صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


* آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟* یک پاگ , یک سگ بزرگ , در بدنی کوچک :


اگرچه آنها نژاد کوچکی هستند اما آنها به ندرت به پارس کردن عصبی رو می آورند . در حقیقت , پاگها , آرام , در عین حال بازیگوش , صمیمی , شاداب و البته جذاب هستند !

 

* پاگ * 
*  آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* یک پاگ , سایه ی شماست :


پاگها نژاد بسیار همراهی است , این مطلب نباید شما را متعجب کند , زیرا آنها به طور معمول همراه صاحب اشان هستند . اگر شما قصد خرید یک پاگ را دارید , باید بدانید که آنها در تمام اوقات به دنبال شما و زیر دست و پای شما هستند , منظور از این مطلب آنست که هر جایی که شما می روید , آنها نیز به دنبال شما می آیند و شما را به خوبی همراهی می کنند . این مطلب برای بعضی از دارندگان و یا بعضی از افراد خانواده , ممکن است آزار دهنده باشد , پیشنهاد می کنم که در این مورد تفکر بیشتری کنید چرا که اگر تصور می کنید که غریزه ی همراهی آنها ممکن است شما را آزار دهد , یک پاگ , نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود .
* آیا پاگها به آسانی آموزش ها را یاد می گیرند ؟


آنها از آن چیزی که نشان می دهند , باهوش تر هستند . پاگها معمولا به آسانی آموزش می بینند , نه خیلی آسان و نه خیلی دشوار , آنها ممکن است گاهی خود رای باشند , که ممکن است این خود رای اشان بانی بروز مشکلاتی نیز بشود . خوشبختانه , پاگها همانند بسیاری از نژادهای دیگر , مشتاق دریافت توجه و محبت از صاحب خود هستند و همین امر می تواند در آموزش آنها , بسیار سودمند و مفید باشد , بطوریکه با تشویق به جا و با استفاده از تشویقی ها در آموزش ها , به آسانی آموزشهای لازم را به آنها داد .
پاگها جز نژادهایی که آموزش دادن آنها بسیار ساده باشند , نیستند . آنها کوچک هستند و همین امر باعث می شود که آموزش آنها نسبت به نژادهای بزرگ تر از آنها , دشوار تر باشد . معمولا دارندگان با تجربه و با مهارت پاگها , آنها را حدودا در مدت زمانی چون ۳ ماه , آموزش می دهند , این آموزش ها شامل آموزشهای پایه ای می شود . دارندگان که اطلاعات لازم را در مورد آموزش و رفتار و برخورد صحیح را ندارند , معمولا پس از گذشت مدت زمانی چون ۱ سال و در مواردی حتی بیشتر از ۱ سال به نتیجه ی مورد قبولی نسبت به آموزشهای داده شده , دریافت می کنند .
* پاگها , نژاد گارد نیستند :


آیا شما به دنبال نژاد گارد و یا سگی برای محافظت می گردید ؟ 
لطفا به هیچ عنوان , پاگ نخرید . یک پاگ ممکن است گاهی نسبت به ورود و نزدیک شدن افراد , پارس کند اما آنها اصلا نژاد مناسبی برای نگهبانی و آلرت نیستند . 

* آیا پاگها , نژاد مناسبی برای زندگی در آپارتمان هست ؟


دقیقا ! پاگها جز نژادهای کوچکی هستند که نیازی به اتاقهای زیاد و کلا فضای زیادی ندارند و همچنین احتیاجی به فعالیت زیاد یا دویدن در داخل یا خارج آپارتمان ندارند . همین خصوصیت و به دلیل خصوصیات رفتاری و ظاهری بارز آنها , باعث شده که نژاد ایده آلی برای آپارتمان باشند .
* آنها نژاد مناسبی برای خارج از خانه نیستند :


پاگها واقعا نسبت به سرما و هم گرما آسیب پذیرند . بعضی از نژادها بینی بلندی دارند که این خصوصیت به آنها در تنظیم کردن دمای بدن اشان کمک خواهد کرد که در مورد پاگها , این توانایی وجود ندارد و آنها راهی برای تنظیم دمای بدن خود ندارند . در نتیجه آنها به راحتی گرما زده می شوند . پاگها حتی می توانند با قرار گرفتن کمتر از نیم ساعت در یک روز گرم تابستان , گرما زده شوند .
* آیا آنها با کودکان رفتار مهربانانه ای دارند ؟


یقینا جواب این سوال نیز , هزاران بار بله هست ! پاگها در میان بقیه نژادها , جز آرام ترین و کم فعالیت ترین نژادها است . آنها سر و صداها و برخورد های یک کودک را به خوبی تحمل می کنند و به طوری آرام هستند که گویا اصلا شناختی نسبت به گاز گرفتن و یا چنین رفتارهایی ندارند ! اگرچه آنها تا حدودی از خانواده و خانه ی خود نیز محافظت می کنند . در عین حال , با اینکه در نگاه اول به پاگها معمولا نمی توان قدرت آنها را متوجه شد , اما باید بدانید که آنها به آسانی با وارد کردن ضربه ی بسیار کوچکی به کودکان , صدمه ای را به آنها وارد کنند , پس همیشه این مطلب را به خاطر داشته باشید که هیچ گاه کودک خود را با پاگ خود تنها نگذارید و همیشه به یاد داشته باشید که بهتر است از وقوع حتی یک اتفاق بسیار کوچک , پیشگیری های لازم را داشته باشید .
* پاگها بسیار پارس می کنند ؟


نه معمولا . پاگها معمولا بسیار آرام هستند اگرچه می توانند بسیار نیز پارس کنند و شرایط آزار دهنده ای را به وجود آورند , اما برای درک بهتر جواب این سوال باید اینگونه به این مسئله اندیشید که پارس آنها صدای جیغ و یا تیزی که اغلب نژادهای کوچک دارند را ندارد . 
*  آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* آیا پاگها نژاد فعالی هستند ؟


معمولا , پاگها به عنوان نژاد فعالی در نظر گرفته نخواهند شد , اگرچه ممکن است چند استثنا نیز وجود داشته باشد . پاگها در طول روز , حدودا ۱۴ ساعت خود را به خوابیدن اختصاص می دهند اما با این حال فعالیتهای مورد علاقه ی خود را در طول روز انجام می دهند و در پایان فعالیت های خود , آنها را در حالت چرت کوتاهی خواهید یافت .
* پاگها نمی توانند فریزبی را بگیرند !


پاگها از سطح انرژی پایینی برخوردار هستند , این بدان معنی است که مدت زمان بیشتری را در طول روز در حدود ۱۴ ساعت در روز , می خوابند , پس شما نباید از پاگ خود انتظار داشته باشید که آنها مدت زمانی طولانی ای را بدوند , گاهی پاگها حتی نمی خواهند واکنشی نسبت به یک توپ نشان بدهند و یا تلاشی برای گرفتن فریزبی نداشته باشند , پس اگر شما فردی هستید که علاقه ی فراوانی نسبت به فعالیت های خارج از خانه دارید و به ورزشهای روزمره ای چون پیاده روی های طولانی و یا دویدن علاقه مندید و می خواهید که سگ اتان در این ورزشها شما را همراهی کند , پاگ نژاد مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است به سراغ مطالعه در مورد نژاد با سطح انرژی بالاتری بروید . 
*  آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟


* آیا آنها به توجه زیادی نیاز دارند ؟


یقینا بله , آنها بسیار به توجه انسانها نیازمندند , به گونه ای که خوشحالی را زمانی در آنها خواهید دید , که انسانها را در کنار خود ببیند و توجه آنها را به خوبی حس کنند . آنها معمولا پارس نمی کنند و یا بالا , پایین نمی پرند , اما آنها اشتیاق خود را نسبت به توجه صاحب خود با خوابیدن و یا نشستن کنار پای صاحبشان نشان خواهند داد و یا بی سر و صدا در اطراف شما پرسه می زنند .
* آیا پاگها به نظافت و مراقبت های ویژه ای نیازمندند ؟


کاملا , آنها نیاز به تمیز کردن منظم صورت , گوشها و دندانها اشان دارند , همچنین , نظافت هایی چون کوتاه کردن ناخن های آنها دارند , چرا که ناخن های آنها رشد سریعی دارند , آنها در برابر گرمای بسیار هوا مشکل دارند که در بلند مدت و گاهی کوتاه مدت , حفظ سلامتی آنها را تهدید خواهند کرد . آنها نیازمند شانه زدن نیز هستند .


 

* چند نکته برای داشتن یک پاگ سالم *
هنگامی که سلامتی پاگ ها مطرح می شود , همانند هر نژاد دیگری , باورهای اشتباهی می تواند بروز کند . در حقیقت , بر اساس آمار , دارندگان پاگ حداقل یکی از نکات زیر را رعایت نمی کنند که معمولا به ۲ اشتباه ختم می شود . اما مطمئنا می توان در مورد آنها کارهایی انجام داد . با دانستن دقیق آنها می توانید , محیط سالم تری را برای پاگ خود آماده و یا اصلاح کنید .* پاگ خود را لاغر و خوش فرم نگه دارید :


منظور از فرم خارج شدن از وزن متعادلشان نیست , منظورآنست که اجازه ندهید که چاق شوند , بسیاری از مردم تصور می کنند که چهره و بدن یک پاگ بطور کلی چاق هست اما این باور, باور اشتباهی است . پاگ ها بدنی عضلانی دارند اما با فرم خاصی , اگر هنگامی که آنها ایستاده اند در بالای سرشان بایستید و نگاه کنید , این فرم خاص را به وضوح خواهید دید . اگر پاگ شما شبیه یک باطری است از ان زاویه , باید گفت که پاگ شما ۰.۵ یا ۱ کیلوگرم اضافه وزن دارد . 
لطفا به پاگ خود غذای خود را ندهید , از غذای خشک به میزان توصیه شده استفاده کنید و در مورد تغذیه ی مناسب و کافی پاگ اتان با دامپزشک خود مشورت کنید .
* ‬ ورزش کردن پاگ :


پاگ معمولا در طول روز ۱۴ ساعت می خوابند اگرچه با این میزان خواب مشکلی نخواهد بود اما این به آن معنا نیست که پاگ می بایست همیشه خواب باشد . پاگ ها نیز همانند نژادهای دیگر نیازمند ورزش روزانه اند . در مواردی برای کاهش وزن آنها و رسیدن به وزن مناسب آنها و در قسمت دیگر به این دلیل که ورزش برای سلامتی قلب و ریه های انها مفید است . نکته ی مهم در این باره آنست که لطفا برای بر طرف کردن این نیاز آنها , بیرون نروید و با پاگ خود ندوید , بلکه فقط با آنها پیاده روی کنید . به تنفس آنها در طول ورزش کردن دقت کنید و مراقب باشید که بیش از توان آنها , از آنها انتظار نداشته باشید . زمانی که آنها سرعت خود را کم می کنند , تنفس اشان سنگین تر و سخت تر از حالت عادی می شود و یا در برابر پیاده روی مقاومت می کند , آن زمان , زمانی است که باید از پیاده روی دست بردارید . به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر پاگ شما فقط ۵ دقیقه انرژي برای پیاده روی داشت , نگران نباشید , بدانید که کار خود را به خوبی انجام داده اید و همان ۵ دقیقه برای سگ اتان کافی است . فراموش نکنید که پاگ ها نیازمند فعالیت زیاد نیستند , فقط کمی , اما بطور روزانه !* لطفا در اطراف پاگ خود , سیگار نکشید :


این بدان معنی نیست که افراد غیر سیگاری فقط می توانند صاحبان مناسبی برای پاگها باشند , اما اگر کسی می خواهد سیگار بکشد , در محیط و فضایی که پاگ در آنجاست , سیگار نکشد , لطفی در حق پاگ خود کنید و از او دور شوید و سپس سیگار بکشید . اگر آنها طبقه ی بالا هستند , به طبقه ی پایین بروید و سیگار بکشید . اگر طبقه ی بالا و پایین مطرح نیست و آنها درون خانه هستند , بروید بیرون و سیگار بکشید و یک نکته ی بسیار , پاگ ها به اندازه ی کافی دردسر و مشکلات تنفسی دارند و واقعا آنها نیازمند کمکی از طرف شما برای تنفس دشوار تر نیستند .* یک فنس برای پاگ خود درست کنید :


همه ی نژادها ( بر فرض آنکه شما ساکن یک خانه باشید ) یک حیاط فنس کشیده شده , بسیار امکان مناسبی برای سگ خود فراهم کرده اید . به خاطر داشته باشید که معمولا پاگ ها با غریبه ها رفتار مسالمت آمیزی دارند , که این مطلب مسلما همیشه برای پاگ ها اتفاق خوبی نیست , مهم ترین دلیل آن آنست که بسیار شنیده می شود , پاگی دزدیده شده است و یا . . . , چون پاگ ها زمانی که فرد غربیه ای را می بینند , هیجان زده می شوند و باعث می شود که رفتار دوستانه ای از خود نشان دهند که این امر از تهدیدات بالقوه ی پاگ ها است .* در موارد زیر از قلاده استفاده کنید :


زمانی که با پاگ اتان خارج خانه هستید و یا به تنهایی در حیاط هست , باید پاگ اتان قلاده داشته باشد , حتی اگر شما پاگ خود را همراهی می کنید , باز حتما از قلاده استفاده کنید , چرا که هیچ تضمینی نیست که پاگ شما نخواهد به سوی دیگری برود و خطری برای خود بوجود آورد .* پاگ خود را به سفرهای ویژه ببرید :


یک پاگ خوشحال , مطمئنا یک پاگ سالم نیز هست . آنها عاشق ماشین سواری هستند و شما عاشق با آنها بودن , پس چه ایرادی دارد که هر از چند گاهی آنها را به یک سفر با ماشین ببرید ؟ آیا می دانید یک مسیری که اکثرا سگها آنها را تجربه می کنند کجا ها هستند ؟ کیلینیک دامپزشکی ! پس چرا پاگ خود را به سفری فراتر از کیلینیک دامپزشکی نمی برید تا چیزهای بیشتری نسبت به چیزهایی که در کیلینیک می بیند را ببیند ؟ این برای روان آنها و احتمالا روح و حال شما خوب است , پس بگذارید این سفر را هم خودتان تجربه کنید هم پاگ اتان ! اگرچه این مطلب متاسفانه در ایران نمی توان به آن پرداخت اما یقینا یکی از شادی پاگها , ماشین سواری است , البته راه هایی چون بردن پاگ با باکس هست اما با این حال , متاسفانه نمی شود به کیفیت به این تفریح آنها پرداخت .* به پاگ خود توجه کنید : 


اما منظورم چیست ؟ شاید تعجب کنید چرا که باور نکنید کسی پاگ داشته باشد و در طول روز به آن توجهی نکند ! اما باید گفت که مردم با مشکلات متعددی در طول روز مواجهند , مشکلات در محل کار , بحرانهای خانوادگی و میلیون ها مشکل دیگر از جمله نگه داشتن کودک خود , همه ی آنها باعث می شود که وقت کافی ای در طول ۲۴ ساعت برای توجه کردن به پاگ خود نداشته باشند . هیچگاه فراموش نکنید که پاگ کوچک شما منتظر آنست که با کاری شما را خوشحال سازد , نه انکه فقط زمانی که شما خوشحالید این اشتیاق را داشته باشد , در تمامی حالات اتان انتظار موقعیت و کاری را می کشد . مهم نیست که چه حالی دارید , مهم نیست که سرتان شلوغ است یا نه , اما هر روز مطمئن شوید که به اندازه ی کافی به پاگ خود توجه کردید , هر روز !

 

*  آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟
* پاگها و تاثیر آب و هوا بروی آنها *
پاگها به گرما و رطوبت حساس هستند و به همین دلیل این مطلب حائز اهمیت هست که شرایط بیرون , گاهی برای آنها اصلا مناسب نخواهد بود و مهم هست که به چه مدت آنها , بیرون باشند . دمایی چون ۲۷ تا ۳۰ درجه , می تواند برای سلامتی آنها بسیار مضر و به عامل کشنده ای برای آنها تبدیل بشود .
علاوه بر آن به گرما زدگی دچار خواهند شد , اگر بیش از حد در دمای بالا قرار بگیرند , در دراز مدت به ارگانهایی چون قلب , کلیه و کبد آنها , آسیب خواهد رساند . متاسفانه در مواردی دیده خواهد شد که به علت دانش کم دارندگان نژاد پاگ , آنها چون تصور می کنند که پاگ آنها در تابستان و در دمای بالای ۲۷ درجه , علاقه مندند در معرض هوای گرم , بروی زمین دراز بکشند , این اجازه را به آنها می دهند در صورتی که از این مطلب غافل می شوند که پاگها نمی دانند چه چیزی برای آنها خوب هست و چه چیزی مضر و صاحبان ملزم هستند که به خوبی از آنها مراقبت کنند و مهمترین فاکتور این مراقبت و نگهداری از آنها , سلامتی آنهاست .
اطمینان داشته باشید که آنها در آن دما بیش از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه نمی توانند بیرون بمانند , حال اگر در مواردی پاگ خود را دیدید که در دمای حدود ۲۷ درجه , بعد از گذشت ۱۵ دقیقه , حال اشان خوب است , لطفا این تصور را نکنید که پس مشکلی نخواهد بود و آنها را خارج از خانه رها نکنید , چرا که هر لحظه ممکن است , در ظرف مدت چند ثانیه , گرما زده شوند و آنگاه است که شما هزینه ای چون زندگی پاک خود را باید بپردازید .
اگر متوجه شدید که پاگ اتان گرما زده شده است , شما باید با آب سرد و حوله ی خیس خنک و هوای سرد و یا آن را با آب سرد , حمام کنید . اما به یاد داشته باشید که بهترین درمان , پیشگیری و کارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از گرما زدگی آنهاست . مطمئن باشید که آنها در داخل خانه و با هوای معتدل هیچ گاه شانسی برای گرما زدگی نخواهند داشت .
فراموش نکنید , شما باید از آنها در مقابل تاثیرات مضر هوای گرم مراقبت کنید و آنها نمی توانند از خودشان محافظت کنند . 

پیش فرض

*‬ بخشی از استاندارد fci نژاد پاگ ‪*
* تاریخچه ای از نژاد پاگ :

به خاطر تعدد حدس و گمان هایی که در رابطه با زادگاه این نژاد به دست آمده است , زادگاه این نژاد را مشرق زمین و در کشور چین نشان می دهد . او زمانی به اروپا راه یافت که توسط شرکت هلندی شرق هند , به هلند برده شد . پاگ در زمانی که ویلیام سوم به تخت و پادشاهی رسید , به انگلستان رسید . تا سال ۱۸۷۷ این نژاد در رنگ حنایی دیده شده بود که پس از آن در سالی یک جفت از رنگ سیاه پاگ نیز از مشرق زمین به اروپا معرفی شد .


* رفتار و خلق و خو :

جذاب , باهوش و با وقار , خونسرد , شاد و سرزنده


* کت :

موها : زیبا , صاف , نرم , کوتاه و براق , نه سخت و نه پشمالو


* رنگ :

نقره ای , زرد آلویی , حنایی و یا سفید و سیاه
خط سیاه و سفید از استخوان سر تا دم و ماسک
پوزه یا ماسک , گوشها , خال روی گونه ها , علامت انگشت شصت یا الماس در پیشانی به رنگ سیاه و سفید قابل قبول هست .


* وزن :

وزن ایده آل آنها ۶.۳ تا ۸.۱ کیلوگرم هست . باید بدنش عضلانی باشد و البته این نکته نباید با اضافه وزن به اشتباه گرفته شود .


* اشتباهات غیر قابل قبول :

حالات پرخاشگری یا بیش از حد خجالتی
هر سگی که به وضوح ناهنجاری های فیزیکی و یا رفتاری داشته باشد نیز رد صلاحیت می شود .
  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : پاگسگ پاگ pugسگ


موضوع : مقالات آموزشی سگ -
تعداد بازدید : 2759 بار
ارسال شده در سه شنبه 28 آذر 1391 - 02:51دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6395]
سایت رسمی پرشیا دام [3156]
سایت رسمی پرشیا دام [2594]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2718]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 6
ديروز : 29
اين هفته : 35
اين ماه : 358
امسال : 2813
کل بازديد : 1665775
کل مطالب : 734
تگ ها
معرفی | نژاد | Manchester TerrierToy | |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است