صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


7 راه برای جلوگیری از جیغ کشیدن طوطی ها


قدم اول : ارزیابی محل نگهداری طوطی
برخی از طوطی ها در هنگام سر رفتن حوصله جیغ میکشند و در این هنگام شما باید به حرکات طوطی و قفس آن توجه کنید و مطمئن شوید طوطی زمان کافی را در خارج از قفس گذرانده است هنگامی که که او را نمی توانید از قفس بیرون بیاورید و خودتان سرگرمش کنید باید به میزان لازم اسباب بازی های متنوع، جالب و شاد در داخل قفسش باشد و همچنین غذا و خوراکی های خوشمزه به میزان کافی داخل قفسش باشد تا طوطی شما رو مشغول نگهدارد. اگر شما متوجه شدید حوصله سررفتگی بخش اصلی مشکل است، قبل ازآنکه به آموزش چگونگی جلوگیری ازجیغ کشیدن طوطی بپردازید، محل کیفیت و محل زندگی طوطی خود را بهبود ببخشید.

 


7 راه برای جلوگیری از جیغ کشیدن طوطی ها (ترجمه)
نمونه هایی از وسایل بازی برای قفس

قدم دوم: شناسایی عواملی که باعث جیغ زدن میشود
علاوه برارزیابی محیط طوطی خود چیزهای دیگری هم وجود دارند که باعث آزار طوطی و بلند شدن صدای جیغش میشود که می توان از این امر جلوگیری کرد. برای مثال اگر همسایه شما از گربه های خیابانی نگهداری میکند یا به گربه های خود اجازه میدهد از خانه خارج شوند شما لازم است یک پرده ی نازک در قسمتی از پنجره که گربه ممکن است طوطی را ببیند وصل کنید و طوطی ها این مساله را به صورت غریزی میدانند که گربه ها اگر شانسی داشته باشند میتوانند حمله کنند و آنها را بکشند. اگر رفت و آمد در زیر پنجره زیاد هست و طوطی در نزدیگی پنجره اقامت دارد شما باید همان راه حل قبلی را مد نظر بگیرید رفت آمد آدم ها باعث ترس طوطی میشود و در این هنگام طوطی انسان های در حال رفت < آمد به چشم شکارچی میبیند. 

قدم سوم: صدای تماس را بپذیرید
صدای تماس همان جیغ زدن طوطی است. معمولا وقتی طوطی یکبار جیع میزند می خواهد بداند شما هنوز در منزل هستید و سالمید. زمانی که شما نمیخواهید به این تماس جوابی بدهید باید بپذیرید که او جیغ های گاه به گاه و بی پایان میزند.این یکی از رفتارهای طبیعی طوطی ها است.7 راه برای جلوگیری از جیغ کشیدن طوطی ها (ترجمه)
 

قدم چهارم: توجه داشته باشید فریادها و دعواهایی که با طوطی خود میکنید هنوز هم نوعی توجه است.
شما باید بدانید طوطی ها عاشق مورد توجه قرار گرفتن هستند و چیزی که شما به عنوان دعوا با طوطی خود می دانید آنها این دعوا را به اشتباه توجه دراماتیک برداشت میکنند. اغلب،صاحبان طوطی ها در این موارد داد می زنند "خفه شو" یا به صورت مودبانه فریاد میکشند "ساکت باش" و حتی در اغلب موارد درهنگام دعوا کردن از جا بلند می شوند و شاید هم دستشان را به علامت تهدید تکان میدهند. طوطی بلافاصله عکس العمل شما را به عنوان توجه برداشت میکنند، آنها بسیار زیاد عاشق عکس العمل های انسانها هستند.
این عمل شما به سادگی این رفتار را تقویت میکند. پس هرگز عکس العمل های این چنینی از خود نشان ندهید. منظور این است فریاد نزنید، بالا پایین نپرید، با آب پاش اسپری نکنید، روی پای خود نزنید، دست ها را محکم به هم نزنید و هرچیزی که منجر به این شود که طوطی عمل شما را توجه کردن حساب کند.

قدم پنجم : استفاده از تنها روش تربیتی موثر
طوطی ها معنی ادب کردن را به آن صورت که سگها متوجه میشنوند متوجه نمیشوند. تنها تادیبی که طوطی شما کاملا درک میکند قهر کردن با و و دور شدن ازطوطی است. خیلی ساده و خیلی سریع به یک اتاق دیگر بروید. منظور این است که این کاررا در همان لحظه انجام دهید نه بعد از تماشای تلویزیون یا بعد از صحبت کردن با تلفن. این کار باید در همان لحظه انجام شود تا طوطی متوجه شود این حرکت بر اثر حرکت اشتباه او انجام شده است.7 راه برای جلوگیری از جیغ کشیدن طوطی ها (ترجمه)

قدم ششم: وقتی طوطی ساکت شد برگردید
زمانی که طوطی شما ساکت شد (ممکن است مجبور شوید چند دقیقه جیغ گوش خراش را تحمل کنید)، در حدود 10 ثانیه صبر کنید، بعد پیش طوطی خود برگردید، به او توجه کنید، تشویقش کنید و به او خوردنی های خوشمزه بدهید. بعد از اولین قهر و دوری دفعات بعد، پس از جیغ طوطی کمی بیشتربرای برگشتن به داخل اتاق و توجه نشان دادن صبر کنید، این کار را ادامه دهید تا زمان به پنج دقیقه برسد پس از ساکت شدن طوطی . توجه کنید که این تمرین ممکن است زمان بر باشد و چندین هفته طول بکشد اما طوطی شما باهوش است و خیلی زود متوجه قضیه می شود، هرچقدر که زمان بگذرد و تمرین ادامه داشته باشد طوطی شما دست از جیغ کشیدن بر میدارد زیرا یاد میگیرد ساکت بودن مساویست با توجه وجیغ کشیدن مساویست با بی توجهی

قدم هفتم : بعضی موارد توقع شکست داشته باشید
هیچ طوطی کامل نیست.هر ازچند گاهی ممکن است شما مجبور شوید در هنگام تکرار جیغ از سوی طوطی بعضی از درس ها را تکرار کنید.اگر در برخی ار آموزش ها شکست خوردید به این معنا نیست که طوطی بدی دارید بلکه به این معناست که طوطی شما را آزمایش میکند تا ببیند آیا میتوان از این آموزش به طریقی فرار کرد.اما همیشه مطمئن شوید چیزهایی از قبیل کمبود غذا یا آب یا تشویقی علت جیغ کشیدن طوطی شما نباشد.7 راه برای جلوگیری از جیغ کشیدن طوطی ها (ترجمه)PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread114811.html#ixzz2J7KU8juZ 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : جیغ کشیدن طوطی ها


موضوع : مقالات آموزشی پرندگان -
تعداد بازدید : 2221 بار
ارسال شده در شنبه 7 بهمن 1391 - 08:59دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6423]
سایت رسمی پرشیا دام [3180]
سایت رسمی پرشیا دام [2618]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2744]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 2
ديروز : 16
اين هفته : 134
اين ماه : 1060
امسال : 5141
کل بازديد : 1668103
کل مطالب : 734
تگ ها
لیست | مواد تشکیل دهند | غذای خشک | با کیفیت پایین |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است