صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


معرفی نژاد بیگل + اطلاعات کاملی در مورد شکارچی کوچک
این پست سعی کردم که اطلاعات نسبتا کاملی را در مورد شکارچی کوچک , بیگل بنویسم .
امیدوارم که مفید واقع شود و حق مطلب را تا حدودی ادا کرده باشم , اگرچه یقین دارم که بیگل , جای صحبت بسیاری را می طلبد , به همین علت تلاش می کنم که در آینده کامل تر شود . 


 

* خصوصیات ظاهری بیگل *

بیگل ها جز سگهای کوچک و شکارچی هستند , آنها قدی در حدود ۳۳ - ۴۰ سانتی متر و وزنی در حدود ۹ - ۱۰ کیلوگرم دارند .* شخصیت و خلق و خو *

هنگامی که به دنبال یک همراه و همدم در زندگی خود هستید , درک شخصیت آن فاکتور بسیار مهمی است . خلق و خو از خصلتهای یک همدم است . برای بسیاری از سگها , خلق و خویشان بر پایه ی هدفی که برای آن در گذشته تربیت شده اند , قرار گرفته است . بیگل ها جز دسته ی سگهای شکاری هستند , آنها برای پیگیری رد پای شکار حتی از کشوری به کشور دیگر تربیت شده اند و در این امر از اراده ی حیرت آوری برخوردارند . آنها سگهایی پر انرژی , خودکفا , مستقل و در بعضی از اوقات , سگهای خود سری نیز هستند چون آنها علاقه ی شدیدی به دنبال کردن چیزی دارند و تا به پایان نرسانند دست بردار نیستند . آنها بطور کلی سگهایی هستند که برای فعالیت خارج از خانه بسیار مناسب هستند . بیگل ها برای آنکه آموزشهای داخل خانه را ببیند به علت خصلتهایشان , نیاز به استمرار آموزشها دارند .
آنها علاقه و نیاز وافری به همدم بودن دارند , اگر این نیازشان را نتوانند از سگی دریافت کنند , از شما طلب می کنند . آنها مقدار قابل توجهی از وقت خودشان را به بازی و همراهی صاحبش نیاز دارند , اما این احتیاج را گدایی نمی کنند و خود دست به کار می شوند , لازم به ذکر است که اگر آنها به اندازه ی کافی در طول روز تحرک نداشته باشند , آنها خود سعی می کنند راهی برای داشتن تحرک بیشتر پیدا کنند و این دقیقا به معنای بروز مشکلی است . فهرست برخی از آنچه بیگل ها به علت نبود ورزش و تحرک کافی , خورده و تخریب کرده اند , شگفت آور است !

*‬ توضیحی در مورد نگهداری و مراقبت های لازم *

اگر یک بیگل داشته باشید , سگ مناسبی برای خارج از خانه نیست . اگر آنها نیاز به سرگرم بودنشان بر آورده نشود و معمولا در حیاط رها باشد و تنها گذاشته شود , آن زمان است که خود به دنبال راهی برای لذت بردن و خوش گذرانی می گردند و نمونه ای از آنها حفاری زمین , پارس کردن فراوان است . اگر شما صبح , قبل رفتن به سر کار , بیگل تان را به پیاده روی ببرید و زمانی که از کار بر می گردید زمان زیادی را در خانه با آن سپری کنید , می توانید با خیال راحت در زمانی که سر کار هستید بیگل تان را در محدوده ای محصور شده و نرده کشیده شده در حیاطتان قرار دهید و به کار خود بپردازید . آنها باید یاد بگیرند که زمانی که شما در خانه نیستید , خرابکاری نکنند , اما این کار می بایست با تلاش صاحبش برای سرگرم کردن بیگل , ورزش مناسب و کافی روزانه به همراه باشد , اگرچه بسیاری از دارندگان بیگل , زمانی که در منزل نیستند , سگ خود را در منزل می گذارند و به سر کار خود می روند . بنا به دلایل زیادی , از جمله احتمال سرقت , فرار یا . . . , در نظر گرفتن مکانی امن برای بیگل , بهترین انتخاب است .

*‬ آنها به چه آموزشهایی نیاز دارند ؟
لازم به ذکر است که به علت آنکه گاهی بیگل ها خود سر و مستقلانه عمل می کنند , آموزش اطاعت پذیری از ضروری ترین آموزش های این نژاد به حساب می آید . اگر شروع آموزشهای بیگل در سنین کودکی انجام شود و مستمر باشند مطمئن باشید که به این آموزشها دست خواهند یافت . دارندگان بیگل می بایست اطلاعات خود را در زمینه ی نحوه ی درک نژادهای شکاری بالا ببرند . آنها مربی محکم نیاز دارند اما نه از نوع مربی هایی که از روشهای فیزیکی برای آموزش هایشان استفاده می کنند . بیگل ها به فشارها و برخورد های فیزیکی نه احترام می گذارند و نه از آنها اطاعت می کنند .

*‬ آیا بیگل برای آپارتمان مناسب است ؟
بیگل ها بسیار پر انرژی هستند و برای کسانی که به پیاده روی های طولانی علاقه مندند مناسبند . آنها را می توان به خوبی در آپارتمان نگه داری کرد , اگرچه برای این امر می بایست صاحبش , خود را برای پیاده روی روزانه و مرتب متعهد بداند . به یاد داشته باشید که تا زمانی که حداقل بیگل به سن ۱ سالگی نرسیده است , نباید برنامه ای برای دویدنش بریزند و تا آن زمان می بایست فقط پیاده روی روزانه را انجام دهند .

*‬ رفتار آنها با حیوانات خانگی دیگر به چه گونه است ؟
بیگل ها را معمولا می توان با سگهای دیگر , گربه ها و کلا حیوانات خانگی دیگر تنها گذاشت و رفتار دوستانه ای با آنها خواهند داشت . آنها بطور کلی نباید در مقابل سگهای دیگر که برخوردی با آنها ندارند و یا حالت پرخاشگری ندارند , پرخاشگری کنند , اما از قلمرو خود به خوبی محافظت می کند , معمولا با زوره کشیدن و ژست های دیگر محدوده ی قلمرو خود را اعلام می دارند . بیشتر اوقات تا همین حد بسنده می کنند ولی گرنه اگر به این مرحله ختم نشود و مزاحم دور نشود , به مخالفت فیزیکی و مبارزه با مزاحم می پردازند و در واقع به مزاحم حمله می کنند .

‫* پرخاشگری بیگل ها به چه میزان است و برخورد آنها با غریبه ها چگونه است ؟
بیگل ها هرگز نباید با انسانها حالت پرخاشگری و تهاجمی داشته باشند , با این حال به علت غریزه ی خود سری اشان , ممکن است سعی کنند که بر صاحبش برتری جویند . صاحب بیگل نباید این اجازه را به آنها دهد و اگر با این مشکل روبه رو شد , با در میان گذاشتن با تربیت کننده ی سگ , می توان آن را حل کرد .
آنها به این علت که کلا خلق و خوی مهربانی دارند , مخصوصا با انسانها , باعث شده که آنها سگ گارد ضعیفی باشند , اما با این حال به علت هوشیاری و رفتار سردشان با غریبه ها در ابتدا و تمایل شدیدشان به پارس کردن و داد و فریاد زدن در زمان حضور غریبه ای یا حس کردن تحرکی , به سگهای آلرت فوق العاده ای تبدیل شده اند . ( همه ی بیگل ها زوزه نمی کشند )

*‬ رفتار آنها با کودکان چه گونه اند ؟
بیگل ها کودکان را عاشقانه دوست دارند , اگر از زمان کودکی با کودکان آشنا و اجتماعی شده باشند . بطور کلی نوزادان و کودکان کوچک را نباید با سگ ها بدون وجود کسی تنها گذاشت , اما معمولا , شما به راحتی می تونید بیگلی را پیدا کنید که برای کودکان و بچه ها همدمی فوق العاده مهربان باشند و به همین دلیل به سگ های خانواده ی فوق العاده ای محشور شده اند .

آنها اراده ی بسیار مصممی در تعقیب های طولانی دارند , بیگل ها در همه ی حالات آماده باش هستند و به اطرافشان کاملا هوشیارند . آنها از حس بویایی قوی ای برخوردارند . همچنین عکس العمل خوبی در مقابل آموزش همراه با پاداش نشان می دهد .
طی تحقیقاتی که در سال ۱۹۸۵ انجام شد , معلوم شد که بیگل ها حداکثر هیجانی که دارد , زمانی است که در کنار نژادهایی چون یورکشایر تریر , وست هایلند و فاکس تریر هست .
بطور کلی , بیگل ها سگهای خوشحال و بسیار مهربانی هستند , آنها جسور , بسیار شجاع , هوشیار به اتفاق اطرفشان , جست و جو گر و عاشق ب


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : معرفی نژاد بیگل اطلاعات کاملی در مورد شکارچی کوچک


موضوع : مقالات آموزشی سگ -
تعداد بازدید : 5512 بار
ارسال شده در چهارشنبه 20 بهمن 1389 - 12:15دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6409]
سایت رسمی پرشیا دام [3168]
سایت رسمی پرشیا دام [2606]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2729]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 2
امروز : 6
ديروز : 11
اين هفته : 44
اين ماه : 260
امسال : 3180
کل بازديد : 1666142
کل مطالب : 734
تگ ها
حمل | و | نقل | سگ | به | وسیله | اتومبیل | |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است