنا پیدایش یافت و به مالکیت نجیب زادگان درآمد . با کاهش قدرت نجیب زادگان محبوبیت این نژاد نیز کاهش یافت تا مرحله انقراض پیش رفت . اگرچه عده ای پرورش دهنگان علاقه مند ونگران این نژاد را حفظ کرده و سرانجام با شروع سال 1990 این نژاد وارد وارد انگلیس شد و در همان سال در رده وارد شدگان قرار گرفت .

چند عکس از این نژاد :

Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p65