10 نژاد محبوب سگ در دنیا
کد مطلب : 26
تاریخ : سه شنبه 19 بهمن 1389 - 11:18


Labrador Retriever.1
محبوب‌ترین سگ در بین همه نژادها می باشد.‌Labrador Retriever ها رفتار دوستانه ایی دارند، آنها دوست داشتنی، با هوش و خوش رفتار با بچه‌ها هستند. این سگ بارها در بررسیهای مختلف به عنوان محبوب‌ترین سگ شناخته شده است.

2. Golden Retriever

دقیقا در کنار اسم Labrador Retriever شما‌ Golden Retriever ها را پیدا می‌کنید که محبوبترین سگ در بین خانواده‌های آمریکایی است.این سگ های بزرگ کاملا مهربان و دارای طبیعتی آرام هستند و دوست دارند که با مردم و اسباب بازیهایشان بازی کنند.فقط باید مطمئن باشید که فضای کافی‌ برای نگه داریشان در خانه را دارید زیرا ممکن است حتی تا وزن ۹۰ پوند هم بزرگ شوند.
3.Yorkshire Terrier

که به اختصارYorki خوانده می شوند.این سگها کوچک‌ترین نوع تریر‌ها هستند ولی‌ بسیار پر انرژی ، محافظ و وفادار به خانواده هستند.این بدان معنا ست که آنها اغلب به راحتی‌ با غریبه ها کنار نمی‌آیند و این موضوع را به خوبی‌ با پارس نشان می دهند. حتما حواستان به این موضوع باشد!
4.German Shepherd

هوشمندترین و وفادرترین نژاد سگ در دنیا. به خاطر قدرت بدنی و هوش خارق‌العاده تعجبی نیست که این سگ اغلب به وسیله نیروی پلیس انتخاب می شود.البته این موضوع به این معنا نیست که جرمن شپردها سگ خوبی‌ برای نگهداری در منزل نیستند، برعکس آنها سگهایی فوق‌العاده به عنوان حیوان خانگی می باشند، البته اگر فضای کافی‌ برای نگه داریشان را داشته باشید.
5.Beagle

این تازی‌های کوچک بعد از نمایش سری برنامه های Snoopy در خانه‌های امریکایی ها بسیار معروف شدند. این سگها نسبت به اندازه متوسط شان خیلی‌ پر قدرت هستند، ولی‌ به عنوان سگی شکاری، برای نگهداری در خانه آرام و مهربان بوده و رفتاری پرخاشگرنه ندارند.


_______________


6. Dachshund

که به عنوان سگ سوسیسی هم شناخته می شود. به دلیل شکل بدنی منحصر به فرد و جذاب خود در بین بچه‌ها و بزرگسالان محبوب است. به خاطر بدن دراز و پاهای کوتاه شاید فکر کنید که قابلیت دویدن سریع را ندارند، ولی‌ کاملا در اشتباه هستید.بر عکس آنها دویدن و بازی کردن را خیلی‌ دوست دارند. البته این سگها بسیار محافظ هستند و رفتار خوبی‌ با غریبه ها و سایر سگها ندارند.

7.Boxer

این سگها به خوبی‌ با بچه‌ها بازی‌ می کنند،کاملا وفادارند ولی‌ کمی‌ کم ظرفیت می باشند.هر چند ممکن است زیاد باهوش نباشند ولی‌ آن را با انرژی زیاد خود و دوست داشتنی بودن جبران می کنند. مهم است که صفت لجباز بودنشان در سنین پایین با آموزش‌های لازم کنترل شود
8.Poodle

هر دو گونه استاندارد و مینیاتوری در بین همه طبقات مردم از ثروتمند و مشهور تا مردم عادی محبوب هستند.این سگها با هوش زیاد ، زیبایی و وفاداری در بین همه انواع جوامع جای خود را باز کرده اند.

9.Shih Tzu

این سگ شایان ستایش با اسمی بامزه توانسته است در طی سالیان اخیر محبوب مردم شود.جذاب و با ناز فراوان، پس زیاد جای تعجب نیست که این سگ در هالیوود محبوب شده است.ولی‌ شما لزوماً لازم نیست ثروتمند باشید تا این سگ را نگاه دارید. آنها همراهان خوبی‌ برای جوانان و همچنین افراد پیر هستند.
10.Miniature Schnauzer

این نژاد سگ مینیاتوری به تازگی از سال ۲۰۰۸ وارد لیست سگهای محبوب شده است، ولی‌ به احتمال زیاد در سالیان آینده نیز در لیست خواهد بود. آنها باهوش، مطیع و علاقمند به بازیهای آرام هستند.به خوبی‌ با بچه‌ها و اسباب بازیهای جویدنی بازی می کنند. منشأ اولیه آنها از مزارع می‌باشد، ‌Miniature Schnauzerها سگهایی با انرژی هستند که دوست دارند در بین مردم بمانند. همچنین Schnoodleها که نیمی Miniature Schnauzers و نیمی Poodle هستند.آنان نیز حیواناتی خانگی محبوبی برای نگهداری اند.
___


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.org/p26