صفحه نخست درباره ما گالری عکس مقالات مناقصه ارتباط با ما
محیط کاربری
تبلیغات
آخرین مطالب
پلک سوم در گربها چیست MERICAN STAFFORDSHIRE -امریکن استافورد شایر تریر توله سگها به چه مقدار آب نیاز دارند ؟
آرشیو
فروردين 1390 فروردين 1391 فروردين 1392 ارديبهشت 1390 ارديبهشت 1391 خرداد 1390 تير 1390 تير 1391 تير 1392 تير 1395 مرداد 1390 مرداد 1391 شهريور 1390 شهريور 1391 مهر 1390 مهر 1391 مهر 1392 آبان 1390 آبان 1391 آذر 1390 آذر 1391 آذر 1392 دي 1390 دي 1391 بهمن 1389 بهمن 1390 بهمن 1391 اسفند 1389 اسفند 1390 اسفند 1391
اخبار سایت
انتقادات و پیشنهادات

تبلیغات متنی

سایت علمی پرشین پت


محصولات آرایشی ساخت، برچسب گذاری و آزمایشات حیوانی (از 2013)
محصولات آرایشی: ساخت، برچسب گذاری و آزمایشات حیوانی (از 2013)این مقررات از 11 جولای 2013، جانشین "دستور العمل محصولات آرایشی" خواهد شد که تا کنون اطمینان میداد این محصولات آزادانه در گردش بوده و در عین حال ایمنی بالایی را برای مصرف کننده تضمین کنند.

هدف از مواد مطروحه در این مقررات این است که ایمنی مصرف کننده را تضمین کرده و از طریق نظارت بر ساخت و برچسب گذاری محصولات، اطلاعات کافی در اختیار آنان قرار دهد. این مقررات همچنین برآوردی از ایمنی محصولات و ممنوعیت آزمایشات حیوانی را فراهم میکند.


europa.eu


خلاصه

محصولات آرایشی مواد یا ترکیباتی هستند که برای استعمال روی سطوح خارجی بدن انسان (پوست، موها، ناخن ها و غیره) یا دندانها و غشای مخاطی فضای دهان تولید شده اند و دیدگاهی منحصرا مربوط به پاکیزگی، معطرسازی، تغییر ظاهر، حفاظت، حالت دادن و یا اصلاح رایحه بدن را دارند.

گردش آزادانه ی این محصولات در بازار داخلی تنها زمانی مجاز است که بر این مقررات منطبق باشند.نظارت بر بازار

یک فردِ مسئول از آن ارگان رسما برای هر محصول وارد شده به بازار تعیین می شود. این فرد، مسئولِ تضمین تطابق محصولات با قوانین مربوطه شناخته می شود. در واقع، وی مسئول تضمین تطابق با ملزومات مربوط به سلامت انسان، ایمنی و اطلاعات مشتری است. او یک فایل از اطلاعات محصول را نگهداری کرده که قابل دسترسی توسط مسئولین دولتی خواهد بود.

جهت حصول اطمینان از قابل ردیابی بودن محصولات، فرد مسئول باید توزیع کنندگانی که محصولات آرایشی در اختیارشان گذاشته می شود را شناسایی کند: برای مدت 3 سال از زمانی که محصول در اختیار توزیع کننده قرار داده شده. این موضوع شامل حال تمام افرادی که در چرخه ی تدارک دخیل اند نیز می شود.

در صورت عدم همخوانی یک محصول، این فردِ مسئول تدابیری را جهت باز پس دادن و خارج کردنش از بازار یا ارجاعش به شرکت تولید کننده در کل کشورهای عضوی که این محصول در آنها موجود است، اعمال خواهد کرد. اگر این فردِ مسئول تمام اقدامات شایسته را انجام ندهد، مراجع ملی ذی صلاح اقدامات اصلاحی را اجرا خواهند نمود.

اگر محصولی که بر قوانین منطبق است، خطر جدی برای سلامت انسان داشته باشد یا بتواند داشته باشد آنگاه مسئولین ذیصلاح ملی هر اقدام محتاطانه لازم برای جمع آوری، باز پس فرستی یا ممنوعیت فروش محصول در بازار را اعمال خواهند نمود.محدودیتهای مربوط به مواد ویژه

ضمائم این مقررات لیستی از مواد ممنوعه (ییوست2) یا مواد محدود (پیوست 3) را در محصولات آرایشی نشان میدهد. رنگ افزاهای خاص (به جز آنهایی که در پیوست4 نام برده شده اند)، نگهدارنده ها (به جز آنهایی که در پیوست5 نام برده شده اند) و فیلترهای یو وی (به جز آنهایی که در پیوست6 نام برده شده اند) نیز ممنوع هستند.

این مقررات استفاده از موادی که به عنوان سرطانزا، جهش زا یا سمی شناخته می شوند را جهت بازتولید (CMR) به جز موارد خاص نیز ممنوع میکند. بدین ترتیب سطح بالایی از ایمنی انسان را هنگام استعمال نانومتریال ها در مواد آرایشی فراهم میکند.اطلاعات مصرف کننده

هدف از برچسب گذاری محصولات، حفاظت از مصرف کننده است.جعبه ها یا پکیج ها باید حاوی اطلاعات نوشتاری بصورتی غیر قابل ویرایش، خونا و مشهود باشند. محورهای این اطلاعات عبارتند از:


- نام یا نام ثبت شده و آدرس فرد مسئول

- کشور یا خاستگاه محصولات وارداتی

- وزن یا حجم محتوا در زمان بسته بندی

- تاریخ مصرف محصول در صورت نگهداری در شرایط مناسب

- احتیاطهای لازم

- شماره تولید محصول برای شناسایی محصول آرایشی

- مواد سازنده ی محصول. یعنی هر ماده یا ترکیبی که به عمد در طول فرآیند ساخت بکار رفته است.


زبان این اطلاعات در جایی که محصول در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد توسط کشور عضو معین می شود.آزمایش روی حیوانات

آزمایشات حیوانی باید بوسیله ی روش های جایگزین جایگزین شوند. این مقررات انجام آزمایشات حیوانی را در اتحادیه اروپا برای موارد زیر ممنوع میکند:

- محصولات تکمیل شده

- مواد تشکیل دهنده یا ترکیبات عناصراین قانون همچنین در مورد بازار مصرف اتحادیه اروپا موارد زیر را ممنوع میکند:


- محصولاتی که فرمول نهایی آنها روی حیوانات آزمایش شده.

- محصولاتی که حاوی عنصر یا ترکیبی عناصری باشند که روی حیوانات آزمایش شده.


در شرایط خاص، در صورتیکه عنصری با کاربرد گسترده قابل جایگزین سازی نبوده و نگرانی جدی ایجاد کند آنگاه پس از رایزنی کمیته ی علمی ایمنی مصرف کننده (SCCS)، کشور عضو میتواند از کیمته درخواست کاهش این محدودیت را نماید.

***اصل مطلب در سایت ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات***


ترجمه: The Almighty

منبع :


  دیدگاه شما : [0] نظر   رای به مطلب :

تگ ها : محصولات آرایشی مواد یا ترکیباتی هستند که برای استعمال روی سطوح خارجی بدن انسان


موضوع : حمایت از حیوانات -
تعداد بازدید : 971 بار
ارسال شده در سه شنبه 10 خرداد 1390 - 03:42دسته بندی
مقالات آموزشی سگ [358]
مقالات آموزشی گربه [179]
مقالات آموزشی جوندگان [40]
مقالات آموزشی پرندگان [46]
مقالات آموزشی خزندگان [35]
حمایت از حیوانات [38]
گیاهخواری [14]
مقالات گیاهخواری [22]
پرشین پت [1]
نظر سنجی
تنها کاربر می تواند در نظر سنجی شرکت کند
لینک
فروشگاه سگ و گربه [6409]
سایت رسمی پرشیا دام [3168]
سایت رسمی پرشیا دام [2606]
کلینیک دامپزشکی سپکا[2728]
تبلیغات
اوقات شرعیی
آمار
افراد آنلاين : 2
امروز : 3
ديروز : 15
اين هفته : 30
اين ماه : 246
امسال : 3166
کل بازديد : 1666128
کل مطالب : 734
تگ ها
چگونه ا | سگ | دوران فحلی | نگهداری | کنیم | دستورالعمل ها |
آب و هوا

این وبسایت توسط سایت ساز مهر نسخه 2 محصولی از شرکت نگاه روشن پارس ایجاد شده است