شخصیت و خلق خوی سگ باکسر
کد مطلب : 37
تاریخ : چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:28
* شخصیت و خلق خوی باکسر *

بطور غریزی باکسر از قدرت ذاتی شنوایی فوق العاده ای برخوردار است که یکی از دلایلی است که از آن سگ گارد عالی ای ساخته است . او دیدبان فوق العاده , هوشیار , با وقار و بسیار مهربان است . اساسا اهل تفریح و بازی است . مهمتر از همه , شجاع و سر سختی بی باک است , با این حال او بسیار دوست داشتنی و دوستی فوق العاده برای خانواده اش هست . هوش , محبت , وفادار و همراه بسیار خوبی است . باکسرها به عقیده ی بسیاری , سگ و نژاد ایده آلی برای خانواده است , اگرچه برای هر خانواده ای هم مناسب نیست . آنها بسیار پر جنب و جوش , فعال و ممکن است در برای بعضی از خانواده ها و خانه ها مناسب نباشند چون فعالیتشان را بسیار بیش از حد می دانند . آنها به علت فعالیت و انرژی زیادشان , ورزش , پیاده روی و فعالیت روزانه از ضروریات سلامتی و شادابی باکسر هست . باکسرها ذاتا از خانه اش می کند , اما هرگز نباید صرفا برای این منظور خریداری شوند . آنها بسیار مردم محور و مردم دوست هستند , آنها نیازمند ارتباط صمیمی و دوستانه ای با انسانها هستند و همیشه در تلاش است که عضوی از خانواده اش به حساب بیاید . صاحبانی که توجه کافی به باکسرها نداشته باشند و یا رفتار بدی با آنها داشته باشد , رفتارهای بد و زننده ای را از آن شاهد خواهند بود . آنها جز سگهای داخل خانه به حساب می آیند , اگرچه از بازی و تفریح در خارج از خانه بسیار لذت می برند , اما با این حال برای زندگی در خارج از خانه مناسب نیستند . پوشش و کت نازک بدنش , نمی تواند آن را از قرار گرفتن در معرض طولانی تغییرات آب و هوایی محافظت کند .
 * چگونه می توان با آموزش فرمان پذیری یک نژاد بسیار باهوش , اعتماد به نفس خود را حفظ کرد ؟
اگر اولین سگتان , باکسر است , یک باکسر نمی تواند بهترین انتخاب برای شما باشد چون باکسر نژاد بسیار باهوشی است و همچنین گاهی کله شق و لجباز می شود , البته اگر سگ آموزش فرمان پذیری ندیده باشد و آلفا بودن صاحبش برایش تعریف نشده باشد , به همین دلیل نمی توان گفت که باکسر عمدتا لجباز است , چون این بخش و قسمتی از اعتماد به نفس سگ است و ذات و غریزه ی یک رهبر هست . همه باکسر ها , صرف نظر از اینکه چگونه به خوبی آموزش پذیر هستند , می توانند صاحب خود را در هر زمانی تست و امتحان کنند . اگر صاحب باکسر اعتماد به نفس یک رهبر کامل را نداشته باشد و یا سگش آموزش ندیده باشد , با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهند شد , آنها اگر اعتماد به نفس صاحب خود را در برخورد با خودشان نبینند و یا خود را رهبر و آلفا بدانند , به سادگی می توانند به انسانهای اطراف خود بی اعتنایی کنند و کارهایی را می کنند که خودشان می خواهند و دوست دارند . آنها ذاتا توانایی و مشخصات یک رهبر واقعی را در خود دارند و می بینند . باکسرها نیاز به مقدار قابل توجهی ‪ورزش و همچنین روانی روزانه دارد ‬ . راه رفتن نسبتا سریع , دویدن حداقل دوبار در روز بسیار توصیه می شود .
آنها در داخل خانه بسیار فعال هستند , عاشق بازی هستند و خانواده اشان را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کنند . انرژی اشان باید در طول روز با برنامه ریزی صاحبانشان تا حد ممکن کاهش یابد و گرنه خودشان به سراغ تفریح و خالی کردن انرژی اشان می روند که گاهی احتمال وقوع دردسر هست .

* آیا می توانید سگی بزرگ را که خوشحالی اش نیازمند ارتباط بسیاری با انسانها زیادی بوجود می آید را نگه دارید ؟
باکسرها شاید یکی از عضوهای بسیار مهربان سگهای کاری هستند . آنها تمایل بسیار زیادی برای ارتباط با انسانها و به ویژه بچه ها دارند , آنها عاشق در کنار بودن انسانها ‪و تماس فیزیکی با آنها هستند . با وجود اینکه باکسر جز نژادهای بزرگ هست اما نیازمند نوازش هستند . آنها اگر آموزش ندیده باشند , علاقه ی فراوانی به خوابیدن بر روی تخت ‬ صاحبانشان و همچنین بروی کاناپه دارند . باکسرها عاشق آن هستند که در کنار خانواده اشان بزرگ شوند و رابطه ی بسیار نزدیکی با اعضای خانواده اشان داشته باشند .
جثه ی باکسرها معمولا نشان نمی دهند که جز نژادهای بزرگ هستند . آنها در سنین جوانی اشان نیازمند توجه بسیار از طرف خانواده اش هستند , اما با این حال , باید یاد بگیرند که اینکه خواستار توجه بسیار زیاد هستند یا مورد علاقه باشد قابل قبول نیست , این جزیی از آموزشهای مربوط به فرمان پذیری و آلفا بودن هست .

* آیا می خواهید که شخصیت سگتان , عاشق تفریح و بازی و همچنین در مواقعی بسیار از خودش , خانواده و اموالش محافظت کند ؟
باکسرها منبع ثابتی برای لذت بردن صاحبانشان هستند . آنها حالات و توانایی های بسیاری دارند , گاهی مشغول و مشعوف بازی اشان هستند اما در همان لحظه نیز به شدت دیده بانی شگفت انگیز خود را دارد و در هر لحظه از آن استفاده می کنند .
برای کسانی که لذت بسیاری از مصاحبت با افراد جدید در منزلشان و یا ملک اشان می برند , باکسر گزینه و انتخاب مناسبی نیست . آنها جز نژادهایی نیستند که به هر کسی که وارد می شوند خوش آمد بگویند , اگرچه آنها لزوما پرخاشگر نیستند . بطور معمول آنها بیشتر در زمانی پارس می کنند که حضور غریبه ای را حس کنند , در این حال باکسر فقط عقب می نشیند و با دقت خاصی به شخص جدید نگاه می کند تا تشخیص دهد آن فرد تهدیدی برای خود , خانواده و اموالش هست یا نه , اما اگر این تشخیص داده شود که شخص تهدیدی برای خود و صاحبش هست , بی درنگ با آن برخورد می کنند . آنها معمولا رفتار سردی با غریبه ها دارند .

* آیا شما به دنبال سگ گارد و نگهبان هستید ؟
اگرچه ممکن است برخی از باکسرها خشن به نظر برسند , اما آنها ذاتا نژاد پرخاشگری نیست . این به این معنا نیست که باکسر قادر به فراهم آوردن امنیت برای خانواده اش نیست یا نمی تواند از انها حمایت کنند , اگر شما باکسر را انتخاب کردید و به عنوان عضوی از خانواده اتان به خانه اتان بردید , آن می تواند امنیت کامل خانواده اتان را برآورده کند , که می شود گفت آنها بسیار به گوش تر , هوشیارتر و مراقب تر هستند نسبت به یک سیستم الکترونیکی دزد گیر و همچنین بسیار موثر ترند . پس اگر شما بدنبال فقط یک سیستم اخطار دهنده هستید , حتما یک سیستم الکترونیکی بگیرید , اما علاوه بر آنها یک عاشق , همراه و همدم واقعی برای خانواده اتان را نیز می خواهید , بی درنگ به سراغ باکسر بروید .

* آنها به چه آموزش هایی را لازم دارند ؟
همانند هر نژادی و بخصوص نژادهای گارد , آموزش اطاعت پذیری از آموزشهای بسیاری ضروری محسوب برای آنها می شود , مخصوصا اینکه این امر برای آنکه همراه و همدم فوق العاده ای در کنار خود و خانواده اتان داشته باشید ضروری است . باکسرها بسیار باهوشند و جز نژادهای باهوش به حساب می آیند , این بسیار مهم است که به یاد داشته باشید , نژادهای باهوش می توانند راه های بسیاری را , برای آنکه خود و دیگران را به دردسر بیندازند , بیابند . آنها می بایست با رفتار مناسب و صحیح و مربی حرفه ای آموزش ببینند و از هر گونه رفتار پرخاشگرانه , توهین آمیز و یا تنبیه فیزیکی در تربیت آن باید جدا جلوگیری شود .

* آیا آنها با کودکان رفتار مناسبی دارند ؟
باکسر جز نژادهایی است که بسیار با کودکان مهربانند , اما مانند هر نژاد دیگری , آنها می بایست آموزش ببینند تا از اینکه هیچ گونه صدمه ای به کودک نمی زند , بیشتر مطمن شوید . اما باید حتی اگر آموزش دیده باشد باید بسیار مراقب باشید که مثل بقیه نژادها , به علت جثه ی بزرگشان و همچنین فعالیت و علاقه ی شدیدشان به بازی کردن , با کودک تنها نماند . یک باکسر آموزش دیده می تواند , همدم , همراه و دوست بسیار مهربانی برای کودک و بچه ها باشد . به یاد داشته باشید که هیچ گاه حتی در کنار یک باکسر فرمان پذیر و آموزش دیده را با فرزند زیر ۵ ساله را نباید تنها گذاشت .


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p37