* شخصیت و خصوصیت های رفتاری و جسمانی ملمیوت ها *

 
 

 
 
* ملمیوت ها را می توان یک نژاد طبیعی دانست , طبیعی از آن جهت که هیچ دست کاری و انسان نقش و تاثیری در بوجود آوردن آنها دخیل نبوده است .
 
 
* ملمیوت ها سگهای مهربانی هستند و رفتار دوستانه ای دارند , آنها را نمی توان به اصطلاح سگ تک صاحبی دانست , آنها همدمی وفادار , فداکار و بازیگوش هستند , البته آنها پس از بلوغ اشان , تغییراتی در میزان بازیگوشی اشان را شاهد خواهید بود و از آنها رفتار باوقار تری را خواهید دید .
 
 
* ملمیوت ها نژاد بسیار تمیزی هستند که به خوبی از تمیز کردن خود بر خواهند آمد , آنها در حد یک گربه به نظافت و تمیزی خود اهمیت می دهند و به آنها می پردازند , همچنین آنها نیازمند رسیدگی و برس کشیدن روزانه هستند .

 

 
* آنها حافظه ی بسیار قوی ای دارند , می توان ادعا کرد که آنها هیچ چیز را فراموش نمی کنند , این خصوصیت آنها یکی از خصوصیت ارزشمند ملمیوت هاست . البته این مطلب موجب می شود تا صاحبان آنها بسیار مراقب تر باشند که حداقل تا ۲ سالگی ملمیوت ها , فرصت و اجازه ی ثبت یک رفتار اشتباهی در حافظه آنها را نیز ندهند , چرا که اصلا دور از ذهن نیست که همان اشتباه را بارها و بارها از آنها شاهد باشید .
 
 
* اگرچه آنها ممکن هست از چهره خشن و جدی ای برخوردار باشند و نگاه و چهره ی آنها باعث شود که برای نزدیک شدن به آنها مردد باشید , اما باید بدانید که اتفاقا آنها سگهای بسیار با محبت و مهربانی هستند .
 
 
* نژادهای کاری سگهای شاد و خوشحالی هستند , سگهای خسته نیز , سگهای خوبی هستند . آنها سگهایی هستند که اگر برایشان کاری در نظر گرفته نشود , خود دست به کار می شوند و به اصطلاح شاید هیچگاه ملمیوت بی کاری را نخواهید دید . اگرچه در عین حال آنها ممکن هست واکنش مثبتی نسبت به کاری که به آنها سپرده اید , نشان ندهند , اما این مطلب لزومی بر در نظر گرفتن کار و فعالیتی برای آنها ندارد , بلکه از آن جهت موجب می شود که آن فعالیت به اندازه ی کافی برایشان جذاب نبوده است .

 

 
* بی شک ملمیوت ها یک طراح دکوراسیون حرفه ای هستند , به گونه که به سرعت تغییر دکوراسیون های باب میل اشان را در دکور خانه اتان لحاظ می کنند , مبلمان , فرشها و هر چیزی که روی زمین باشد را به سرعت به جای دیگری منتقل می کنند و خانه ای نو را برایتان فراهم می آورد , از این توانایی آنها غافل نشوید و با آموزشهای پایه ای و اطاعت پذیری سعی در حل و فصل آنها داشته باشید .
 
 
* ملمیوت ها به طور خاصی اجتماعی هستند , آنها به شدت نیازمند آن هستند که بخشی از خانواده ی فعالی باشند , در عین حال می توانند خرابکار حرفه ای نیز باشند , حال یا با اعمال فیزیکی و یا با سر و صدا کردن , البته نگران چیزی نباشید مگر آنکه قصد کم توجهی به آنها را داشته باشید . قطعا این نژاد , نژاد مناسبی برای افرادی که می خواهند در طول روز در حیاط رهایشان کنند , رفتار بسیار بدی را در این شرایط از آنها شاهد خواهید بود .
 
 
* اگرچه آنها رفتار دوستانه ای با مردم دارند اما ملمیوت ها به شدت سلطه جو هستند , حتی در زمانی تولگی اشان ! از سنین تولگی خود بارها صاحب خود را امتحان می کنند , گاهی اوقات آنقدر بطور ماهرانه ای عمل می کنند که صاحب اشان حتی از نیت آنها نیز با خبر نخواهند شد , بعضی اوقات نیز آنقدر خاص عمل می کنند که شما خود را در حالت انگشتی بر
  دیدگاه شما : [3] نظر   رای به مطلب :