2.موهای یورکی خود را هر روز شانه بزنید تا گره ایجاد نشود و او را وقتی که کثیف است حمام کنید(معمولا هفتگی).شانه زدن علاوه بر جلوگیری از ایجاد گره سگ را تمییز نگه میدارد.ولی قسمت هایی از بدن سگ را که با ادرار کثیف شده است می توانید با یک حوله و آب گرم تمییز کنید.بعد از حمام یورکی خود را با سشوار و شانه خشک کنید.


3.روزانه دور چشمان سگ خود را تمییز کنید.اگر این ترشحات پاک نشود رنگ موهای اطراف چشم را تغییر می دهد و ممکن است مشکلات دیگری ایجاد کند.این ترشحات را با پارچه ی تمییز و یا پنبه و آب گرم پاک کنید و در صورت نیاز از محلول مخصوص استفاده کنید.


4.موهای اطراف مقعد سگ خود را همیشه تمییز نگه دارید تا مدفوع در گره ی ایجاد شده گیر نکند.


5.موهای گوش های سگ خود را کوتاه نگه دارید.تا قبل از 6 ماهگی موهای روی گوش های توله یورکی خود را کوتاه کنید تا وزن آن ها باعث خمیدگی گوش ها نشود.بعد از 6 ماهگی گوش ها محکم می شود.


6.گوش های یورکی خود را به طور منظم تمییز کنید و از دامپزشک بخواهید تا موهای داخل گوش را بکند.همچنین موهای پنجه ها را کوتاه نگه دارید.


7.برای سالم نگه داشتن چشمان و دندان های یورکی دقت بیشتری داشته باشید.موهای صورت سگ خود را کوتاه کنید تا به چشمان داخل نشود.و برای مسواک زدن دندان های او می توانید از خمیر دندان و مسواک مخصوص استفاده کنید.


8.لباس زمستانی برای یورکی خود تهیه کنید.یورکی ها یک لایه پوشش دارند و از این رو نسبت به سرما حساس می باشند و لباس می تواند از او در برابر سرما محافظت کند.


9.رژیم غذایی مناسبی را برای یورکی خود انتخاب کنید.این سگ ها غذای کمی می خورند و این غذا باید تمام نیاز های بدنشان را تهیه کند.


10.با اینکه یورکی ها با سایر پت ها میتوانند رابطه ی خوبی داشته باشند به این نکته توجه کنید که تریر ها برای شکار موجودات کوچک مثل موش پرورش داده شده اند و یورکی هم می تواند غریزه ی شکاری داشته باشند.


اگر به خوبی از یورکی خود نگهداری کنید می توانید تا 15 سال از وجود او لذت ببرید.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.آموزش دادن یورکی:


یورکشایر ها سگ های زیبایی هستند.سگ های دوست داشتنی و پر انرژی ای که در صورتی بتوانید حواس آن ها را به خود جمع کنید میتوانید آن ها را به راحتی آموزش دهید.
اولین قدم در تربیت هر سگی این است که بتوانید حواس آن ها را به خود جمع کنید.وقتی حواس سگ به شما باشد می تواند هر فرمانی را که به او می دهید یاد بگیرد.
وقتی یورکی کاری را درست انجام می دهد می توانید با تشویق کردن او یادگیری را تسریع کنید.تشویق باید با صدایی پر از هیجان همراه باشد و یا می توانید به او خوراکی بدهید.
یکی از راه های آموزش دستشویی این است که برنامه ی یورکی خود را تنظیم کنید.هر چند ساعت یک بار او را به بیرون ببرید تا دستشویی کند.با این روش سگ کم کم می فهمد که نباید در خانه دستشویی کند.
همیشه در آموزش دادن محکم باشید و هیچ وقت نا امید نشوید.یورکی هم مانند سایر سگ ها دوست دارد شما را از خودش راضی کند.
یورکی ها دوست دارند صاحبشان خوشحال باشد.وقتی که در آموزش خسته و عصبی می شوید بهتر است بعد از استراحت آموزش را ادامه دهید.وقتی عصبانی می شوید یورکی نمی تواند آموزش را یاد بگیرد و حتی ممکن است از شما دوری کند.
با رعایت کردن نکات بالا از آموزش یورکی خود لذت ببرید.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.استاندارد اف.سی.آی


Resigzed Image Click this bar to view the full image.نسب:انگلیس

تاریخ انتشار استاندارد رسمی معتبر:29.10.2003

گروه:توی تریر

دسته بندی اف.سی.آی:گروه 3 :تریر ها قسمت 4:توی تریر

خصوصیات ظاهری:سگی کوچک و باوقار با موهای بلند وصاف که کل بدن آن ها را می پوشاند و آویزان می شود.

پوشش:

موها:موهای یورکشایر ها کاملا صاف و ابریشمی می باشد.کل بدن آن هارا می پوشاند و برق خاصی دارد.

رنگ ها:همه ی یورکی ها رنگ کرم خاصی هستند و بعضی از آنها بر پشت زین نقره ای نزدیک به رنگ آبی دارند.

وزن:تا 3 کیلوگرم


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
پایانترجمه و گردآوری »درسا