گیاهخواران جوان!
کد مطلب : 629
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1392 - 05:46
 


برخی از کودکان و نوجوانان از بدو تولد گیاهخوار بوده اند، بعضی از آنها به علت گیاهخوار شدن افراد خانواده به پیروی از آنها پرداخته اند، و برخی دیگر هم تصمیم گرفته اند که به طور مستقل سبک زندگی و رژیم غذایی خود را تغییر دهند. مهم نیست که یک جوان برای چه مدتی و با چه انگیزه ای گیاهخواری را برمیگزیند؛ به هر صورتی که باشد کلید سلامتی در این رژیم، فقط استفاده از انواع متنوع مواد مغذی است. غذاهای گیاهی عمدتا شامل انواع غلات، حبوبات، آجیل، دانه ها، میوه ها و سبزیجات هستند.


یکی از نکات مهم این است که کودکان گیاهخوار حتما باید به منابع گیاهی قابل اطمینان کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 دسترسی داشته و مواد غذایی دارنده ی این مواد را به خوبی بشناسند.
 

تاپیک جامع "گیاهخواری در کودکان و نوجوانان" (ترجمه)کودکان و نوجوانان گیاهخوار چه میخورند؟

غذاهای گیاهی مورد علاقه ی بسیاری از جوانان وگان عبارتند از همبرگر گیاهی، توفو، سانویچ کره ی بادام زمینی و ژله های گیاهی، غلات صبحانه با آبمیوه و شیر سویا، پنکیک، ماکارونی، پیتزای سبزیجات با پنیر سویا، سیب زمینی له شده، سبزیجات خام، میوه های تازه، کلم بروکلی با سس سویا و بسیاری از غذاهای ساده که افراد غیر گیاهخوار هم مصرف میکنند، مثل انواع خورش ها و سوپها و غذاهای برنجی که همیشه میتوان مواد گوشتی آنها را با سویا و قارچ و سبزیجات مختلف جایگزین کرد. 

غذاهای گیاهی تنوع زیادی دارند و تقریبا هر غذایی را میتوان با استفاده از مواد گیاهی جایگزین و مصرف کرد. دستورهای غذایی گیاهی زیادی در سایتهای مختلف موجود است و معمولا شهرهای بزرگ همگی رستوران گیاهی دارند.در مورد فشار همسالان چطور؟

همه ی خانواده ها و افراد گیاهخوار سعی میکنند از عقاید خود در برابر فشار دیگران دفاع کنند. اکثر خانواده ها، چه گیاهخوار و چه غیر گیاهخوار، در کارهای متفاوت، شیوه های متفاوتی را مورد استفاده قرار میدهند. در خانواده های گیاهخوار توضیحات متناسب با سن فرزندان در رابطه با گیاهخواری، به آنها کمک میکند که بتوانند برای همسالان مخالف خود شیوه های خانوادگی خویش در تغذیه و سبک زندگی را توضیح داده و با فشار آنان کنار بیایند. 

در بسیاری از مناطق ایالات متحده گیاهخواران را افرادی سرد مزاج خطاب میکنند! 
اریک بلوم، نوجوانی 13 ساله است که از بدو تولد گیاهخوار بوده است و به افراد پیشنهاد میکند که "گیاهخواری را آسان و طبیعی در نظر بگیرید و بدانید که با مواد ساده ی فروشگاه ها هم میتوان یک گیاهخوار بود."
ساری استایلر کودکی 8 ساله است و توضیح میدهد که " من بیشتر اوقات به اینکه گیاهخوار بشوم علاقه دارم. گاه اوقات که من به خانه ی افرادی میروم که گوشت میخورند، از من میپرسند "تو چه چیزی میخوری؟!" و من جواب میدهم هر چه که داشته باشید! و معمولا برای من پاستا و همبرگر گیاهی می آورند که خیلی هم دوست دارم!

نوجوانان و کودکان گیاهخوار میتوانند با تقسیم غذاهای گیاهی خود با همسالان، به آنها ثابت کنند که گیاهخواری بر خلاف تصور عموم، دارای تنوع فراوانی است.گیاهخواران جوان مواد مغذی مورد نیاز را چگونه بدست می آورند؟


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread127036.html#ixzz2ZIKxAwyB 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p629