مینیاتور پینچر , نژاد مناسبی برای من است ؟
کد مطلب : 84
تاریخ : يكشنبه 22 اسفند 1389 - 10:27

 مینیاتور پینچر , نژاد مناسبی برای من است ؟

* Miniature Pinscher - Zwergpinscher *
* مینیاتور پینچر ( مین پین ) *
   * مشخصات کلی مین پین *

آیا مینیاتور پینچر , نژاد مناسبی برای من است ؟

* Miniature Pinscher - Zwergpinscher *
* مینیاتور پینچر ( مین پین ) *
   * مشخصات کلی مین پین *


ارتفاع مین پین های نر ۳۰ و در ماده ها ۲۵ سانتی متر هست , وزن مین پین نر حدود ۶ کیلوگرم و ماده ۴ کیلوگرم وزن است . مین پین ها می توانند همدم و همراه فوق العاده ای برای یک فرد بزرگسال باشد , به گونه ای که از داشتن همراهی چون آنها , بسیار لذت خواهید برد , آنها همراه خوبی برای کودکان و بچه ها نیز هستند اما تا زمانی که با احترام با آنها برخورد کنند . به کودکان نباید اجازه داد که او را چنگ بزنند و یا ضربه ای به آنها وارد کنند . میزان رشدی که آنها پس از بلوغ اشان هم به آن می رسند , همچنان آنها را در دسته ی سگهای کوچک قرار می دهد و به دلیل به جثه ی کم اشان هست که می توانند به راحتی به هر جایی بروند , ارتفاع عامل خیلی بازدارنده ای برای مین پین ها نیست , مثلا به راحتی می توانتد بروی مبل , صندلی , میز و تخت بروند . پس باید بسیار مراقب آنها بود چرا که احتمال صدمه دیدن اشان , قابل توجه هست . همچنان از یاد نبرید که یکی از تفریحات آنها , پیاده روی است که البته پیاده روی با آنها , به علت سایز کوچک اشان و همچنین میزان صدمه دیدن اشان , روشهایی دارد که باید برای آنکه به سگ خود صدمه ای وارد نکنید , آنها را رعایت کنید .
* خلق و خوی مین پین ها *


اگر فقط چند دقیقه را با آنها بگذرانید تا بلافاصله متوجه شوید که چرا به آنها لقب پادشاه سگهای کوچک داده شده است . شما آنها را بی باک , جسور , بسیار شجاع , پر جنب و جوش و به شدت کنجکاو و همیشه لبریز از نیرو و قدرت می یابید . اغلب پرورش دهندگان این نژاد معتقدند که آنها نژاد مناسبی برای کسانی که تا به حال سگ نداشتند و اولین سگ اشان از این نژاد باشد , نیست , به عنوان نژاد مناسبی برای دارندگان مبتدی و فاقد تجربه نیست . به خاطر سطح انرژی بالای آنها و شدت کنجکاوی آنها , نیازمند مراقبت های ویژه ای است . آنها اشتیاق خاصی برای بررسی همه ی اجسام و تجربه ی موقعیت های مختلفی را دارند . آنها می توانند به راحتی اجسامی را در منزل اتان پیدا کنند که چندین ماه است شما دارید به دنبال اشان می گردید اما پیدایش نکرده اید , آنها در بررسی های معمول خود , آنها را به راحتی برایتان پیدا خواهند کرد . یقین داشته باشید که زمانی که مین پینی را در منزل اتان و در کنار خود داشته باشید , در اکثر موارد تلویزیون اتان خاموش خواهد بود , حتی اگر اعتیاد بسیاری به دیدن تلویزیون داشته باشید , چرا که مین پین شما , خود یک برنامه ی بامزه و جذاب و بسیار متنوع تر برایتان هستند و در این حال بیشتر زمان خود را به نگاه کردن به رفتار آن در خانه , صرف خواهید کرد . آنها یک برنامه ی به تمام عیار هستند که در طول زندگی خود , شاید فقط از مین پین ها , برنامه ای به آن میزان جذابیت و سرگرم کننده , خواهید دید .
* آیا آنها سایز کوچکی از دوبرمن هستند ؟


مطلقا خیر ! در حقیقت , مین پین نژاد قدیمی تری است , چرا که دوبرمن در سال ۱۸۹۰ توسط لوییس دوبرمن معرفی شد . آقای دوبرمن در آن زمان این خواسته را داشتند که نژادی باشد که بزرگ تر از Reh Pinscher ( همان مین پین ) باشد , برای همین نژادی را معرفی کرد که حدود ۱۵ برابر سنگین تر و بزرگ تر از مین پین بود .
*‬ آیا آنها نژاد اطاعت پذیری هستند ؟


بله . اگر با یک مربی آگاه , مجرب و حرفه ای این آموزش را به سگ خود بدهید , خواهید دید که آنها به خوبی این آموزش را فرا خواهند گرفت . اما باید به این نکته توجه کنید که مین پین ها , بسیار نیازمند آموزش اطلاعت پذیری هستند و باید در سنین کم و با درک اهمیت این آموزش , بوسیله روش آموزش صحیحی , آن آموزش را به آنها بدهید .
* آموزش مین پین ها *مین پین ها , باهوش و خلاق هستند , بعضی از دارندگان مین پین هستند که در آموزش اطلاعت پذیری بسیار موفق بوده اند و از توانایی های چابکی آنها در آموزش های بسیاری بهره برده اند . آن دارای ذهن خلاقی هستند و همین امر موجب می شود که مربی حرفه ای و آموزش مداوم را می طلبند . آموزشهایی که بهتر است در سنین کودکی به آنها داده شود , شامل آموزشهای پایه ای , اجتماعی شدن و اطلاعت پذیری است . دادن این آموزشها , برای نژاد پر جنب و جوش و باهوشی چون مین پین بسیار مهم هست . اگر در مورد اجتماعی شدن آنها کوتاهی کنید , با حالت های پرخاشگر آنها در مقابل سگها و افراد دیگر , مواجه خواهید شد , همچنین اگر آموزش اطلاعت پذیری را به خوبی به آنها آموزش ندهید , با سگی مواجه خواهید شد , که بسیار چالاک , شجاع , نترس هست و این خصوصیاتش را بر خلاف میل شما به کار خواهند برد . با آنکه در ابتدا تصور خواهید کرد که با سگ بسیار کوچکی روبرو خواهید بود , اما به مرور خصوصیت های رفتاری ای را از آنها شاهد خواهید بود که در نژادهای بزرگ و متوسط , آنها را دیده اید و آن زمان است که برای چندمین بار به لقب , شاه سگهای کوچک , می رسید . برای برقراری رابطه ای درست بین خودتان و سگ اتان , نیازمند آموزش شاه سگهای کوچک هستید . به یاد داشته باشید که آموزش اجتماعی کردن مین پین ها , جزیی از شخصیت آنها محسوب می شود .


*‬ آیا آنها رابطه ی خوبی با کودکان دارند ؟


جواب شما هم بله , هم خیر است . اگر مین پین شما زمانی که در اطراف کودک اتان هست و یا فرزنداتان در حال بازی با آنها هستند , رفتار و برخورد مودبانه و محترمانه ای داشته باشند , مین پین کودکان شما را خواهد پرستید و دل باخته اش می شود , اما اگر کودک اتان برای مثال به آنها چنگ می زنند و همچنین برخوردهای با مین پین داشته باشند , مین پین از فرزند شما فرار می کند و همیشه از آنها دوری خواهند کرد . این خیلی مهم هست که فراموش نکنید حتی آنها زمانی هم که کاملا رشد کرده اند , باز نژاد بسیار کوچکی هستند . اشتباه و یا حرکت نا مناسبی در پیاده روی و یا بازی های خطرناک به راحتی ممکن است صدمه ای چون شکسته شدن استخوان و حتی بدتر از آن را برای مین پین اتان به ارمغان آورد . به علت انرژی بالایش و علاقه ی وافرش به بالا و پایین پریدن و حس کنجکاوی اشان به هر جایی می خواهند سرک بکشند , پس باید بسیار مراقبت فعالیت های خطرناک اشان باشید , برای آنکه مین پین اتان از این دست صدمات به دور باشد , می توانید زیر مبل و تخت اتان , چیزی نرمی را پهن کنید که زمانی که می خواهند پایین می پرند , احتمال صدمه خوردنشان را تا حد ممکن پایین آورید . برای برقراری رابطه ی صحیحی میان مین پین فرزندتان باید مطالبی را به خوبی به کودک خود بیاموزید تا رفتار صحیحی را نسبت به مین پین داشته باشد , با صبوری , عشق و دانایی می توان در طول زمان فرزندان و کلا اعضای خانواده اتان رفتار و نحوه ی درست برخورد با مین پین ها را کسب کنند .
* آنها به چه مراقبت هایی نیازمندند ؟


از آنجایی که مین پین کتی با پوشش کم و نازکی را دارد , به رسیدگی کمتری نسبت به نژادهای دیگر نیاز دارد . البته لازم است که دندان هایشان را مسواک بزنید , پوست اشان را تمیز نگه دارید و ناخن هایشان را حداقل هر هفته باید کوتاه کنید تا از رشد بیش از حد آنها و عواقب رشد بیش از حدشان جلوگیری کنید . حمام کردن مکرر و بیش از حد باعث خشک شدن کت آنها می شود , بهتر است در صورت لزوم , با آب ولرم و گرم , با کیسه ی مرطوب و با استفاده از آب ساده آنها را حمام کنید . قبل از اینکه آنها را بیرون ببرید , از آنکه کاملا خشک شده باشند , اطمینان حاصل کنید و سپس مشغول آماده کردن برای بیرون رفتن , شوید .
از آنجا که آنها را می توان یک ماجراجوی بسیار مشتاق و حرفه ای شناخت , باید در ماجراجوها , آنها را یاری کنید و برای حفاظت از سگ خود , کارهایی را انجام دهید . در درجه ی اول , هیچگاه وسایل کوچک و ریز را در جایی نگذارید که مین پین به آنها دسترسی داشته باشد , مثل , گیره ی کاغذ , سکه , لیپ استیک , خودکار , پیچ و وسایلی از آن دسته را باید از دسترسش دور نگه دارید . چیزهایی چون قرص ها , کپسول ها و کرم ها را همچنین باید از آنها دور باشند . اگرچه ممکن است شما خیلی سریع بتوانید خودتان را در جایی که مین پین اتان آنها را پیدا کرده , حاضر شوید , اما به هیچ عنوان توصیه نمی شود که به احتمال , اعتماد کنید .
شما باید هر سانتی متر از حیاط و همچنین خانه ی خود را با دقت بررسی کنید تا محفظه و سوراخی برای ماجراجویی و یا جایی خطرناکی برای مین پین اتان نباشد . اگر شما سوراخ و حفره ای را مثلا در حیاط خود یافتید که دست اتان را می توانید دورنش کنید , احتمال آنکه مین پین خود را زمانی در آنجا بیابید , هم هست . پس سریعا و بی درنگ برای بستن آنها ادغام کنید , چرا که ممکن است قبل از اینکه شما دست به کار شوید , مین پین را حالی که در آنجا گیر کرده است , بیابید .
علاوه بر این , اطمینان حاصل کنید که درها به فضا و محیط امنی باز شوند , اگر حیاط هست , برای مین پین بسیار واجب هست که فنس کشیده شده باشد . به یاد داشته باشید که غمناک ترین مطلب آن است که مین پین اتان صدمه ای ببیند و اتفاق بدی برایش ببیند .
گرد آورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiii


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp84