* از پرواز شیتزو جلوگیری کنید *
کد مطلب : 347
تاریخ : يكشنبه 3 مهر 1390 - 08:43
* از پرواز شیتزو جلوگیری کنید *   


بسیاری از شیتزوها به گونه ای هستند که شما پس از مدتی در کنار آنها باور خواهید کرد که آنها دو بال بروی بدنشان دارند . آنها تصور می کنند که می توانند از پرواز برای رفتن از جایی بلند به جایی دیگر در کمال آسانی و کاملا ایمن بهره ببرند اما اگر در این بین نیرویی نامرئی آنها را کمک کند ! پریدن از روی وسیله ای به وسیله ی دیگری ممکن هست به یکی از فعالیت های مورد علاقه ی آنها تبدیل شود .
این رفتار آنها گاهی باعث تشویق و شادی اطرافیانشان می شود , اما اگر به سلامتی سگ اتان ارزش قائل هستید , لطفا هیچگاه به پریدن ها و پرواز آنها نخندید . یقینا شیتزوها نمی توانند همچون گربه ها به خوبی بروی پنجه هایشان فرود بیایند . در حقیقت , این بسیار رایج و ممکن هست که آنها با سر و صورتشان بروی زمین فرو آیند . به خاطر آنکه همانند یک هواپیما کوچک , وزن قسمت جلویش سنگین تر از پشتش هست و همچنین فک پایینی اشان جلوتر از فک بالایی اشان هست , به همین علت جراحت فک پایین در همچنین زمین خوردن هایی اولین صدمه و جز رایج ترین آنهاست .

غالبا آنها سعی می کنند مسافت بیشتری نسبت به مسافتهای امن را برای این تفریح خود تجربه کنند , نسبت به ارتفاع و مسافت آنجا و همچنین نحوه ی فرود , شیتزوی شما ممکن هست استخوان شکستگی و شکستگی فک پایین را تجربه کند . صدمات اینچنینی آنقدر شدید هستند که سریعا نیازمند مراجعه به دامپزشک را به همراه داشته باشد .Resigzed Image Click this bar to view the full image.

آگاهی از پتانسیل چنین حوداثی , اولین قدم به سوی جلوگیری از آنهاست . کارهای بسیاری هست که می توان با انجام دادن آن مانع آسیب دیدن آنها شود . مطمئن باشید که مراقب هستید و در عین حال راحت هست شیتزو اتان زمانی که می خواهید آنها را حمل کنید , فراموش نکنید که هیچگاه , هیچگاه نباید به کودکان اجازه داده شود که شیتزو را حمل کنند . زمانی که می خواهید آنها را زمین بگذارید , آنها را بسیار به آنجا نزدیک کنید اگر جایی به جز زمین هست تا نیازی به پریدن نباشد , مراقب رفتاری که در آ تقلا می کنند تا خود بپرند , باشید , ممکن هست به خاطر لغزشی , به زمین بخورند و صدمه ببینند .

از قرار دادن شیتزو ها بروی وسایل بلند و یا بالا مبلمان جدا خودداری کنید , اگر در حالت خاصی چون در هنگام نظافت آنها , لطفا هیچگاه بدون نظارت و مراقبت کافی آنها را رها نکنید . زمانی که شیتزوی شما در بالای پله و یا سطحی است که جنس آن سطح از کاشی , چوب و یا سطوح اینچنینی دیگر هست , بهترین حرکت آنست که با دست به خوبی مراقب تصمیم و حرکت شیتزو اتان باشید که اگر در زمانی هوس پرواز کردن کردند , بتوانید واکنش خوبی برای جلوگیری از تصمیم اشان از خود نشان دهید , برای جلوگیری از این اتفاق نیز می توانید از گذاشتن سطح شیب داری برای بالا و پایین رفتن آنها استفاده کنید .

پرواز و صدمه دیدن آنها مورد بسیار شایعی در مورد شیتزوها است , پس بهتر است که به خوبی مراقب پرواز کردن اشان باشید . 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


منبع : پت شاپ پرشین پت
لینک این مطلب : http://web.persianpet.orgp347