نکات کلی غذایی برای نوجوانان
کد مطلب : 632
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1392 - 05:56
نوشیدن روزانه حداقل یک لیوان شیر سویای غنی شده با ویتامین B12 و ویتامین D و کلسیم حتما توصیه میشود. اگر این مقدار به دو لیوان برسد نیز حتما نتایج خوبی در بر دارد. اگر به اندازه ی کافی منابع کلسیم، مانند سبزیجات سبز رنگ، پرتقال، بادام و لوبیا و منابع ویتامین D، بخصوص نور خورشید و قارچهای ارگانیک را در اختیار دارید، نیازی به وجود شیر سویای غنی شده وجود ندارد. 

Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


برای دریافت مقدار کافی امگا 3 در رژیم غذایی، خوردن روزانه یک قاشق روغن کانولا و یا روغن بذر کتان راه بسیار خوبی است، و گردو نیز منبع بسیار خوبی برای تامین امگا 3 در بدن میباشد.

مصرف روزانه ی سبزیجات سبز و زرد برای دریافت مقدار کافی کلسیم، آهن و ویتامین A و خوردن مقدار متعادلی از حبوبات به طور روزانه برای تامین پروتئین، روی و فولات توصیه میشود.

برای نوجوانان گیاهخوار، بخصوص دختران، مصرف ویتامین C حداقل در دو وعده ی روزانه و به همراه منابع آهن (به ویژه حبوبات) اهمیت زیادی دارد. چرا که ویتامین C مقدار جذب آهن را افزایش میدهد. خوراکی های مانند پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی، فلفل زرد و قرمز و گوجه فرنگی دارای مقادیر زیادی از این ویتامین هستند.

همیشه مهم ترین و اساسی ترین مواد در رژیم غذایی نوجوانان، سبزیجات و میوه جات هستند. هر نوجوان باید روزانه 3 تا 4 وعده از انواع سبزیجات و میوه جات متنوع استفاده کند.مترجم: ToOoTi

منبع: VeganHealth.org


نکات کلی غذایی برای نوجوانان


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p632