سوالاتی قبل از خرید سگ
کد مطلب : 669
تاریخ : دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:20


خیلی ها قبل از اینکه سگ بخرند باید به مسایلی فکر کنند تا بعد از خرید دچار مشکل نشوند 
اما در این نوشتار سعی داریم همه مشکلات نگهداری سگ را برای شما بگوییم تا اگر دوست دارید سگی انتخاب کنید با جوانب آشنا شوید و بعد اقدام به خرید سگ کنید .


1-اول ببینید چند ساعت در منزل هستید و چند ساعت سر کار سگ های زیر 4 ماه روزانه 4 وعده غذا میخواهند ایا واقعا میتوانید به ان برسید ؟
2 : میدانید سگ عروسک نیست شما اماده پذیرش مسئولیتی بزرگ شده اید اوردن سگ ماننند بچه ایست که هر گز بزرگ نمیشود ایا در خود این مسئولیت پذیری را احساس میکنید؟ 

3: میدانید برای اموزش سگ باید اورا تربیت کنید سگ خودش بلد نیست کجا دفع کند شما باید اورا اموزش دهید


4 : سگ ها هرچقدر هم تربیت شده باشند باز هم گاهی خطا میکنند ایا میتوانید جای انها و جای ادرار و مدفوعش را پاک کنید؟ 

ایا این مورد شمارا ناراحت نمیکند؟5 : میدانید برای شما شب اولی که سگی را به خانه می اوردی شبی بسیار سخت است و همچنین برای سگ شما نیز بسیار سخت میباشد و حتی ممکن است تا چند روز اول مجبور شوید هر دو ساعت یکبار بیدار شوید ؟


سوالاتی قبل از خرید سگ :

حال اگر از پس این سوالات اولیه بر امدید و جواب های همه این سوال هارا داشتید به قدم بعدی میرویم


6 : منزل شما چند متر است ایا برای نگهداری سگ مناسب است ؟7 : چه نوع سگ و به چه دلیل سگ میخواهید ؟ایا فقط برای اسباب بازی و یا برای اینکه دوستی خوب داشته باشید و یا برای نگهبانی و ... با خود فکر کنید و دلیلی عقلانی برای این منظور پیدا کنید 8 : چه نژادی مد نظر دارید مو کوتاه یا موبلند اگر مو بلند باشد ایا وقت کافی دارید روزانه 10 دقیقه مو های سگتان را برس بکشید ؟


9 : ایا به موهای سگ حساسیت دارید ؟ 10 : چقدر هزینه برای خرید لوازم جانبی سگ خود کنار گذاشته اید ؟ایا میدایند چه میزان لوازم این سگ نیاز دارد؟11: ایا از پس هزینه نگهداری و غذا و درمان سگتان بر میایید ؟ 12 : ایا مطالعه کافق درباره نگهداری سگ و بیمای های ان دارید؟اگر این 12 سوال را به صورت منظقی جواب داید بعد میتوانید مطمئن باشید که سگی به منزل می اورید عضو جدید از خانواده شما خواهد بود 


سوالاتی قبل از خرید سگ :www.dogstrust.org.uk 


مترجم نازنین غفاری 

PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread134368.html#ixzz2hiKMXOCT 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp669