چگونه یک نوجوان وگن باشیم؟!
کد مطلب : 630
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1392 - 05:50
 - در مورد گیاهخواری اطلاعات کسب کنید؛ با افراد گیاهخواری که میشناسید در ارتباط باشید و سعی کنید از تجربه های آنها بهره بگیرید و با روش های زندگی آنها آشنا شوید تا از دلایل آنها برای تغییر سبک زندگی مطلع شوید. "وگن" کسی است که سعی دارد کمترین آسیب را به موجودات زنده وارد کند. گوشت، فرآورده های لبنی، عسل، چرم، و پوست حیوانات در زندگی یک فرد وگن جایی ندارند. در واقع هر چیزی که باعث آسیب به حیونات میشود، برای چنین فردی کاملا بی استفاده است.


- تغییر را به آرامی انجام دهید! افراد کمی میتوانند یک شبه رژیم غذایی خود را کاملا تغییر دهند! ابتدا تغییر را در رژیم غذایی خود شروع کنید؛ غذاهایی که به آنها محتاج و وابسته نیستید، یا بخصوص خوراکی های حیوانی ای که طعم آنها را دوس ندارید را اول از همه کنار بگذارید. پس از آن سعی کنید روزی یک وعده غذای کاملا گیاهی بخورید. سپس یک وعده را به دو وعده تبدیل کنید، و به تدریج فقط به سراغ غذاهای گیاهی بروید. 

- به دنبال دستور تهیه ی خوراکی ها و و تنقلات گیاهی باشید. فروشگاه ها و رستوران های گیاهی شهر خود را پیدا کنید. ارزش های غذایی هر غذای گیاهی را بشناسید. برای گیاهخواران پروتئین ارزش زیادی دارد. سعی کنید از محصولات سویا و غذاهای پروتئین دار به طور روزانه استفاده کنید. اگر فعال هستید، به پروتئین بیشتری نیز نیاز دارید. سعی کنید همیشه از انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه ی خود بهره ببرید. این مواد دارای ویتامین و انواع مواد مغذی برای بدن هستند.


- بعد از این مراحل و دست یافتن به یک رژیم گیاهی و سالم، به دنبال دوری کردن از محصولات حیوانی باشید. هر ماده ی چرمی و پوستی که احساس میکنید به آنها نیاز ندارید را کنار بگذارید. سعی کنید از جایگزین های گیاهی و مصنوعی آنها، مثل چرم مصنوعی و کتان استفاده کنید. شامپو ها، مواد شوینده و مواد آرایشی که بر روی حیوانات آزمایش شده اند را کنار بگذارید و از محصولاتی که بر روی حیوانات آزمایش نشده اند[
این لینک] استفاده کنید.

 

تاپیک جامع "گیاهخواری در کودکان و نوجوانان" (ترجمه)توجه کنید که...

- وقتی به مردم میگویید که یک گیاهخوار هستید، احتمالا شما را مسخره میکنند. بهترین کار در این مواقع این است که آرامش خود را حفظ کرده و دلایل تصمیم خود را به آرامی و با لحنی تسکین دهنده برای آنها توضیح دهید. اگر باز هم به تمسخر ادامه دادند، فقط از آنها دور شوید. بسیاری از آنها نمیدانند که شما چه تغییر بزرگی در خود بوجود آورده اید.

- در کتابخانه ها به دنبال کتابهای مرتبط با گیاهخواری باشید، در اینترنت به دنبال انجمن های گیاهخواران باشید تا بتوانید با هم عقیده های خود در ارتباط باشید.

- اگر فکر میکنید که توانایی حذف تمام مواد حیوانی را ندارید، حتما لازم نیست که این کار را بکنید. بسیاری از گیاهخواران از گوشت و لبنیات و تخم مرغ استفاده نمیکنند، اما برای مثال چرم و عسل از مواد پر مصرف آنها هستند. فقط کافیست سعی خود را در تغییر در سبک زندگی
 تا جای ممکن انجام دهید. 


- محصولات سویا در زندگی یک وگان نقش مهمی دارند، اما شایعاتی درباره ی حساسیت زا بودن آنها در صورت مصرف زیاد نیز موجود است. برای رفع این شایعات احتمالی، سعی کنید مقدار محدودی از آن را استفاده کنید و از محصولات پر پروتئین دیگر، مانند انواع آجیل مثل گردو و پسته و بادام زمینی، غلات سبوسدار، انواع لوبیاها، برنج قهوه ای و برخی از سبزیجات و میوه جات (بخصوص توت و کلم) استفاده بیشتری داشته باشید.

- گیاهخوار شدن شاید در ابتدا سخت و نفس گیر باشد، اما در آخر نتایج بسیاری را در بر دارد.

- اگر افراد به طور مداوم و خسته کننده از شما میپرسند که چرا گیاهخوار شدید، در جواب آنها فقط بگویید:" من دلایل خودم را دارم و این به فرد دیگری مربوط نیست. این که من گیاهخوارم به این معنی نیست که از افرادی که گیاهخوار نیستند متنفرم! سبک زندگی هر کس به فردی جز خود او مربوط نیست!

- کم کردن وزن دلیلی برای گیاهخوار شدن نیست! اگر چه بسیاری از گیاهخواران وزن کمی دارند اما این معمولا به گیاهخواری مربوط نیست و یک عارضه ی جانبی است.

بسیاری از افراد معتقدند که وگنیزم (Veganism) بیش از یک رژیم غذایی و حذف محصولات حیوانی است. وگنیزم یک سبک زندگی جدید و چشم اندازی جدید به جهان است. سبک زندگی ای که بعضی از افراد نمیتوانند حتی آن را درک کنند!
مترجم: ToOoTiPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread127036.html#ixzz2ZILf8zsx 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p630