مصرف گوشت منجر به ابتلا به بیماریهای مختلف میشود!
کد مطلب : 642
تاریخ : چهارشنبه 26 تير 1392 - 06:40 

مقاله زیر توسط جمعی از پزشکان متخصص نوشته شده و حاصل تعداد زیادی از مطالعات و تحقیقات پزشکی است که به ندرت میتوان تمامی این مطالب را در کنار هم یافت. در آخر به منابع این تحقیقات نیز اشاره خواهد شد.

 
 


خطرات ناشی از مصرف گوشت

در کشورهای صنعتی، در اثر سبک زندگی نامناسب، بیماری هایی از جمله چاقی، دیابت، کلسترول خون بالا، فشار خون بالا، بیماری های قلبی و انواع سرطان به فراوانی در افراد دیده میشوند. داده ها و تحقیقات همگانی (اپیدمولوژیک) نشانگر این است که یک رژیم غذایی گیاهی سالم، خطر ابتلا به این نوع بیماریها را به طور محسوسی کاهش میدهد.

اما با این حال، گوشت قرمز و فرآورده های آن و ماهی هنوز هم به عنوان بخشی از رژیم غذایی عادی مردم شناخته میشوند. افسانه ی "خاص" و با ارزش بودن این مواد غذایی هنوز هم به طور گسترده ای وجود دارد. بسیاری از پزشکان هنوز هم که هنوز است بر این باورند که گوشت دارای یک نیروی بسیار حیاتی و جادویی برای انسانهاست.

در نوع مدرن تحقیقات همگانی یا اپیدمولوژیک، مشکلات سلامت در عموم افراد با رژیم های غذایی مختلف نسبت به چند قرن پیش تغییرات زیادی کرده است. داده ها نشان داده اند که مصرف کمتر مواد غذایی گیاهی که در سال های اخیر بیشتر دیده میشود، عامل کمبود انواع خاص فیتوکمیکال هاست که خود باعث بیماری هایی مانند بسیاری از تومورهای سرطانی، بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های فاسد کننده (degenerative diseases) میشود.

مطالب بعدی نشان میدهد که گوشت با خطرات بهداشتی ارتباط مستقیم و قابل توجهی دارد. این اطلاعات که در دانشنامه ی مدلاین (medline) نیز موجود هستند یا به طور خلاصه و یا به طور کامل این خطرات را توضیح میدهند.


بیماری های استخوانی:

گوشت بر خلاف غذاهای گیاهی به طور متوسط دارای فسفر بیشتری نسبت به کلسیم است. نسبت بیشتر فسفر به کلسیم باعث ابتلا به هیپرپاراتیروئیدیسم (hyperparathyroidism) ثانویه میشود. (1)

ترشح پاراتورمون از غده ی پاراتیروئید باعث خارج شدن کلسیم از استخوانها میشود. نوجوانان بیشتر در خطر این مشکل هستند، چنانچه کم تراکم بودن استخوانها در دوران بلوغ یک نشانه ی پر اهمیت در ابتلا به پوکی استخوان در سنین بالاتر میباشد. یک مطالعه در زنان جوان نشان داد که یک ارتباط منفی بین مصرف پروتئین زیاد و فسفر باعث کاهش ضخامت استخوانها میشود. (2)

پروتئین های حیوانی نسبت به پروتئین های گیاهی حاوی اسید آمینه های سولفور بیشتری هستند. پروتون هایی که از فرآیند تخریب این اسید آمینه ها حاصل میشوند منبع اصلی اسید در بدن هستند. مقدار اضافی اسید در بدن باعث دمیلینه شدن استخوانها، ناشی از اتصال یون های فسفات با یون های هیدروژن و تشکیل هیدروژن فسفات میباشد.
در سال 2001 مطالعات مختلفی بر روی "سوخت و سازهای اسیدها و بازها" و متابولیسم استخوانها انجام شد. (3 و 4 و 5)

یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه لوزان سوئیس نشان داد که اسید ناشی از رژیم غذایی در مقایسه با یک رژیم دارای مواد بازی بیشتر، باعث دفع 74 درصدی کلسیم از استخوانها میشود.

در یک تحقیق راجع به شکستگی های استئوپوروتیک (osteoporotic) که توسط یک گروه تحقیقانی در دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده نشانگر این است که خطر شکستگی مفصل ران در زنان یائسه به طور اساسی به ترکیبات رژیم غذایی آنان بستگی دارد. زنان مسنی که گوشت بیشتری نسبت به سبزیجات مصرف میکنند، پروتئین های حیوانی خطر قابل توجهی در شکستگی استخوان لگن ایجاد میکنند و زنانمصرف کننده ی گوشت، نسبت به گروه کنترل شده بیشتر به این مشکل مبتلا میشدند. به طور کلی بروز شکستگی لگن در کشورهای مختلف ارتباط بسیاری به نسبت مصرف محصولات گیاهی و محصولات حیوانی دارد. این محققان به این نتیجه رسیده اند که وجود مقادیر کمی از سوخت سازهای مربوط به بازها و آلکالوزها در بدن احتمال متعادل کردن وضعیت اسید و باز را در بدن به همراه دارد. 
مطالعات فرامینگهام درباره ی پوکی استخوان نشان داد که مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات اثر محافظتی در ساختار استخوانها خواهد داشت. (6)مترجم: علی کاظمیه (ToOoTi)

منبع: home for animals

ادامه دارد ...


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread126333.html#ixzz2ZIFRqjLS 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp642