معرفی نژاد بیگل + اطلاعات کاملی در مورد شکارچی کوچک
کد مطلب : 33
تاریخ : چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:15
این پست سعی کردم که اطلاعات نسبتا کاملی را در مورد شکارچی کوچک , بیگل بنویسم .
امیدوارم که مفید واقع شود و حق مطلب را تا حدودی ادا کرده باشم , اگرچه یقین دارم که بیگل , جای صحبت بسیاری را می طلبد , به همین علت تلاش می کنم که در آینده کامل تر شود . 


 

* خصوصیات ظاهری بیگل *

بیگل ها جز سگهای کوچک و شکارچی هستند , آنها قدی در حدود ۳۳ - ۴۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۹ - ۱۰ کیلوگرم دارند .* شخصیت و خلق و خو *

هنگامی که به دنبال یک همراه و همدم در زندگی خود هستید , درک شخصیت آن فاکتور بسیار مهمی است . خلق و خو از خصلتهای یک همدم است . برای بسیاری از سگها , خلق و خویشان بر پایه ی هدفی که برای آن در گذشته تربیت شده اند , قرار گرفته است . بیگل ها جز دسته ی سگهای شکاری هستند , آنها برای پیگیری رد پای شکار حتی از کشوری به کشور دیگر تربیت شده اند و در این امر از اراده ی حیرت آوری برخوردارند . آنها سگهایی پر انرژی , خودکفا , مستقل و در بعضی از اوقات , سگهای خود سری نیز هستند چون آنها علاقه ی شدیدی به دنبال کردن چیزی دارند و تا به پایان نرسانند دست بردار نیستند . آنها بطور کلی سگهایی هستند که برای فعالیت خارج از خانه بسیار مناسب هستند . بیگل ها برای آنکه آموزشهای داخل خانه را ببیند به علت خصلتهایشان , نیاز به استمرار آموزشها دارند .
آنها علاقه و نیاز وافری به همدم بودن دارند , اگر این نیازشان را نتوانند از سگی دریافت کنند , از شما طلب می کنند . آنها مقدار قابل توجهی از وقت خودشان را به بازی و همراهی صاحبش نیاز دارند , اما این احتیاج را گدایی نمی کنند و خود دست به کار می شوند , لازم به ذکر است که اگر آنها به اندازه ی کافی در طول روز تحرک نداشته باشند , آنها خود سعی می کنند راهی برای داشتن تحرک بیشتر پیدا کنند و این دقیقا به معنای بروز مشکلی است . فهرست برخی از آنچه بیگل ها به علت نبود ورزش و تحرک کافی , خورده و تخریب کرده اند , شگفت آور است !

*‬ توضیحی در مورد نگهداری و مراقبت های لازم *

اگر یک بیگل داشته باشید , سگ مناسبی برای خارج از خانه نیست . اگر آنها نیاز به سرگرم بودنشان بر آورده نشود و معمولا در حیاط رها باشد و تنها گذاشته شود , آن زمان است که خود به دنبال راهی برای لذت بردن و خوش گذرانی می گردند و نمونه ای از آنها حفاری زمین , پارس کردن فراوان است . اگر شما صبح , قبل رفتن به سر کار , بیگل تان را به پیاده روی ببرید و زمانی که از کار بر می گردید زمان زیادی را در خانه با آن سپری کنید , می توانید با خیال راحت در زمانی که سر کار هستید بیگل تان را در محدوده ای محصور شده و نرده کشیده شده در حیاطتان قرار دهید و به کار خود بپردازید . آنها باید یاد بگیرند که زمانی که شما در خانه نیستید , خرابکاری نکنند , اما این کار می بایست با تلاش صاحبش برای سرگرم کردن بیگل , ورزش مناسب و کافی روزانه به همراه باشد , اگرچه بسیاری از دارندگان بیگل , زمانی که در منزل نیستند , سگ خود را در منزل می گذارند و به سر کار خود می روند . بنا به دلایل زیادی , از جمله احتمال سرقت , فرار یا . . . , در نظر گرفتن مکانی امن برای بیگل , بهترین انتخاب است .

*‬ آنها به چه آموزشهایی نیاز دارند ؟
لازم به ذکر است که به علت آنکه گاهی بیگل ها خود سر و مستقلانه عمل می کنند , آموزش اطاعت پذیری از ضروری ترین آموزش های این نژاد به حساب می آید . اگر شروع آموزشهای بیگل در سنین کودکی انجام شود و مستمر باشند مطمئن باشید که به این آموزشها دست خواهند یافت . دارندگان بیگل می بایست اطلاعات خود را در زمینه ی نحوه ی درک نژادهای شکاری بالا ببرند . آنها مربی محکم نیاز دارند اما نه از نوع مربی هایی که از روشهای فیزیکی برای آموزش هایشان استفاده می کنند . بیگل ها به فشارها و برخورد های فیزیکی نه احترام می گذارند و نه از آنها اطاعت می کنند .

*‬ آیا بیگل برای آپارتمان مناسب است ؟
بیگل ها بسیار پر انرژی هستند و برای کسانی که به پیاده روی های طولانی علاقه مندند مناسبند . آنها را می توان به خوبی در آپارتمان نگه داری کرد , اگرچه برای این امر می بایست صاحبش , خود را برای پیاده روی روزانه و مرتب متعهد بداند . به یاد داشته باشید که تا زمانی که حداقل بیگل به سن ۱ سالگی نرسیده است , نباید برنامه ای برای دویدنش بریزند و تا آن زمان می بایست فقط پیاده روی روزانه را انجام دهند .

*‬ رفتار آنها با حیوانات خانگی دیگر به چه گونه است ؟
بیگل ها را معمولا می توان با سگهای دیگر , گربه ها و کلا حیوانات خانگی دیگر تنها گذاشت و رفتار دوستانه ای با آنها خواهند داشت . آنها بطور کلی نباید در مقابل سگهای دیگر که برخوردی با آنها ندارند و یا حالت پرخاشگری ندارند , پرخاشگری کنند , اما از قلمرو خود به خوبی محافظت می کند , معمولا با زوره کشیدن و ژست های دیگر محدوده ی قلمرو خود را اعلام می دارند . بیشتر اوقات تا همین حد بسنده می کنند ولی گرنه اگر به این مرحله ختم نشود و مزاحم دور نشود , به مخالفت فیزیکی و مبارزه با مزاحم می پردازند و در واقع به مزاحم حمله می کنند .

‫* پرخاشگری بیگل ها به چه میزان است و برخورد آنها با غریبه ها چگونه است ؟
بیگل ها هرگز نباید با انسانها حالت پرخاشگری و تهاجمی داشته باشند , با این حال به علت غریزه ی خود سری اشان , ممکن است سعی کنند که بر صاحبش برتری جویند . صاحب بیگل نباید این اجازه را به آنها دهد و اگر با این مشکل روبه رو شد , با در میان گذاشتن با تربیت کننده ی سگ , می توان آن را حل کرد .
آنها به این علت که کلا خلق و خوی مهربانی دارند , مخصوصا با انسانها , باعث شده که آنها سگ گارد ضعیفی باشند , اما با این حال به علت هوشیاری و رفتار سردشان با غریبه ها در ابتدا و تمایل شدیدشان به پارس کردن و داد و فریاد زدن در زمان حضور غریبه ای یا حس کردن تحرکی , به سگهای آلرت فوق العاده ای تبدیل شده اند . ( همه ی بیگل ها زوزه نمی کشند )

*‬ رفتار آنها با کودکان چه گونه اند ؟
بیگل ها کودکان را عاشقانه دوست دارند , اگر از زمان کودکی با کودکان آشنا و اجتماعی شده باشند . بطور کلی نوزادان و کودکان کوچک را نباید با سگ ها بدون وجود کسی تنها گذاشت , اما معمولا , شما به راحتی می تونید بیگلی را پیدا کنید که برای کودکان و بچه ها همدمی فوق العاده مهربان باشند و به همین دلیل به سگ های خانواده ی فوق العاده ای محشور شده اند .

آنها اراده ی بسیار مصممی در تعقیب های طولانی دارند , بیگل ها در همه ی حالات آماده باش هستند و به اطرافشان کاملا هوشیارند . آنها از حس بویایی قوی ای برخوردارند . همچنین عکس العمل خوبی در مقابل آموزش همراه با پاداش نشان می دهد .
طی تحقیقاتی که در سال ۱۹۸۵ انجام شد , معلوم شد که بیگل ها حداکثر هیجانی که دارد , زمانی است که در کنار نژادهایی چون یورکشایر تریر , وست هایلند و فاکس تریر هست .
بطور کلی , بیگل ها سگهای خوشحال و بسیار مهربانی هستند , آنها جسور , بسیار شجاع , هوشیار به اتفاق اطرفشان , جست و جو گر و عاشق ب


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p33