صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


هر آنچه درباره دوبرمن باید بدانید

* آیا دوبرمن ها رفتار قابل اعتمادی با بچه ها دارند ؟

اگر دوبرمن از سنین کودکی با بچه ها بزرگ شده باشند , آنها می توانند رفتار مطمئنانه ای با بچه ها داشته باشند . البته کودک و فرزند شما می بایست درک صحیحی از برخورد با سگها داشته باشد و بداند که می باید به آنها احترام بگذارد و در حقیقت رفتار محترمانه ای با آنها داشته باشد . می توان گفت که سگهای مسن که از کودکی با بچه ها نبوده اند نمی توان انتظار رفتار مطمئنی از آنها در برخورد با کودکان کوچک داشت . در عین حال باید خلق و خوی سگ را نیز در نظر گرفت .باید به یاد داشته باشید که دوبرمن ها همیشه نیازمند رفتار محترمانه هستند و رفتارهای دیگر را تحمل نخواهند کرد , در نتیجه هیچگاه کودک اتان را بدون مراقبت نگذارید , چرا که ممکن است یک رفتار بد و خشونتی بچه گانه را از فرزندتان ببیند و دوبرمن اتان تصور کند که در خطر قرار گرفته است و ممکن هست رفتاری ناخواسته دفاعی از خودش نشان دهد , لازم به یاد آوری است که شما با یک سگ گارد قدرتمند روبرو هستید , پس با کوتاهی از این غفلت اتان با حادثه ای جبران ناپذیری خواهید شد .* دوبرمن ها رفتار خوبی با بچه ها دارند ؟

پرسش بهتر آنست که آیا کودکان رفتار خوبی با دوبرمن ها دارند ؟ متاسفانه گاها پرورش دهندگان و همچنین فروشندگان دوبرمن , اطلاعاتی در مورد نحوه ی ورود دوبرمن به خانواده و رفتار صحیحی مناسب یک کودک با دوبرمن چیست , نمی دانند و به خریداران نمی دهند , این مطلبی است که باعث بروز مشکلات جدی ای خواهد شد . نباید فراموش کرد که کودک و دوبرمن هر دو مستلزم آموزش دیدن و راهنمایی هستند .
کودکان باید بدانند که دوبرمن هم اکنون عضوی از خانواده هست و شایسته ی احترام و برخورد مناسب و مهربانی است .
اکثر پرورش دهندگان حرفه ای دوبرمن و همچنین کسانی که در مورد این نژاد متخصص هستند همیشه بر مهربانی و حس ویژه ی حفاظت دوبرمن نسبت به یک کودک تاکید دارند , می توان این ادعا را پذیرفت که اینکه یک دوبرمن به یک کودک صدمه بزند , بعید و دور از ذهن هست . باید گفت که حس محافظ بودن دوبرمن ها نسبت به کودکان ملموس هست و آنها این مطلب را به واقع وظیفه ی خود می دانند .
در عین حال احتیاط در برخورد با هر موردی بسیار ضروری است , با تمامی توضیحاتی که در مورد خلق و خو و نگرش دوبرمن در مورد کودکان گفته شد , اما این مطلب در مورد بسیاری از نژادها حاکم هست که شما هیچگاه و در هیچ صورتی نباید کودک خود را با دوبرمن اتان تنها بگذارید , حتی اگر دوبرمن اتان به خوبی آموزش دیده باشند , این مطلب از آن باب هست که حتی اگر هیچ برخوردی حادث نشود , به طور خیلی ساده حتی اگر دوبرمن به کودک شما تکیه دهد , به خاطر جثه اش ممکن است صدمه ی جبران ناپذیری به کودکان اتان وارد سازد , پس تنها برخورد معقولانه آنست که هیچگاه آنها را تنها نگذارید .
توصیه جدی آنست که اگر فرزند خود را به خوبی تربیت کردید و به آن آموختید که چگونه با دوبرمن ها برخورد کنند , آنگاه این انتظار به جا و صحیح است که دوبرمن اتان نیز رفتار صحیحی داشته باشید و می توان آن زمان به شما اطمینان داد که رفتاری جز یک محافظ کامل و مراقب برای فرزندتان را از آنان شاهد نخواهید بود .
 آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* آیا آنها رفتار خوبی با دیگر پت ها دارند ؟

یک دوبرمن جوان آماده ی پذیرفتن و منطبق شدن خود با حیوانات خانگی دیگر هست , اما باید توجه کرد که ممکن هست حیوانات دیگر آماده ی پذیرفتن و دوبرمن در کنار خود نباشند , در این زمان هست که می توان گفت به مشکل مهمی برخورد خواهید کرد , که البته این مطلب نیز به خلق و خوی دوبرمن شما بستگی دارد , اگرچه می توان این ادعا را پذیرفت که به طور کلی سگهای نر تمایلی به حضور در کنار هم جنس های خود ندارد , که البته این مطلب در ارتباطی با نژاد خاصی ندارد .
اما اگر علاقه مند به نگهداری از پت های دیگر هستید , باید بهای زیادی به اجتماعی شدن دوبرمن اتان بدهید و سعی کنید دوبرمنی کاملا اجتماعی در کنار خود داشته باشید تا بتوانید مقداری به رفتارش اطمینان داشته باشید .* آیا می توان دوبرمن را با گربه تنها گذاشت ؟

دوبرمنی که به خوبی اجتماعی شده باشد , مشکلی با این اتفاق نخواهد داشت . البته شما می توانید از پرورش دهنده ای دوبرمن تهیه کنید , که توله ها و مادر و پدر آنها با حیوانات خانگی دیگر , چون گربه و حیوانات کوچک تر بزرگ شده باشند , این پیشنهاد معقولی است .
دوبرمن اگرچه یک نژاد نسبتا بزرگ و بسیار قوی است , اما نباید فراموش کرد که آنها رفتار معقول و مهربانی دارند . اجتماعی شدن اشان در رفتار خوب و مناسب آنها بسیار حائز اهمیت است .آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* من در آپارتمان زندگی می کنم , آیا دوبرمن نژاد مناسبی برای من است ؟

پاسخ شما منفی است , اما نه بدان معنی که لزوما نژاد نا مناسبی برای شما است , بلکه بدان معنا که به علت سطح بالای انرژی دوبرمن و نیازهای تحرکی ای که این نژاد دارد , در محیط زندگی شما توان پاسخ گویی کافی ای به آنها نمی توان داد و در نتیجه نمی توان نیازهای سلامتی و همچنین شادابی که این نژاد نیازمند هست را پاسخ گفت .
البته در نگاه دیگری , شما اگر دیدی چون روانشناس حرفه ای بین المللی و مشهور , سزار میلان شاید بتوانید با استفاده از ورزش های انرژی سوزی چون اسکیت سواری , دوچرخه سواری با سگ اتان پاسخ مناسبی به نیازهای سگ اتان بدهید , اما باز در این شرایط نیز , نیازمند یک آپارتمان با متراژی بیش از ۳۰۰ متر هستید چرا که دوبرمن ها علاقه ی خاصی به جنب و جوش در داخل خانه هستند و باید چنین فضای سالن مانندی برایشان فراهم باشد تا شادابی مخصوص به خودشان را در داخل خانه نیز داشته باشند نه آنکه فقط فضای خارج از خانه را برای تحرک و جنب و جوش اشان داشته باشند .
* آیا نر ها پرخاشگر تر از ماده ها هستند ؟

کلید پاسخ گویی به این پرسش معنای پرخاشگری است , همانند یک کوچک که سعی می کند پدر و مادرش را تحت تاثیر قرار دهد , دوبرمن ها از سطح بالایی در پرخاشگری برخورداند .
اما شما گاهی در حین بازی حرکاتی از دوبرمن می بینید که ممکن هست به اشتباه آن را به پرخاشگری معنا کنید , پرخاشگری در دوبرمن ها را می توان در هنگامی که از خانواده ی خود محافظت می کنند , معنا کرد . بی شک هر دو جنسیت دوبرمن به کیفیت از حس غریضی محافظت برخوردارند و هیچگاه این وظیفه را از یاد نخواهند برد .
مهمترین تفاوت بین جنسیت نر و ماده ی دوبرمن هاست , در بعضی از خلقیات آنهاست , همچون آنکه می توان گفت به طور معمول , نرها مستقل ترند و ماده ها وابسته تر !
مشکلات پرخاشگری را نمی توان به جنسیت آنها نسبت داد بلکه باید گفت این مشکلات در هر دو جنسیت محتمل هست و به سو رفتارها , به طور درست تربیت و آموزش نداده شده باشند , اجتماعی نشدن آنها و مشکلاتی از این نسبت داد .
آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* آیا دوبرمن ها سخت آموزش می بینند ؟

خیر ! دوبرمن جز نژادهایی است که از سطح بالایی در آموزش پذیری برخودار هست . آنها بسیار مشتاق آموزش دیدن هستند و به همین علت از زمان آموزش دیدن اشان , لذت می برند .
اگرچه , این بدان معنا نیست که توله های دوبرمن به آسانی می توان آموزش داد . بعضی از خصوصیات اخلاقی ای که در یک دوبرمن بالغ چون , هوش بالا , اطاعت پذیری و حس اطمینانی که به صاحب خود می دهند , در مورد توله ها تا حدودی متفاوت خواهید دید .
دوبرمن ها به علت حس برتری جویانه و رهبری گرایانه اشان کمی در آموزش دادن اشان کمی مشکل ساز خواهد شد .
هنگامی که شما شروع به آموزش توله دوبرمن هستید , شما سعی خواهید کرد که اراده ی خود را اراده ی توله اتان هم راستا کنید . یک روز , به طور ناگهانی خواهید دید که توله اتان مطالبی را متوجه و درک می کند , زمانی که به این اتفاق منجر شود , آموزش دادن آنها بسیار آسان تر نمود خواهد کرد .
مناسب است به نظر پروفسور استنلی کورن اشاره کرد که دوبرمن را جز ۱۰ نژاد باهوش شناخته با خصوصیتی آموزشی که در درک فرمان و دستور جدید , به کمتر از ۵ مرتبه تکرار نیازمندند و در اطاعت از آن , ۹۵ ٪ یا بیشتر موفق بوده اند .
* دوبرمن نیازمند چه آموزش هایی است ؟

آموزش اجتماعی شدن چرا برای دوبرمن ها بسیار ضروری است ؟
اجتماعی شدن به دوبرمن این فضا را می دهد تا فضاها و مکانها , افراد با سنین مختلف , حیوانات مختلف و وسایل و … زیادی را با اندازه های مختلف تجربه کند .
این آموزش از آن جهت بسیار مهم هست که سگ شما اعتماد به نفسش افزایش یافته و به خاطر تجربه های متعدد و زیادی که داشته و همچنین شناختش از افراد و مکانهای مختلف این شانس را خواهد داشت که خجالتی و ترسو نباشد .
و این خصوصیت برای یک سگ گارد که قرار هست با شرایط غیر منتظرانه حضور داشته باشد و بتواند به درستی عمل کند بسیار مهم هست .
همچنین نباید از یاد بود که سگهای ترسو , پرخاشگر نیز خواهند شد .آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* آیا دوبرمن نژاد مناسبی برای نگهداری در خارج از خانه است ؟

انتخاب دوبرمن به عنوان سگی برای زندگی بیرون از خانه و یا نگهداری اش در بیرون به مدت طولانی در زمانهایی که در منزل نیستید , انتخاب نامناسب و اشتباهی است .
هنگامی که سگ شما با زنجیری به خانه سگی یا . . . وصل کرده اید , دوبرمن تند خو و خسته می شود . یک دوبرمن چیزی بیشتر از عضو خانواده ای بودن را نمی خواهد . رضایت او را نمی توان با گفتن گاه و بی گاه کلمات مهربانانه جلب کرد . دوبرمن خواستار رشد و توجه مداوم روزانه است . شما با این کار فقط یک دوبرمن پرخاشگر و غیر قابل پیش بینی را در مقابل خود خواهید دید چرا که به خواسته های آن توجهی نشده و این تنهایی فقط باعث پرخاشگرتر آنها خواهد شد , پرخاشگری که از سوی یک نژاد قدرتمند گارد که نیاز ویژه ای به این احساس دارد که یکی از اعضای خانواده است و در کنار اعضای خانواده هست , اینکه سگ اتان حق انتخاب داشته باشد که در طول شب و روز بتواند بیرون و داخل خانه رود بسیار متفاوت با اجبار و ماندن در خارج از خانه هست . بی شک دوبرمن نژاد مناسبی برای خارج از خانه نیست و نخواهد بود .
* آیا شما به دنبال سگی هستید که بسیار مهربان و سرزنده , شاد و خرم در برخورد با هر کسی که می بیند باشد ؟ 
اگر شما این مورد برایتان اهمیت دارد , بهتر است تحقیقاتتان را حول نژادی چون گلدن رتریور یا کولی هدایت کنید . یک دوبرمن فوق العاده مهربان و سرزنده هست با خانواده اش و دوستان بسیار نزدیک و صمیمیتان اما گاهی با افراد غریبه و آشنایان دورتان برخوردی نچسب و سرد دارد . در حقیقت , استاندارد این نژاد برخوردی نچسب و سرد با غریبه ها و آشنایان دور دارد .
 


آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* دوبرمن ها به چه میزان تحرک و ورزش نیازمندند ؟

دوبرمن یک نژاد با سطح بالایی برای گذراندن یک روز کاری کاری و انجام وظایفی با درجه ی بالایی از تحرک هستند . اگر دوبرمن به هر علتی نتواند به نیازهای بدنی اش بپردازد , بدن او و همچنین ذهن او رنج خواهند برد .
پیاده روی روزانه کاملا ضروری است , همچنین گنجاندن دویدن آهسته در طول نیز برایشان کافی نخواهد بود . به نظر می رسد کمتر فردی را خواهید یافت که انرژی اش بتواند با میزان انرژی روزانه دوبرمن , برابری کند . اما به هر حال آهسته دویدن با دوبرمن , تحرک مناسبی برای کمی به چالش کشیدن بدن سگ اتان باشد .
دوبرمن نیازمند فضای بازی برای با سرعت دویدن هستند , داشتن یک حیاط فنس کشیده نیاز مهمی برای دوبرمن ها است , به همین علت فضاهایی چون آپارتمان , خانه با حیاط کوچک , محیط های مناسبی برای زندگی دوبرمن ها نیست . 
یکی از راههای برآورده شدن نیاز تحرک دوبرمن , داشتن بیش از یک دوبرمن و یا داشتن سگ دیگری با میزان انرژی شبیه به دوبرمن است .
باید توجه داشته باشید که لزوما داشتن یک فضای کافی , به معنای برآورده شدن نیاز بدنی روزانه ی سگ اتان نیست , دوبرمن ها عاشق به آن هستند که در تحرک اشان با شما همراه باشند و با شما به ورزش کردن و تحرک داشتن مشغول باشند . برای برآورده کردن این علاقه ی آنها , شما می توانید با یک فریزبی و یا توپ به بازی کردن با آنها بپردازید .
همچنین شما می توانید به آموزشها و ورزشهایی که به چابک تر شدن سگ اتان هست بپردازید که اینگونه ورزش مناسبی برای ذهن آنها نیز خواهد بود .
همچنین ورزشهایی چون شنا کردن , دویدن و دوچرخه سواری با شما برای آنها مناسب و لذت بخش خواهد بود .
* نکات و توصیه هایی در مورد خرید دوبرمن ها *


قبل از اینکه تصمیم قطعی برای خرید یک دوبرمن بگیرید , حداقل ۲ دوبرمن و صاحبانشان را ملاقات کنید و از مربی مطلع و یا پرورش دهنده ی حرفه ای دوبرمن و یا اگر این دو در دسرستان نبود از طریق اینترنت سوالاتتان را بپرسید و تحقیقی جامع در مورد دوبرمن و نحوده نگهداری و آموزش و برخورد با دوبرمن و . . . انجام دهید همچنین از پرورش دهنده ی حرفه ای دوبرمن اقدام به خرید دوبرمن کنید .


لطفا دوبرمن اتان را از آگهی های روزنامه و یا اینترنت برای چند صد هزار تومان خریداری نکنید , شاید شما فکر کنید که یک معامله ی عالی انجام داده اید اما در واقع شما در درد سر افتاده اید , این افراد در مورد ژنتیک یا مشکلات بهداشتی و پزشکی هر نژاد سگ اطلاعی ندارند و آنچنان به این موارد اهمیتی نمی دهند , البته در ایران به علت نبود کلاب های معتبر و نبود استاندارد های بین المللی و بسیاری از مشکلات دیگر , اگر قصد خرید دوبرمنی را از دوست یا آشنایانتان و یا از تربیت کننده و . . . دارید , حتما , حتما قبل از خرید سگتان به دامپزشک معتبر , متعهد و مطلع که اطلاعات زیادی در مورد نژاد ها و بیماری های رایج آنها و مشخصات استاندارد بودن نژاد ها و . . . دارد مراجعه کنید , تا سگ مورد نظرتان را ببیند و نظر کارشناسی در مورد سگ تان بدهد , فراموش نکنید که این موجود را قرار است به خانه ی شما بیاید و با شما زندگی کند , لباس نیست که بتوانید به دور بیندازیدش و یا اگر خوشتان نیامد عوضش کنید , پس هر چقدر تحقیق به عمل بیاورید باز مورد پسند و عملی به جا است .


 
آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟
گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiii

دوبرمن - Dobermann *


آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟ آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟


* نکاتی در مورد دوبرمن *

 
* صاحبان دوبرمن و یا هر نژاد دیگری , نیاز به زمان طولانی دارند . سگ برای زندگی است نه فقط برای زمانی که خوشایند شماست و موجب شادابی و سر حال شدن شما گردد .

* دوبرمن ها نیاز به آموزش و راهنمایی دارند . بسیاری از دوبرمن ها شخصیت های برتری طلبانه دارند و سعی خواهند کرد که نقش رییس را در اطراف و محیط زندگی خود داشته باشند حتی در مقابل صاحبشان !

* برای داشتن دوبرمن , صاحبش می بایست سر سخت تر و باهوش تر از سگ خود باشد , هرگز نباید این مسئله را با رفتار توهین آمیز و خشن اشتباه گرفت .

* صاحب خشن باید به دنبال نژاد دیگری باشد چون دوبرمن ها بسیار حساس هستند و برای رفتار و آموزش خشن مناسب نیستند .

* برخورد توهین آمیز به سرعت در دوبرمن اغلب نتیجه ای همراه با خلق و خوی تهاجمی را به دنبال دارد .

* طبق استاندارد FCI , قد نر دوبرمن , ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و قد ماده ی این نژاد , ۶۳ تا ۶۸ سانتی متر است , همچنین وزن نر دوبرمن ۴۰ تا ۴۵ کیلوگرم و وزن ماده ی دوبرمن , ۳۲ تا ۳۵ کیلوگرم است .

* طول عمر متوسط دوبرمن ها , حدود ۱۰ تا ۱۲ سال است .

 
* پیش درآمدی در مورد دوبرمن *


دوبرمن ها بسیار دوست داشتنی , مهربان و حیوان بسیار باهوشی هستند . دوبرمن ها به کادیلاک سگها شهرت دارند . آنها می توانند هر کاری را فقط با بهره بردن از مقدار کمی از هوش فوق العاده اشان به انجام برسانند , بی ارتباط نیست که طبق تحقیق پروفسور استنلی کورن , دوبرمن پنجمین نژاد باهوش شناخته شده است .
بی شک آنها از شما عشق و محبت و توجه بی حد را برای هر دقیقه ی زندگی اشان انتظار دارند و می طلبند . من دریافته ام که تنها بخش بدی که در داشتن دوبرمنی به آن خواهید رساند آنست که طول زندگی اشان بسیار کمتر از ما هست !
دوبرمن ها بسیار متعهد و همدمی وفادار هستند اگر صاحبشان تمایل به گذراندن وقت با آنها و همچنین برای آموزش دادن و اجتماعی کردن دوبرمن اشان تلاش کنند . با محبت صاحبش , یک دوبرمن می تواند رفیقی فوق العاده و محافظ عالی ای برای کودکان , همراهی مطیع , قابل اعتماد و دوستی مهربان و عضوی دوست داشتنی برای اعضای خانواده اش باشد . متاسفانه , هر فردی زمان یا تعهد لازم برای آموزش یک دوبرمن بسیار باهوش که انتظار می رود را ندارد . موارد زیادی باید قبل از انتخاب یک دوبرمن مورد بررسی قرار داده شوند .

آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟* خصوصیت های رفتاری دوبرمن ها *

دوبرمن یک همراه و یک محافظ عالی برای شما , خانه و خانواده اتان است , آنها بسیار فداکار و وفادار هستند و اگر شما برای آنها وقت بگذارید و به آنها محبت کنید , آنها می توانند یک همراه عالی برای لحظات زندگی شما باشند , آنها به واقع و به حقیقت یک نژاد با وقار و اشرافی هستند . ادعای ناروایی نیست اگر بگوییم اشرافیت اولین مایه ی وجودی آنهاست .
شاید کسانی که با دوبرمن نا آشنا هستند , این صفات اشرافیت دوبرمن برایشان نا مفهموم و غیر قابل درک باشد , اما اگر کمی با دقت باشید , با گذراندن وقت با این نژاد , به خوبی کیفیت این صفات را درک خواهید کرد , به یاد داشته باشید که همانقدر که دوبرمن اتان با وقار و اشرافی است , صاحبش نیز باید به همان میزان با وقار و صحیح با آن رفتار کند و گرنه مشکل بزرگی برایتان حادث خواهد شد .
نژادی است حساس به نحوه و کیفیت برخورد شما و برای مسائل خاص دوبرمن , برای همین این نژاد برای هر کسی مناسب نیست که هیچ , می توان گفت برای تعداد خاصی مناسب هست که هم شناخت کامل داشته باشند هم اینکه بتوانند نژاد باهوشی چون دوبرمن را به خوبی و به درستی آموزش بدهند , که این مطلب مستلزم آنست که شما باهوش تر از سگ خود باشید .
مطالب زیادی هستند که قبل از تصمیم خریدتان , باید به آنها بنگرید , پس لطفا اصلا عجله نکنید .
 


* آیا دوبرمن نژاد مناسبی برای من است ؟

دوبرمن یک نژاد بسیار فعال هست , نژادی که به ورزش و فعالیت بسیاری نیازمند هست , در عین حال آموزش دیدن آنها فاکتور بسیار مهمی برای داشتن یک حیوان خانگی عالی هست . 
دوبرمن های بسیار باهوشند و همین سطح هوش آنها موجب می شود که بسیار نیازمند آموزش باشند . شما می توانید این آموزش ها را با اجتماعی شدن و آموزشهای پایه ای را از سن ۳ ماهگی شروع کنید . یک دوبرمن همیشه ترجیه می دهد که در تمام زندگی اش در کنار و همراه شما باشد , حتی در حمام !
این بسیار مهم هست که شما بدانید که دوبرمن یکی از اعضای خانواده ی شما خواهد بود , این مطلبی است که برای خود دوبرمن به علت خلق و خویش بسیار مهم و حائز اهمیت هست , بی شک این نیاز دوبرمن را نمی توان با رها کردن آن در طول روز در حیاط و یا بستن اش به درخت و یا چنین راهکار هایی پاسخ گفت . اگرچه نباید از این دید غافل شد که پاسخ نگفتن به نیازهای آنها , ارتباط مستقیمی با ایجاد بد رفتاری آنها دارد . آنها دارای پوشش کت نازکی هستند و به همین علت نمی توانند به مدت طولانی ای در هوای سرد بیرون از خانه بماند .
اگر شما سگی می خواهید که همیشه خودش سرگرم باشد , دوبرمن آن نژاد نیست . معمولا دوبرمن ها سگهای بسیار فعالی هستند که احتیاج به کاری برای انجام دادن دارند . نگهداری حیوانات خانگی همیشه فکری تحریک کننده است که تردید را همیشه به همراه دارد . دوبرمن بهترین وضعیت اش , وضعیتی است که به آنها کاری برای انجام دادن بسپارید و می توانید مطمئن باشید که آن وظیفه را به بهترین نحو به پایان می رسانند . بسیاری از دوبرمن ها و صاحبانشان در اطاعت پذیری , فعالیت هایی چون پی گیری رد پا , آموزش و چابکی و . . . سر آمد هستند . حداقل آموزش های پایه برای هر دوبرمن و همچنین آموزشهایی مانند آلفا شدن برای صاحبانشان الزامی است .
همه سگها به وجود نقش آلفا نیازمندند برای راهنمایی و آموزش آنها و همچنین به منظور برقراری نظم و انضباط ضروری است که با آموزش دادن صحیح صاحب و خود سگ می توان به این هدف رسید . برقراری نظم و انضباط به هیچ عنوان به معنای تنبیه نیست ! مطلبی که هر سگی نیازمند هست , برقراری انضباط در راستای راهنمایی و آموزش سگ می باشد . اما نباید فراموش کرد که در مورد سگهای گارد و پر انرژی و قدرتمندی چون دوبرمن , این ضرورت چند برابر می شود و جلوه ی بیشتری را به نمایش می گذارد . 

آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟


* صفات ذاتی و طبیعی دوبرمن ها چیست ؟

دوبرمن ها بطور طبیعی وفادار وشجاع , اخلاقی اشرافی گونانه دارند و باهوش و محافظ هستند . رشد دوبرمن ها نیازمند ورزش مرتب و روزانه , تحریک ذهنی و داشتن یک رژیم غذایی مناسب و متعادل هست . این صفات موجب می شود که همراهی دوبرمن برایتان به لذت بی حدی تبدیل شود اگر به خوبی آموزش دیده باشند , اما در عین حال اگر دوبرمن به دست یک صاحب تازه کار , کم تجربه و غیر متعهد باشد , آن زمان هست که هوش بالای دوبرمن تبدیل به عاملی برای مدیریتی مشکلات و نبوغ اش برای ابتکار برای بوجود آوردن مشکلات جدید به کار برده می شود .
دوبرمن ها ذاتا بسیار حساس و با وقار هستند و طبیعتا از صاحب و خانواده اش نیز همین برخورد را انتظار دارند و اگر برخوردهای غیر محترمانه و به اصطلاح تند را ببینند , واکنش مناسبی از آنها را شاهد نخواهید بود .
آنها ذاتا سگهای گارد هستند بگونه ای که نیازمند آموزش خاصی برای دریافتن این وظیفه اشان نیستند و بطوری ذاتی سگهای نگهبان بسیار قوی و هوشیاری هستند که حضورشان اطمینانی بر ایجاد امنیت در محیط اتان را به همراه خواهد داشت . 
* آیا دوبرمن به طور طبیعی و ذاتی یک سگ بسیار محافظ هست و می توان در این مورد کاملا به آن اطمینان کرد ؟

دوبرمن به طور غریضی یک نژاد گارد و دیده بان بی نظیری است , به طور کلی نسبت به غریبه ها حالت گارد و به هوش دارد , در زمان لازم نسبت به تحرکات پارس می کند , آنها به طور غریضی نسبت به اموال و خانه ی صاحب خود یک محافظ حرفه ای هستند , دوبرمن ها به کسانی که با اجازه ی صاحب و خانواده اشان وارد شوند , اجازه ی ورود می دهند , اما آنها هیچگاه از وظیفه ی حفاظتی اشان غافل نمی شوند و در زمان خطر و نیاز , پارس کرده , در صورت توجه نکردن و بر طرف نشدن , گارد گرفته و سپس در صورت نیاز به برخورد فیزیکی نیز روی می آورند , آنها حتی در زمان حضور مهمانان نیز از این مطلب غافل نمی شوند و همیشه به گوش و حواس جمع هستند .
اگر تحرکاتی چون شوخی های جدی , غیر متعارف و به تعبیری شوخی های فیزیکی را هم از دوستانتان یا مهمانتان نسبت به شما را شاهد باشند , آنگاه هست که حالت گارد و نسبتا جدی ای را از آنان شاهد خواهید بود , اگرچه دوبرمن را می توان نژادی جدی معرفی کرد اما در این زمانها جدیتی از آنها را خواهید دید که حس یک محافظ حرفه ای و قدرتمند را به شما القا خواهند کرد , محافظی که در هر لحظه مراقب اطراف هست و به علت جثه و سرعت عمل بالایش , واکنش های سریع و بسیار به موقعی را از آنان شاهد خواهید بود . واکنش هایی که گویی آن اتفاق را پیش بینی کرده اند . پس می توانید یقین داشته باشید که هر فرد مشکوک و رخداد غیر متعارفی از نگاه و حواس آنان دور نخواهد ماند .آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟

* آیا دوبرمن برای افرادی که اهل مسافرت و تنها گذاشتن سگ اشان هستند , مناسب است ؟

اگر شما زیاد مسافرت می روید و در خانه نیستید بهتر است به دنبال نژاد دیگری باشید , دوبرمن شما اگر در مکانی که برای نگهداری اش برای مدتی زمان مسافرتتان سپری می کنید , خسته و افسرده شود , غذا نمی خورد و به همین علت وزن کم خواهد کرد . معمولا دشوار است که شما دوستی را بیابید که بتواند و بخواهد به دوبرمن شما سر بزند و رسیدگی کند در زمانی که شما خانه نباشید . دوبرمن ها تمایل بسیار زیادی در محافظت از خانه شما دارند و به احتمال بسیار زیاد اجازه ی وجود هر کسی را به داخل نمی دهد . چند مرتبه آزمایش اولیه قبل از سفرتان برای آنکه بدانید آیا در نبود شما دوبرمن اتان اجازه ی ورود آن شخص را می دهد یا نه , بهترین ایده هست .* کدام جنسیت , نر یا ماده ی دوبرمن برای من مناسب هست ؟

این یک پرسش قدیمی است , پرسشی که همه ی خریداران سگ با آن روبرو بوده اند و فقط در زمان سپری شدن برای پاسخ دادن به آن با هم متفاوتند , درست آنست که به این مطلب فکر شود که کدامیک برای شیوه ی زندگی شما بهترین هستند .
برای کمی شفاف تر شدن روحیه نرها و ماده ها به توصیف لحظه ای از نحوه ی برخورد توله ی ماده و نر با پدرشان می پردازیم :

توله ی نر پدرش را می بیند که استخوان خوش مزه ای را می جود . به نظر خیلی خوش مزه می آید و او قصد دارد به نحوی جایزه یا اسنکی از پدرش بگیرد . پدر نگاهی به توله می کند و یک غر جدی می کشد , توله یک قدم به عقب می رود . توله همچنان اطمینان ندارد که آیا واقعا پدرش قصد به اشتراک گذاشتن استخوان را ندارد یا نه , برای همین دوباره سعی می کند . این بار توله دوباره کمی نزدیک می شود که پدر علاوه بر غر کمی نیز به سمت توله خم می شود , همین رفتار کافیست تا توله نر بیاموزد که یقینا حتی یک لیس از استخوان نیز به آن نمی رسد , پس محل را ترک کرده و به سرعت استخوان و مزه اش را فراموش می کند .
حالا , یک توله ی ماده ی کوچک همین پروسس را انجام می کند . در بار دوم نیز پدر به سمت توله خم می شود , توله ی ماده عقب تر می رود ! اما می ایستد و به پدر می نگرد و با خود فکر می کند حتما یک راه دیگری برای انجام دادن و گرفتن استخوان باید باشد ! دفعه ی سوم توله ی ماده بر سر پدرش غر می زند , با غر زدن هایش به پدر نزدیک می شود , آنقدر نزدیک که مشغول لیسیدن صورت پدر می شود … , حالا توله از سر پدرش بالا می رود , شروع به بازی با گوشهای پدر و سرش می کند . پدر از دستش خسته می شود و به سرعت تصمیم می گیرد که هر چه می خواهد به او بدهد تا زمان کوتاهی را بتواند دور از او استراحتی کند , او به کل استخوان را فراموش کرده و آنجا را ترک می کند . حالا توله ی ماده مانده و یک استخوان بزرگ خوش مزه !

 

آیا دوبرمن , نژاد مناسبی برای من است ؟
گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiiiPersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread113356.html#ixzz2FOngCQJK 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : بیماری شایع دوبرمن


موضوع : مقالات آموزشی سگ -
تعداد بازدید : 10874 بار
ارسال شده در سه شنبه 28 آذر 1391 - 03:21دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6423]
سایت رسمی پرشیا دام [3180]
سایت رسمی پرشیا دام [2618]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2744]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 1
امروز : 2
ديروز : 16
اين هفته : 134
اين ماه : 1060
امسال : 5141
کل بازديد : 1668103
کل مطالب : 734
تگ ها
چگونه | گریت دین | گرفتن ناخن | ساویس انزانی | عادت دهیم | ناخن گیر ر | کنار پنجۀ | سگ | روی | |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است