صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


آیا سگ بول ماستیف سگ مناسبی برای من میباشد

 


* مشخصات ظاهری و شخصیت و خلق و خوی بول ماستیف‬ *

بول ماستیف ها , وفادار , شجاع , قدرتمند , باهوش و از نژاد سگهای بزرگ هستند . نرها این نژاد وزنی در حدود ۵۰ تا ۶۰ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۴ تا ۶۰ سانتی متر دارند , ماده های بول ماستیف وزنی در حدود ۴۱ تا ۵۰ کیلوگرم و قدی در حدود در حدود ۶۱ تا ۶۶ سانتی متر دارند . این مشخصات ظاهری بول ماستیف , استخوان بندی درشت و خصوصیت های گاردی این نژاد , این نژاد را سگی قدرتمند ساخته است . آنها با اینکه بسیار شجاع و نترس هستند , اما در عین حال کاملا مطیع هستند . شکی نیست که این مطیع بودن بر اثر آموزشهای صحیح و برخورد و رفتار صحیح صاحبش حادث می شود . آنها بیهوده و بی دلیل به هر کسی حمله نمی کنند , اما اگر مزاحمی وارد حریم خودش و صاحبش بشود و یا خطری برای خانواده اش باشد , بی درنگ به او حمله ور می شوند . آنها گاز نمی گیرند و عصبانی نمی شوند مگر آنکه مستقیما تهدید شوند . آنها ذاتا , نژاد مهربانی هستند و با بچه ها رفتار بسیار عاشقانه ای دارند . آنها بسیار باهوش هستند و به محبت و توجه نیازمندند . به خاطر سایز و قدرت این نژاد , صاحب آگاهی را می طلبد , چرا که قدرت آنها , آنها را قادر می سازند که اگر آموزش ندیده باشند و یا صاحب مناسبی نداشته باشند , کارهای بسیاری را به راحتی , حتی بر خلاف میل صاحبشان انجام دهند .
 


* آیا بول ماستیف نژاد مناسبی برای شما و خانواده اتان هست ؟
پس شما به بول ماستیف علاقه مند شده اید . داشتن یک بول ماستیف می تواند یک رابطه ی فوق العاده ای را سالهای سال بهمراه داشته باشد , همچنین می تواند شروع یک مسئولیت بسیار بزرگی برای صاحبش باشد که شاید منتظر آن نباشد . بول ماستیف ها نژاد بزرگ قدرتمندی هستند . آنها با محبت , مهربان , وفادار , محافظ هستند و به همراهی و همدم بودن با انسانها بسیار نیازمندند . یکی از خصوصیات ظاهری آنها آنست که آب دهانشان روان است , آیا شما آماده این خصوصیت هستید که آب دهانش در هر اتاق منزلتان روان باشد ؟ آنها می توانند به وزن ۴۰ - ۶۰ کیلو برسند . در هنگام سن رشدشان روزانه بطور متوسط ۳ - ۵ فنجان غذا می خورند . آنها بسیار حساس هستند ‪.‬
مسايل متعددی هست که شما باید قبل از آنکه اقدام به خرید بول ماستیف کنید , بدانید . در موردشان فکر کنید و با خودتان صادق و رو راست باشید . خانواده ی شما , خود شما در اتخاذ تصمیم اتان دقت کنید چرا که این مربوط به آینده اتان است و اگر تصمیم اتان آگاهانه برای خرید یک بول ماستیف باشد , بدانید که بهترین تجربه را در آینده خواهید شد , اما اگر نا آگاهانه به این تصمیم رسیدید , شک نکنید که به خودتان را به دردسرهای بسیاری دچار کرده اید .

* آیا واقعا می خواهید یک بول ماستیف بخرید ؟
* چرا بول ماستیف را انتخاب کرده اید ؟
بول ماستیف ها نژادی نیست که برای خارج از خانه مناسب باشد و در تمام روز از کمترین و حداقل ترین تماس با انسانها بهرمند باشند . بول ماستیف ها آب و هوای گرم را به خاطر بینی کوچکشان و هوای سرد را به علت کت و پوشش نازکشان نمی توانند تحمل کنند . آنها نیاز دارند تا در کنار انسانها باشند و حتما اجتماعی شوند . حداقل ترین آموزش مورد نیازشان , آموزش اطاعت و فرمان پذیری و تعیین آلفا هست , در غیر اینصورت شما با نژادی بزرگ , بسیار قدرتمند با ۶۰ کیلو گرم وزن مواجه خواهید بود . اینکه شما فضای کافی برای همچنین نژادی داشته باشید , بسیار مهم و حائز اهمیت است . بول ماستیف نیازمند اتاقی برای خود است . یک حیاط متوسط با سایه ی مناسب با وجود فنس و نرده به دور آن برای آنها بسیار مناسب است . بعضی از دارندگان , بول ماستیف خود را در آپارتمان نگه می دارند , اما خود را متعهد می کنند که ورزش , پیاده روی روزانه بول ماستیف خود را حتما انجام دهند و نیازهای جسمی آن را برآورده می سازند , در غیر اینصورت نگه داشتن بول ماستیف در آپارتمان بدون فعالیتهای جسمی اش , مشکلات عدیده ای را به همراه می آورد . اگر آپارتمان و منزل شما برای یک سگ ۶۰ کیلویی کوچک است و شما نمی توانید خود را برای فعالیت های روزانه ی بول ماستیف متعهد کنید و یا به هر دلیلی امکان اجرای آنها مقدور نیست , شک نکنید که بول ماستیف به هیچ عنوان نژاد مناسب برای شما نخواهد بود . آمار بسیار طویلی در مورد مشکلات رفتاری بسیاری از بول ماستیف هایی که در طول روز فعال نیستند و فعالیتی ندارند یا از حداقل ارتباط با انسان بهره مندند , وجود دارد .
آنها معمولا در زمان خوابشان خر و پف می کنند و اکثرا با صدای بلند نیز خر و پف می کنند . اگر شما جز افرادی هستید که خواب سبکی دارند و هر صدا و تحرکی از خواب بیدارشان می کند یا به جای خواب ساکتی نیاز دارید , بول ماستیف به شما پیشنهاد نمی شود و بهتر است به دنبال نژاد دیگری بروید . آنها به علت غریزه ی محافظتشان , در ساعات طول شب , دوست دارد به کل خانه سرک بزند و پرسه می زند , چک کردن تمان اتاق ها را انجام می دهد و سپس اگر در امنیت کامل خانه اتان اطمینان حاصل کند , آنگاه هست که به اتاق می رود تا بخوابد .
بول ماستیف ها جز سگهای گارد هستند و از همه نظر تبحرهای خاصی در این زمینه دارد . آنها از حیاط , خانه , ماشین و خانواده اشان در برابر سگها و یا افراد دیگر محافظت می کند . آنها جز نژادهایی هستند که با سگهای دیگر رفتار و برخورد خیلی خوبی دارد و با گربه ها نیز رفتار خوبی از خود نشان داده اند . اگر شما یک بول ماستیف بالغ نر دارید و می خواهید از تنهایی به در آید بهتر است که به دنبال بول ماستیف ماده ای برای آن باشید , این بدان معنی نیست که دو سگ نر نمی توانند در کنار یکدیگر باشند , اما کلا نرها حالت سلطه جویی نسبت به یکدیگر دارند .

* آیا زمانی را برای آموزش , ورزش روزانه و نظافت برای بول ماستیف اتان , می توانید بگذارید ؟
بول ماستیف ها نیاز وافری به آموزش اطاعت پذیری دارد . این بسیار ضروری است که این آموزش را به خوبی یاد بگیرد . در مورد این مسئله فکر کنید , که اگر شما با یک بول ماستیف به پیاده روی بروید و آن دلش بخواهد که به جا و راه خاصی برود , آیا شما می توانید آن را از هدفش دور کنید بدون آنکه آموزشش را به خوبی فرا گیرد ؟! شما می بایست بول ماستیف خود را , آموزش دهید . آنها بعضی مواقع خود سر هستند و دوست دارند که کاری رو انجام دهند که خود دوست دارند , البته آنها زمانی که آموزش می بینند نکات مثبت بسیاری را از اطاعت پذیری خود نشان می دهند . می بایست دقت شود که همانند نژادهای گارد دیگر , آموزشها هرگز نباید با خشونت و یا تنبیه فیزیکی و یا پرخاشگری همراه باشد .
ورزش کردن بول ماستیف به این معنا نیست که او از اینکه کل روز به دنبال فریزبی بدود , لذت نخواهند برد . یک بول ماستیف روزانه به چند نوبت پیاده روی به مدت , حداقل ۳۰ - ۴۵ نیاز دارند . بعضی از آنها علاقه ی خاصی به کوه نوردی و شنا نیز دارند . اگر در زمانی که بول ماستیف را به پیاده روی می برید , به آموزشهایی که باید در عمل اجرا کند دقت نکنید و آموزشهای اشتباهی نیز در ذهنش جای بیفتد , در آن هنگام بدون شک با نژادی با قدرت و سایز بول ماستیف به مشکل بر خواهید خورد . شاید بعضی از دارندگان , بول ماستیف اشان خوشحال باشند و از اینکه در کل روز جایی بنشینند و تلویزیون ببینند , لذت ببرد , اما باید دقت داشته باشید که ورزش همراه با رژیم غذایی مناسب , به سلامت و طول عمر بول ماستیف می افزاید .
نظافت بول ماستیف خود ورزشی ساده است . گرفتن ناخن هایش , برس زدن روزانه و تمیز کردن گوشهایش بسیار مهم است و می بایست بطور منظم انجام شود . شما همچنین می بایست دندان بول ماستیف خود را مسواک بزنید .
آنها از نژادهایی هستند که بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند با شما باشند و کاری را روزانه برایتان انجام دهند و زندگی خود را برای شما وقف کنند . آنها عاشق آن هستند که تماس فیزیکی با خانواده اش داشته باشند . آنها دوست دارند شما بدانید که , شما رو دوست دارند و همیشه برای شما هستند . بول ماستیف ها بسیار وفادار , با شکوه و خوشحال ترین لحظه اشان , لحظه ای است که شما رو بتوانند خوشحال کنند . به یاد داشته باشید که هیچ گاه و به هیچ عنوان بول ماستیف را در پشت ماشینی رو باز چون وانت یا . . . قرار ندهید , چون این نژاد شاید دوست داشته باشد که در پشت ماشین به دنبال یا بازی با اسباب بازی ای برود و آن زمان است که خطری بزرگ در کمین بول ماستیف هست .

* آیا آنها سگهای مناسبی برای گارد و نگهبانی هستند ؟
جواب این سوال بدون هیچ گونه شک و شبهه ای کاملا بله هست . اینکه بول ماستیف را در سطح برترین سگهای گارد قرار داده است به خاطر غریزه ی طبیعی خود آن هست . آنها معمولا پارس نمی کنند , به همین علت پارس های به موقعی دارند , اما به یاد داشته باشید که زمانی که آنها پارس می کنند , آن زمان بهترین زمان برای جستجوی فرد یا مورد مزاحم است , اگرچه زمانی که مزاحمی وارد حریمش می شود , مزاحم به هیچ عنوان صدایی از اینکه بول ماستیف در حال دویدن , حمله کردن و نزدیک شدن به او هست را نمی شنود ! آموزش اجتماعی کردن در سنین کودکی بسیار مهم هست که بول ماستیف تفاوت بین افرادی چون دوستان و افرادی که در حضور صاحبش ملاقات می کند و مزاحمین را به خوبی درک کند , این آموزش همچنین کمک می کند تا حضور دوستان و فامیل های صاحبش را در کنار خودش , قابل قبول بداند . فراموش نکنید که این نژاد برای نگهبانی تربیت شده است , پس این خصوصیت را نمی توان در آنها از بین برد . آنها آنقدر سگهای گارد باهوش , قدرتمند , شجاع و هوشیاری هستند که در بین تمامی نژادهای گارد , زبان زد هستند , به قدری که طی آخرین بررسی گروهی از مربیان حرفه ای , مجرب و بین المللی , برای انتخاب ۱۰ نژاد برتر سگهای گارد , بول ماستیف جایگاه اولین و برترین نژاد گارد را به خود اختصاص داد . ( این مطلب را می توانید از تاپیکی از خانم هوریار مطالعه کنید )

* آیا بول ماستیف ها خراب کار نیز هستند ؟
همانند توله های نژادهای دیگر , توله های بول ماستیف می تواند بسیار خراب کار باشند . آنها به جویدن هر چیزی تمایل می ورزند , اما فراموش نکنید , علاقه ی شخصی آنها هر چیزی از جنس چوب هست , که البته برای خودشان خطرناک هم می تواند باشد . این رفتار اشتباه بول ماستیف را می توان با اسپری تا حدودی کنترل کرد . داستانهایی در مورد اینکه بول ماستیفی با جویدن , سوراخی در دیوار ایجاد کرده , شنیده شده است ! باید گفت که این داستانها حقیقت دارند ! اگر بول ماستیفی افسرده شود و یا به اندازه ی زیادی در طول روز تنها باشد و همچنین زمانی نیز که صاحبش حضور دارد , توجهی از صاحبش نسبت به خود نبیند , مطمئن باشید که این اتفاقات برای صاحبش رخ خواهد داد و می توانند هر چیزی را بجوند , کفشها نیز از دیگر وسایل مورد علاقه ی آنها برای جویدن هست . این مطلب به گونه های مختلفی در هر نژادی مشاهده می شود , هر نژادی که توجه کافی ای از صاحب خود نبیند و یا آنکه ورزش و فعالیت های روزمره ی کافی و مناسب نداشته باشد , به رفتارهای تخریبی دست خواهد زد و سعی می کنند که خود دست به کاری بزنند تا خود را سرگرم کنند , حال در نژادهایی با خرابکاری در وسایل , خشونت , پارس کردن بی دلیل , سرکشی و بسیاری از علائم دیگر دیده می شود .

‪*‬ بول ماستیف ها چه رفتار و برخوردی با کودکان دارند ؟
بول ماستیف از نژادهایی است که رفتار فوق العاده مهربانی با بچه ها دارد , همچنین آنها از لیس زدن صورت بچه ها لذت می برند . بول ماستیف به طرز حیرت آوری از بچه ها محافظت می کند . اگرچه آنها عاشق بچه ها هستند , اما لطفا در زمان حضور بول ماستیف در کنار فرزندانتان حضور داشته باشید و همچنین آموزشهای لازم را بول ماستیف اتان حتما دیده باشد . اگر شما کودکی دارید که فقط راه رفتن را یاد گرفته است , بهتر است که چند ماهی صبوری کنید و سپس یک بول ماستیف خریداری کنید . به یاد داشته باشید که یادگیری آموزش های اجتماعی و فرمان پذیری در سنین کودکی بول ماستیف برای لحظاتی که در کنار فرزندتان هست , واجب و ضروری است و همچنین اینکه کودک بداند و در سطح ابتدایی یاد گرفته باشد که چگونه با بول ماستیف رفتار و برخورد کند , کمک شایانی به حضور در کنار یکدیگر می کند .
هرگز نباید به کودکان اجازه ی ۲ کار زیر داده شود :
۱- کودکان نباید در کنار بول ماستیف بخوابند , وزن و استخوان بندی درشت بول ماستیف را هرگز فراموش نکنید .
۲- زدن یا برخوردهای فیزیکی شدید با بول ماستیف به هیچ عنوان نباید صورت بگیرد .


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : آیا سگ بول ماستیف سگی مناسبی برای من میباشد


موضوع : مقالات آموزشی سگ -
تعداد بازدید : 4226 بار
ارسال شده در چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:25دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6393]
سایت رسمی پرشیا دام [3155]
سایت رسمی پرشیا دام [2593]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2717]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 2
امروز : 18
ديروز : 5
اين هفته : 18
اين ماه : 341
امسال : 2796
کل بازديد : 1665758
کل مطالب : 734
تگ ها
توصیه | تغذیه | گریت دین. | |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است