آیا واقعا امنیتی در زمان پرواز برای حیوانات خانگی وجود دارد؟
یک گزارش دولتی نشان میدهد که در سال گذشته پرواز های دلتا نسبت به دیگر ایرلاین ها بیشترین تعداد مرگ و میر در حیوانات خانگی را داشته اند.اما نگاهی دقیق تر به این گزارش نشان میدهد که صاحبان حیوانات خانگی به اندازه ی این ایرلاین مقصر بوده اند.

این گزارش که هر ساله توسط بخش حمل و نقل ایالت متحده منتشر میشود نشان میدهد که نوزده تا از سی و پنج مورد مرگ و میر حیوانات خانگی که مربوط به مسافرت های هوایی بوده است در سال 2011 درقسمت بار هواپیماهای دلتا صورت گرفته است , این تعداد در سال 2010, شانزده مورد بوده است. در سال گذشته پنج حیوان خانگی نیز در دلتا بیش از دیگر ایرلاین ها آسیب دیده اند. 

آنتونی بلک سخنگوی دلتا به نهاد مجله ی آتلانتا گفته است:"از دست دادن هر حیوان خانگی برای ما غیر قابل قبول میباشد
".
"ما در حال انجام کار برای بهبود فرایندها و روش ها برای اطمینان حاصل پیدا کردن این موضوع هستیم که تمام حیوانات در امنیت به مقصد خود برسند". دلتا مدعی است که بیش از دیگر ایرلاین ها حیوانات خانگی را جابه جا کرده است (برخی از ایرلاین ها مانند Southwest و AirTran هرگز اجازه نمیدهند حیوانات خانگی در محموله های آنها حمل شوند) و کمتر از 0.2 درصد حیواناتی که با پروازهای دلتا جابه جا شده اند دچار آسیب دیدگی شده یا کشته شده اند.

نمایندگان دلتا سوء مدیریت حیوانات خانگی را تکذیب میکنند و به نظر میرسد جزئیات ماجرا نیز این موضوع را تایید میکنند.بعضی از حیوانات خانگی مشکلات پزشکی داشتند که با چک کردن آنها مشخص شد;حیوانات خانگی دیگر نقص های مادرزادی داشتند و تعداد کمی از آنها نیز به دلیل آسیب هایی که به خود وارد کرده بودند باید یوتنایز میشدند.سن ممکن است عاملی دیگر در برخی از مرگ و میرها باشد مانند گربه های هفده و چهارده ساله و طول سفر نیز ممکن است مسئله ی دیگری باشد(13 مورد از 19 مورد مرگ و میر در سفرهای طولانی مدت اتفاق افتاده است).یک سگ مینی پینچر حتی بدون اینکه به هواپیما برسد جان خود را از دست داد -مسئول بار از سوار شدن او به هواپیما بدلیل مشکل تنفسی جلوگیری کرد. سه تا از قربانیان بولداگ های انگلیسی یا فرانسوی بودند که دلتا معمولا از حمل کردن آنها به دلیل مشکلات تنفسی این نژادها که بینی پهن و کوتاهی دارند امنتاع میکند.

برطبق دستورالعمل های دلتا این ایرلاین حیواناتی را که نشانه هایی از جراحت ,پریشانی را داشته باشند و یا نشانه ای از تلاش برای فرار در آنها به چشم بخورد را قبول نخواهد کرد.دلتا حق رد کردن حیواناتی را که در بار چک شده اند اما سلامتی آنها زیر سوال است را دارد و یا اگر سلامتی حیوانات در شرایط خاص به خطر بیافتد را به خود میدهد.اما تعدادی از حیوانات خانگی که جان خود را از دست دادند وزن آنها بیش از حد مجاز بوده است و یا با وجود آسیب های واضحی که داشتند برای حمل پذیرفته شدند.دلتا از 15 می تا 15سپتامبر اجازه ی پذیرش حیوانات خانگی را در قسمت بار برای جلوگیری کردن از اینکه آنها در این قسمت در معرض گرمای شدید قرار نگیرند را نمیدهد,اما در سال گذشته هشت مورد از نوزده مورد مرگ و میر در همان مدت زمان صورت گرفته است .
دلتا تنها ایرلاینی نیست که در حمل و نقل حیوانات خانگی مشکل دارد. با توجه به گزارش در سال گذشته پنج حیوان خانگی در ایرلاین های آمریکایی,چهار تا در ایرلاین های آلاسکا,سه تا در قاره ای و دو مورد دیگر هر یک در ایرلاین های هاوایی و 
United Airline جان خود را از دست دادند.در سال 2010 در یک پرواز ایرلاین آمریکایی از توسلا (Tusla),اوکلاما به شیکاگو هفت تا از چهارده توله سگ, بعد از تاخیری که هواپیما در هوای گرم داشت جان خود را از دست دادند.
این هفته United Airline اظهار کرد از ماه مارچ کلیه عوامل حمل و نقل و عوامل تابع آن پت ها را تنها به عنوان بار "کارگو" جابجا خواهند کرد نه به عنوان بار دریافتی از مسافر. آنها اظهار داشتند که هزینه آن بسیار بالا خواهد بود اما سخنگوی این شرکت خانم مری رایان به ABC News گفته است که با توجه به هزینه بالای آن هر حیوان متصدی مخصوص به خود خواهد داشت و بخش مخصوص نگهداری آنها با امکانات تنظیم کننده دما به جای بخش نامناسب نگهداری بار مسافر خواهد بود.که این امکانات تجربه بسیار مناسب و بهتری را برای حیوانات فراهم میکند. تا بتوانند سفری راحت داشته باشند.
انجمن انسانی توصیه کرده است که حیوانات خانگی را تا زمانی که واقعا ضروری نیست توسط هوا حمل نکنید و پیشنهاد داده است که حیوانات خانگی کوچک را در صورت امکان به قسمت مسافران ببرید.

اگر شما در حال برنامه ریزی سفر به همراه حیوانات خانگی هستید آنها را ابتدا برای معاینه ی کامل فیزیکی نزد دامپزشک ببرید(ممکن است ایرلاین ها به گواهی سلامتی برای اینکه اجازه دهند حیوان خانگی شما سوار هواپیما شود نیاز داشته باشند و ممکن است کشورهای دیگر به محض ورود مقرراتی برای قرنطینه کردن و واکسینه کردن داشته باشند). کارشناسان درWebVet.com پیشنهاد میکنند با ایرلاین خود چک کنید تا اطمینان حاصل نمایید که متصدی حمل و نقل حیوان خانگی شما تمام معیارهای آنها را برآورد کرده باشد و زمانی را برای آشنا کردن حیوان خانگی خود با متصدی حمل و نقل قبل از اولین پرواز او صرف کنید.


خریدن بلیط پرواز مستقیم احتمال جا ماندن بار و انتقال آنها از مسیر رابط و قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا را به حداقل میرساند . با تشکر از هوریار عزیز

مترجم:سارا خلیلی