صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


شخصیت و خلق خوی سگ باکسر
* شخصیت و خلق خوی باکسر *

بطور غریزی باکسر از قدرت ذاتی شنوایی فوق العاده ای برخوردار است که یکی از دلایلی است که از آن سگ گارد عالی ای ساخته است . او دیدبان فوق العاده , هوشیار , با وقار و بسیار مهربان است . اساسا اهل تفریح و بازی است . مهمتر از همه , شجاع و سر سختی بی باک است , با این حال او بسیار دوست داشتنی و دوستی فوق العاده برای خانواده اش هست . هوش , محبت , وفادار و همراه بسیار خوبی است . باکسرها به عقیده ی بسیاری , سگ و نژاد ایده آلی برای خانواده است , اگرچه برای هر خانواده ای هم مناسب نیست . آنها بسیار پر جنب و جوش , فعال و ممکن است در برای بعضی از خانواده ها و خانه ها مناسب نباشند چون فعالیتشان را بسیار بیش از حد می دانند . آنها به علت فعالیت و انرژی زیادشان , ورزش , پیاده روی و فعالیت روزانه از ضروریات سلامتی و شادابی باکسر هست . باکسرها ذاتا از خانه اش می کند , اما هرگز نباید صرفا برای این منظور خریداری شوند . آنها بسیار مردم محور و مردم دوست هستند , آنها نیازمند ارتباط صمیمی و دوستانه ای با انسانها هستند و همیشه در تلاش است که عضوی از خانواده اش به حساب بیاید . صاحبانی که توجه کافی به باکسرها نداشته باشند و یا رفتار بدی با آنها داشته باشد , رفتارهای بد و زننده ای را از آن شاهد خواهند بود . آنها جز سگهای داخل خانه به حساب می آیند , اگرچه از بازی و تفریح در خارج از خانه بسیار لذت می برند , اما با این حال برای زندگی در خارج از خانه مناسب نیستند . پوشش و کت نازک بدنش , نمی تواند آن را از قرار گرفتن در معرض طولانی تغییرات آب و هوایی محافظت کند .
 


* چگونه می توان با آموزش فرمان پذیری یک نژاد بسیار باهوش , اعتماد به نفس خود را حفظ کرد ؟
اگر اولین سگتان , باکسر است , یک باکسر نمی تواند بهترین انتخاب برای شما باشد چون باکسر نژاد بسیار باهوشی است و همچنین گاهی کله شق و لجباز می شود , البته اگر سگ آموزش فرمان پذیری ندیده باشد و آلفا بودن صاحبش برایش تعریف نشده باشد , به همین دلیل نمی توان گفت که باکسر عمدتا لجباز است , چون این بخش و قسمتی از اعتماد به نفس سگ است و ذات و غریزه ی یک رهبر هست . همه باکسر ها , صرف نظر از اینکه چگونه به خوبی آموزش پذیر هستند , می توانند صاحب خود را در هر زمانی تست و امتحان کنند . اگر صاحب باکسر اعتماد به نفس یک رهبر کامل را نداشته باشد و یا سگش آموزش ندیده باشد , با مشکلات عدیده ای رو به رو خواهند شد , آنها اگر اعتماد به نفس صاحب خود را در برخورد با خودشان نبینند و یا خود را رهبر و آلفا بدانند , به سادگی می توانند به انسانهای اطراف خود بی اعتنایی کنند و کارهایی را می کنند که خودشان می خواهند و دوست دارند . آنها ذاتا توانایی و مشخصات یک رهبر واقعی را در خود دارند و می بینند . باکسرها نیاز به مقدار قابل توجهی ‪ورزش و همچنین روانی روزانه دارد ‬ . راه رفتن نسبتا سریع , دویدن حداقل دوبار در روز بسیار توصیه می شود .
آنها در داخل خانه بسیار فعال هستند , عاشق بازی هستند و خانواده اشان را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کنند . انرژی اشان باید در طول روز با برنامه ریزی صاحبانشان تا حد ممکن کاهش یابد و گرنه خودشان به سراغ تفریح و خالی کردن انرژی اشان می روند که گاهی احتمال وقوع دردسر هست .

* آیا می توانید سگی بزرگ را که خوشحالی اش نیازمند ارتباط بسیاری با انسانها زیادی بوجود می آید را نگه دارید ؟
باکسرها شاید یکی از عضوهای بسیار مهربان سگهای کاری هستند . آنها تمایل بسیار زیادی برای ارتباط با انسانها و به ویژه بچه ها دارند , آنها عاشق در کنار بودن انسانها ‪و تماس فیزیکی با آنها هستند . با وجود اینکه باکسر جز نژادهای بزرگ هست اما نیازمند نوازش هستند . آنها اگر آموزش ندیده باشند , علاقه ی فراوانی به خوابیدن بر روی تخت ‬ صاحبانشان و همچنین بروی کاناپه دارند . باکسرها عاشق آن هستند که در کنار خانواده اشان بزرگ شوند و رابطه ی بسیار نزدیکی با اعضای خانواده اشان داشته باشند .
جثه ی باکسرها معمولا نشان نمی دهند که جز نژادهای بزرگ هستند . آنها در سنین جوانی اشان نیازمند توجه بسیار از طرف خانواده اش هستند , اما با این حال , باید یاد بگیرند که اینکه خواستار توجه بسیار زیاد هستند یا مورد علاقه باشد قابل قبول نیست , این جزیی از آموزشهای مربوط به فرمان پذیری و آلفا بودن هست .

* آیا می خواهید که شخصیت سگتان , عاشق تفریح و بازی و همچنین در مواقعی بسیار از خودش , خانواده و اموالش محافظت کند ؟
باکسرها منبع ثابتی برای لذت بردن صاحبانشان هستند . آنها حالات و توانایی های بسیاری دارند , گاهی مشغول و مشعوف بازی اشان هستند اما در همان لحظه نیز به شدت دیده بانی شگفت انگیز خود را دارد و در هر لحظه از آن استفاده می کنند .
برای کسانی که لذت بسیاری از مصاحبت با افراد جدید در منزلشان و یا ملک اشان می برند , باکسر گزینه و انتخاب مناسبی نیست . آنها جز نژادهایی نیستند که به هر کسی که وارد می شوند خوش آمد بگویند , اگرچه آنها لزوما پرخاشگر نیستند . بطور معمول آنها بیشتر در زمانی پارس می کنند که حضور غریبه ای را حس کنند , در این حال باکسر فقط عقب می نشیند و با دقت خاصی به شخص جدید نگاه می کند تا تشخیص دهد آن فرد تهدیدی برای خود , خانواده و اموالش هست یا نه , اما اگر این تشخیص داده شود که شخص تهدیدی برای خود و صاحبش هست , بی درنگ با آن برخورد می کنند . آنها معمولا رفتار سردی با غریبه ها دارند .

* آیا شما به دنبال سگ گارد و نگهبان هستید ؟
اگرچه ممکن است برخی از باکسرها خشن به نظر برسند , اما آنها ذاتا نژاد پرخاشگری نیست . این به این معنا نیست که باکسر قادر به فراهم آوردن امنیت برای خانواده اش نیست یا نمی تواند از انها حمایت کنند , اگر شما باکسر را انتخاب کردید و به عنوان عضوی از خانواده اتان به خانه اتان بردید , آن می تواند امنیت کامل خانواده اتان را برآورده کند , که می شود گفت آنها بسیار به گوش تر , هوشیارتر و مراقب تر هستند نسبت به یک سیستم الکترونیکی دزد گیر و همچنین بسیار موثر ترند . پس اگر شما بدنبال فقط یک سیستم اخطار دهنده هستید , حتما یک سیستم الکترونیکی بگیرید , اما علاوه بر آنها یک عاشق , همراه و همدم واقعی برای خانواده اتان را نیز می خواهید , بی درنگ به سراغ باکسر بروید .

* آنها به چه آموزش هایی را لازم دارند ؟
همانند هر نژادی و بخصوص نژادهای گارد , آموزش اطاعت پذیری از آموزشهای بسیاری ضروری محسوب برای آنها می شود , مخصوصا اینکه این امر برای آنکه همراه و همدم فوق العاده ای در کنار خود و خانواده اتان داشته باشید ضروری است . باکسرها بسیار باهوشند و جز نژادهای باهوش به حساب می آیند , این بسیار مهم است که به یاد داشته باشید , نژادهای باهوش می توانند راه های بسیاری را , برای آنکه خود و دیگران را به دردسر بیندازند , بیابند . آنها می بایست با رفتار مناسب و صحیح و مربی حرفه ای آموزش ببینند و از هر گونه رفتار پرخاشگرانه , توهین آمیز و یا تنبیه فیزیکی در تربیت آن باید جدا جلوگیری شود .

* آیا آنها با کودکان رفتار مناسبی دارند ؟
باکسر جز نژادهایی است که بسیار با کودکان مهربانند , اما مانند هر نژاد دیگری , آنها می بایست آموزش ببینند تا از اینکه هیچ گونه صدمه ای به کودک نمی زند , بیشتر مطمن شوید . اما باید حتی اگر آموزش دیده باشد باید بسیار مراقب باشید که مثل بقیه نژادها , به علت جثه ی بزرگشان و همچنین فعالیت و علاقه ی شدیدشان به بازی کردن , با کودک تنها نماند . یک باکسر آموزش دیده می تواند , همدم , همراه و دوست بسیار مهربانی برای کودک و بچه ها باشد . به یاد داشته باشید که هیچ گاه حتی در کنار یک باکسر فرمان پذیر و آموزش دیده را با فرزند زیر ۵ ساله را نباید تنها گذاشت .


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : شخصیت خلق خوی سگ باکسر


موضوع : مقالات آموزشی سگ -
تعداد بازدید : 5521 بار
ارسال شده در چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:28دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6413]
سایت رسمی پرشیا دام [3172]
سایت رسمی پرشیا دام [2609]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2732]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 17
ديروز : 41
اين هفته : 17
اين ماه : 366
امسال : 3286
کل بازديد : 1666248
کل مطالب : 734
تگ ها
آزمايش | حساسيت | سگ | عواملي | كه | سبب | ايجاد | حساسيت ميشوند | م | يتوانند حذف شوند | |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است