آموزش تریر استرالیایی:

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
تریر استرالیایی سگ باهوش و در عین حال مستقلی می باشد و نسبت به تشویق رفتار مثبتی نشان می دهد.این نژاد خیلی سریع از تمرین های تکراری خسته می شود اصرار و تنبیه ممکن است باعث ایجاد رفتار خشن تریر استرالیایی شود.

از آنجایی که این نژاد می تواند لجباز و خشن باشد باید از تولگی او را اجتماعی کنید.کلاس های فرمان شنوی می تواند برای آموزش و اجتماعی کردن آن ها مفید باشد و رفتار مناسب در ماشین و با قلاده را به آن ها آموزش دهد.

تشویق و سرگرمی در آموزش تریر استرالیایی خیلی مفید است و باید با توشیق های کلمه ای-خوراکی و یا بازی تریر استرالیایی خود را سرگرم نگه دارید.

محدود کردن بهترین روش آموزش دستشویی برای تریر های استرالیایی می باشد زیرا این نژاد سگ خانگی می باشد و از این رو نباید آن ها را در حیاط نگه داشت.

تریر های استرالیایی خیلی سریع خسته می شوند از این رو بهتر است زمان آموزش کوتاه باشد و همان طور که در بالا گفته شد تریر خود را سرگرم نگه دارید.

تریر ها در کل لجباز هستند و تربیت آن ها می تواند برای یک تازه کار دشوار باشد.به هر حال زندگی با یک سگ آموزش دیده لذت بخش است از این رو استحکام و صبوری در آموزش اهمیت دارد.


نکاتی در باره ی نگهداری این نژاد:


*برای جلوگیری از ریزش مو و کنه ها موهای تریر استرالیایی خود را شانه بزنید.این تریر بر خلاف بقیه ی سگ های گروه تریر موی نسبتا کوتاه تری دارد و از این رو نیاز به کوتاه کردن ندارد.

*این نژاد نیاز به حمام کردن های زیاد ندارد و بهتر است از شامپوهای مخصوص پوست حساس استفاده کنید.بعد از حمام موها را حتما با حوله خشک کنید و شانه بزنید.

*موهای اطراف چشم ها-گوشها و پاهای تریر خود را همیشه کوتاه نگه دارید.

*در آموزش از سرگرمی و تشویق کردن استفاده کنید.این نژاد باهوش در عین حال لجباز است ولی در عین حال دوست دارد صاحب خود را راضی نگه دارد.

*به تریر استرالیایی خود غذای با کیفیت لمب و رایس مخصوص سگ های حساس بدهید.این آلرژی در مناطق گرمسیر بیشتر مشکل ساز می شود.

*به طور منظم تریر استرالیایی خود را نزد دامپزشک ببرید این نژاد نسبت به دیابت و مشکلات غده ی تیروئید حساس تر است.

*همیشه تریر استرالیایی خود را با قلاده بیرون ببرید و حیاط خود را امن و نرده دار کنید.استاندارد اف.سی.آی:


Resigzed Image Click this bar to view the full image.نسب:استرالیا

تاریخ انتشار استاندارد رسمی و معتبر:14.02.1995

گروه:تریرها

دسته بندی اف.سی.آی:گروه 3 تریر ها زیر گروه 2 تریر های کوچک

مشخصات ظاهری:سگ کوچک ولی قوی بر روی پاهایی کوتاه و بدنی کشیده با اخلاق و خصوصیات تریر ها:فعالیت زیاد-لجبازی-پارس زیاد و ...این نژاد پوششی متوسط از نظر اندازه و زبر دارد.پوزه ی تریر استرالیایی بلند می باشد.

پوشش:

موها:بدن این نژاد موهایی زبر و صاف داشته و اندازه ی موهای آن ها تا 6 سانتی متر می رسد.پوشش زیرین نرم و کوتاه می باشد و پاها و پوزه ی تریر استرالیایی موهای کوتاهی دارد.

سایز:

قد:به 25 سانتی متر تا شانه ها می رسد.قد ماده ها کمی کوتاه تر از نرها می باشد.

وزن:به 6.5 کیلوگرم می رسد.وزن مادها از نرها کمتر می باشد.


پایان


ترجمه و گردآوری:
درسا